Slepo tipkanje

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

31. okt 2006 14:02

Jaz se letos prvič učim desetprstnega tipkanja in moram reči da je potrebno velikooooooooooooooooooooooooo vaje. Tudi mi uporabljamo asdf. Poglej na stran kakšne ekonomske šole tam je gotovo. tamalaursa

JERIKA  

član od: 21.10.2005

sporočila: 10

31. okt 2006 18:49

o tem je odprta tema tudi na forumu raziskovalec.com/forum Jerika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. nov 2006 10:18

Hm, jaz sem se tega naučila kar sama od sebe oz. sploh ne namenoma, kar tako sem začela tipkat - nisem si nič brala na to temo, nihče mi ni nič kazal, razen da mi je mami, ko sem bila mala, rekla, da se lahko igram s pisalnim strojem samo, če bom uporabljala vseh 10 prstov:) Sem ji še zdaj hvaležna za to, hihi, čeprav takrat še pisat nisem znala... Potem je pa kar samo od sebe je prišlo... Tako v uteho ostalim, ni vedno treba ogromno vaje, včasih to kar samo od sebe pride... Res pa je, da sem naredila osnovno glasbeno šolo za klavir, kjer nekak streniraš prste, da tipkajo in se stegujejo,... Veri

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

2. nov 2006 10:53

Tudi jaz sem se naučila sama desetprstnega tipkanja. Začela sem tako, da sem na računalniški tipkovnici dala kazalca na f in j, kjer sta tudi dva grebenčka. Se mi je zdelo, da je to namenjeno prav desetprstnemu tipkanju. Potem sem malo gledala na tipkovnico, malo na zaslon, nato vedno bolj na zaslon, zdaj pa lahko tipkam cele strani, ne da bi pogledala dol. Meni v službi pride zelo prav, čeprav sem v čisto drugačnem poklicu, kot pa tisti, ki ponavadi zahtevajo desetprstno tipkanje. Moram pa priznati, da kadar nekaj časa ne tipkam nič (dopusti ipd.), kar rabim malo vaje, da spet dobim na hitrosti. Ampak odkar sem na Kulinariki, tega problema ni več, razen če res ni interneta. LP, piščanec

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

2. nov 2006 11:20

Ja, naj povem, da je tudi meni bilo tipkanje na začetku prava muka...oz. ne toliko muka, kot počasno opravilo. Najbolj mi je šlo na živce, ko sem bila še v tisti fazi, ko sem iskala črke na tipkovnici. In to je trajalo in trajalo..potem pa je hvala bogu prišel internet in z njim čveki, maili, msn, kjer je fajn, če hitro napišeš kakšno stvar... :)..no, in tako mi je začelo uspevati tudi brez, da gledam na tipkovnico. Tole zdaj je napisano..hm..mejčkn pogledam na tipkovnico, večina pa gledam v ekran. Saj pišem počasneje, kot če bi gledala ves čas na tipkovnico, vendar bi mi bilo res všeč, če bi tole zadevo obvladala. Torej, pri meni in sem prepričana, da tudi pri ostalih, je najpomembnejša vaja, vaja, vaja in vzrajnost. Pa veliko uspehov. jessy6

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. dec 2006 20:32

se vam moram pohvalit da lepo napredujem z učenjem slepega tipkanja, samo to mi pa še vedno ni jasno kako lahko nekdo napiše 350 znakov na minuto ali celo še več - jaz jih zaenkrat samo 155, pa nimam občutka da mi bo šlo kdaj kaj hitreje. ariella

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

26. dec 2006 21:30

Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo. Boš vidla čez en cajt, kak to gre - ko raketa! Samo ti treniraj! Ženski možgani so fsega zmožni. Poleg tipkanja se lehko meniš po telefonu, čitaš cajtnge, nadziraš froce ... tumpika

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

24. avg 2007 15:05

se vam moram spet pohvaliti, da še vedno redno treniram slepo tipkanje in da sedaj napišem 250 znakov na min. brez težav, včasih pridem že čez 300 (s programom asdf). Je res, da vaja dela mojstra. Samo sem še daleč od tega kar moram doseči. sedaj sem se spomnila in šla kar celo knjigo prepisovat. Tam pa najbrž ne bo takšne hitrosti, ampak mislim da je to najboljša vaja. Čao ariella

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. avg 2007 16:01

Ariela Cila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. avg 2007 19:59

Prvič sem imela v rokah pisalni stroj pri desetih, nato sem ga dobila za 17. rojstni dan. Nikoli nisem obvladala destprstnega tipkanja in sem imela vedno na razpolago odlične strojepiske. Se mi pa je v živoljenju zgodilo tudi to, da sem tipkala po nareku generalom jugosvanske armade. Pa je kar šlo.

Ko sem gledala streljanje moje tajnice, ki je bila zelo huda tipkarica in je po potrebi ocenjevala tudi kandidatke za strojepisnico, dokler so še bile, sem bila prepričana, da tega pač ne zmorem.

Tipkanje na računalniku me je za vselej odvrnilo od dobrih namenov; pišem sicer z desetimi prsti, pač s tistimi, ki se na pravem mestu pojavi. Delam veliko napak, se ukvarjam s popravljanjem in tako dalje ...

Sem pa v katalogu naše delavske univerze prebrala, da imajo v Centru za samostojno učenje BREZPLAČNO možnost učenja slepega tipkanja. Najbrž je kaj takega tudi v vašem ljudskem izobraževališču, zato mislim, da bi se morali potruditi, da poiščete informacije.

Stavim glavo, da bo ena zgoraj tipkala sodne zadeve ... 

 

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti