Cedevita

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. okt 2006 13:47

Meni je pa dober okus. Ker ni sladka. In če je daš res malo in zaliješ z veliko vode, je super. Tudi jaz se sicer nalivam z vodo, v službi ali kje drugje. Ampak povem vam, voda začne pošteno presedati. Včasih sem žejna, pa je ne morem dol spravit. Je pa res, da se vsakodnevno nacejam z njo in mi je kot pijača na prvem mestu. Včasih zamešam Cedevito. Včasih mešem 100% sokove z vodo.Razni FosterClarki so pa en sam umeten cuker. (Še mešati moraš, da se sladkor na dnu stopi.) Vitaminske tablete imajo meni nek priokus, pa usedlino, ko se stopijo. Cedevita sigurno ni med najbolj zdravimi napitki.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

6. okt 2006 14:27

Pri nas imamo tudi radi Cedevito za osvežitev in žejo. Drugače pa jaz, ko čutim da mi primanjkuje vitaminov (ko sem nenormalno utrujena), kupim Supradyn (mislim, da sem prav napisala) tablete in te me res spravijo pokonci.

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

6. okt 2006 17:37

S sinom jo vsako jutro pijeva za žejo in namesto "nizkega štarta" za začetek dneva. Takole, kakšne pol litra. Gotovo s Cedevito ni za pretiravati, saj se, če se prav spomnim iz šole, presežek vitaminov izloča iz telesa preko ledvic, kar razumem tako, da so potem po nepotrebnem preobremenjene. Že dolgo vrsto let nisem bila pri zdravniku, ker to ni bilo potrebno, ne vem pa, če je za to odgovorna Cedevita Pomaranča nama je najljubša. Pozdravček! Vrana

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

6. okt 2006 18:58

ariella_3 - samo za informacijo - tudi mene so grabili krči, ko sem bila noseča, pa mi je ginekologinja svetovala MAGNEZIJEVE ŠUMEČE TABLETE - ker baje blažijo/preprečujejo krče!!!!! ne vem, no - le ideja?! lp malček

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

6. okt 2006 19:57

Tudi mi prisegamo na cedevito in se zalagamo kar s kilogramskim pakiranjem!! Okusi fantastični, pa še odžejajo te!

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. okt 2006 21:32

Pri nas jo pijemo občasno,tudi meni je najboljša z okusom pomaranče. Toda berite tole:moja kolegica se je odločila shujšati.Pa se je odločila,da se bo kar odpovedala hrani,ker se ji zdi,da drugače kile ne gredo dol.Toda eno stvar pa le uživa,namreč Cedevito.Ampak je ne meša z vodo,temveč jo kar je z žlico,kar tako na suho.Halo!!! Saj shujšala je,ni kaj,kar precej,ampak ko ji ne moreš vbit v glavo,da je pravzaprav že anoreksična in da potrebuje pomoč ali pa bo dobila drugačno hrano-tisto direkt u žilo. Pol škatlice Cedevite,na vrh pa kakšna dva litra vode,pa je dobra za en dan.Ojojoj! To ti je dieta! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

6. okt 2006 22:19

pjakli in ariela_3,najbolje je jemati tablete cal-mag(jaz jih jemljem od goldna,ker so naravne) torej kalcij in magnezij,ker se najbolje absorbirata skupaj-varujte pa se dekleta kalcijevih šumečih tablet-te se nalagajo na kosti in ne v kosti! Kar se pa cedevite tiče, mislim, da je dobrodošla osvežitev,seveda pa v mejah normale,tako kot vse stvari. lp ela

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. okt 2006 23:42

ela je napisal/a:
varujte pa se dekleta kalcijevih šumečih tablet-te se nalagajo na kosti in ne v kosti! ela
Kako to misliš? Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 06. okt 2006 23:42:30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

7. okt 2006 8:24

Tablete se prav gotovo NE nalagajo na kosti, kako le???? Res pa je kostno tkivo iz Ca in Mg soli (in še marsičesa) Vgrajevanje Ca v kosti in oddajanje iz kosti in pa urejajo hormoni (kalcitonin in parathormon), vnos v telo pa seveda mora biti s hrano. Ca in Mg sta elementa, torej sta v vsakem primeru naravna. rimljanka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. okt 2006 12:05

Cedevita mi je zelo všeč. Enkrat pa ko sem bila bolna sem jo popila več kot l. na dan in potem je prišla driska in z mami sva ugotavljali kaj bi lahko bilo vzrok saj sem imela močne tablete ( Amoksiklav). No in potem mami prebere da jo je na dan priporočeno popiti le 1 dcl. Jaz sem jo spila pa kar nekajkrat več. No ja saj potem je bilo dobro ko sem jo nehala piti. tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti