Hrana za v službo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. okt 2006 11:21

Aja, če ima rad oreške, mu jih lahko daš v eno malo posodico zraven, da lahko tako vmes pika - za tahudo lakoto potolažit... Evo, moj lubi je šel danes na teren in sem mu dala s seboj: - termosko čaja, ker je njihov teren izrazito mrzel:) in pa lunch box, v katerem je bilo: - jabolko - pašteta in nožek za mazat pašteto - kinder bueno - napolitanke - 1/4 kg kruha (to ni več šlo not in je dobil posebej:) Jaz sem si vzela sabo: - štrudel (spekla njegova mami, njemu ga nisem dala sabo, ker ga ne mara preveč) - kostanjevo torto (to pa sem sama pekla, je pa on olupil vse kostanje!!!) - jabolka - jogurte - ribjo juho - škatlo solate Veri

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

16. okt 2006 14:42

Uau, Veri, a si šla za dva dni v službo?! Sori, mal heca more bit :) Si očitno ena izmed tistih, ki so nori na sladkarije - tako kot jaz... ampak dokler se nam to na teži ne pozna, je čist okej, ane :) Sej jst že tko in tko dovolj sladkarij pojem, tako da mi po eni strani paše, da jih on ne je, saj bi jih drugače jedla še fuul več, kar pa ne vem, če bi blo še tok fajn... za mojo postavo mislim, hehe... Smotan je edin to, da bi lahko jedla malo več doma narejenih stvari - peciv, tort pa to, ne pa da si skos kupujem neke čokoladice, ki sem se jih že vseh naveličala... No, pa sej je zadnjič reku, da če bom delala kakšne čokoladne stvari, da jih bo jedu - morem provat kej. Ampak sploh ne vem, kaj nej nardim in kako, saj s peko sladic pa res nimam NOBENIH! izkušenj. Vse kar sem nardila v življenju sladkega so trije štrudli in ena torta hehe... No, aja, pa enkrat sem spekla en makov biskvit pa dvakrat muffine... To je pa RES vse :) Sam ti si res pridna, ni kej...- Kje najdeš čas za kuhat kosilo, pol pa še ne vem kaj vse zraven... Men je že to, da kosilo skuham, čist dovolj kuhanja na dan... Časovno - drugače namreč ful rada kuham. Že tko nonstop sam delam neki... (mam tri mesce staro punčko doma) Definitivno se mi zdijo tile tvoji kiši ful zanimiva stvarca in bom provala nardit kej. Če si tolk prijazna, mi lahko pošlješ kak recept od kakega zelenjavnega na ZS (če praviš, da so iz knjige...da ne bo kej narobe) Drugače pa to sploh ni res, da mam omejitve glede kuhanja zaradi njega - on drugače sploh ni vegetarijanc!!! On je vegetarijanc zarad mene!!! Tako da sem lahko, ravno nasprotno, ful vesela, da mi nikol ni treba kuhat kakšnega mesa (al pa da mi ni treba delat vsakmu posebi neki), pa da ima ful rad hrano, ki jo skuham... Sej mu še sama kdaj rečem, da naj si kr kup kakšno meso, zarad mene, pa pravi, da ob moji hrani nima nobene potrebe po njemu :) On vedno govori, da bi mogu vse tiste, ki majo tok za povedat čez vegetarijance (sploh v tovarnah, delavci, sej veš, kakšni so nekateri, ki mislijo, da se brez mesa ne da živet niti dva dni skupaj in da če ne ješ mesa, da imaš na izbiro sam krompir pa solato), prpelat k men na kosil, pa bi bli vsi tih :) Men se pa to ful fajn zdi, da mu je všeč, kar skuham, ful, saj nisem nikoli prej veliko kuhala in sm mislila, da sploh ne znam - šele odkar sm z njim (dve leti bo), sm čist not padla in skos neki novga sprobavam (čeprav je še tolk stvari, ki jih nisem še nikol naredla...) Za tist lunch box bom pa pogledala v Merkurju, hvala. Hvala tudi za vse druge informacije, pa ne, nisem si premislila v svojem mnenju po tvojih postih, hehe, sej vidiš, da sm jst tut ena nakladačica :) :) Pozdravček!!! nike Sporočilo je spremenil(a) nike dne 16. okt 2006 14:48:47

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

16. okt 2006 16:54

Aja, Veri, pa še to - kaj so samose in empanadosi? nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. okt 2006 17:14

Oboje so nekakšni žepki, zdaj pa razlike: - samose so iz indije, empanadosi iz mehike, - samose so iz nekakega testa, ki je še najbolj podoben vlečenemu, samo da ga ne vlečeš, samo na tanko razvaljaš, empanadosi so iz krhkega testa z veliko začimbami (kurkuma, curry, origano,...), - samose so navadno večje, empanadosi so mali, - samose imajo značilen dekorativen rob (če pa se ti mudi, se ti ni treba s tem zafrkavat, ampak Indijci jih pač tako delajo:), empanadosi so samo skup stisnjeni, rob ni važen:) - samose so navadno polkrožne, lahko pa tudi trikotne, empanadosi pa navadno trikotni - samose se navadno cvre, lahko tudi peče, empanadose se peče nadevi so pri obeh lahko različni, najbolj klasičen pa je: - za samose grah in krompir(oboje je že prej kuhano), za empanadose pa prepraženo mleto meso in paradižnik Lunch boxe sem videla tudi drugje, ampak ta, ki ga mava midva, mi je najbolj všeč, ker ima fajn mehanizem za zapirat, ki dejansko dela:) Pa iz malo trše plastike je kot nekateri, ki meni zgledajo precej za enkratno uporabo, čeprav jim mogoče delam krivico... Fantov zgleda nakaj podobnega kot tole, samo da je moder:) - da boš vedela kaj iskat. http://shop.escha.com/images/7203R.jpg PS: hehe, ja, jaz res veliko pojem v službi (in doma)... Ampak ker sem še vedno tu... in ker grem tja in nazaj z rolerji... Treba, hehe:) Veri

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

17. okt 2006 18:47

Rdkapica, hvala ti!!! Od vseh teh solat bom zagotovo našla kakšno, ki mi bo všeč! Tebi, Veri, pa tudi še enkrat hvala. Bom že našla kako škatlico, ki nama bo odogvarjala. Koliko pa stane? Glede samosev in empanadosov pa - sem našla na netu nekaj receptov za samose, za empanadose pa samo enega, pe še tega mesnega :) No, pa saj za nadeve se bom že znajdla, sej v bistvu ne rabiš ne izkušenj ne receptov, da nardiš eno mešanco, ki jo pol nadevaš notr, ane... Za testo bom pa že našla... Mi je ful všeč, da poznaš tolk tud jedi drugih kuhinj; si me navdušla, da bom še jst kej novga provala... No, sej to že počnem, ampak bol tko na pamet, kot da bi sprobavala še kake druge kulture kuhinj - bom zdaj zagotovo malo bolj! Pozdravček, Nika nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. okt 2006 9:30

nike, probaj, kar se le da! Pestrost je nekaj, glede česa, se mi zdi, da imamo v tej generaciji res srečo! Včasih si pozimi lahko jedel samo kislo zelje in repo... Zdaj pa je izbor precej večji... (Še vedno nič, če primerjaš s kako prestolnico drugod po svetu, ampak saj vsega pa tudi ne rabimo, a ne?;) jaz se vedno navdušim nad kako novo zadevo, novo kuhinjo, novo vrsto priprave, novo jedjo (v širšem smislu, recimo štruklji, kiši,...) in potem nekaj časa intenzivno to raziskujem, dokler se mi ne zdi, da se začne ponavljat (redko) ali dokler ne najdem kake nove, ki me še bolj potegne. Tako zdaj malo več kuham po "evropsko", predvsem "raziskujem" francosko kuhinjo in pa zadnje čase tudi balkansko. Se mi je zdelo neumno, da znam naredit tortilje, kitajske jaozi, indijske samose,... da pa ne bi znala naredit prebranca ali pasulja:) No, tako navadno dodajam... So pa seveda stalnice, ki se jim ne odpovem in jih ves čas vzoporedno kuham/pečem: to so moje velike ljubezni: testenine, sladoledi, torte (tu se trudim še z dekoracijo:), kruh in vse kar je kvašenega, pa tudi nekvašeni kruhki in raznorazni žepki, te ima fant ful rad, tako da se splača že zaradi tega:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti