Limonina trava

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

tema odprta - 19. dec 2001 13:08 | ogledi: 3.759 | odgovori: 3

Spostovani!

Ljubiteljica kitajske kuhinje oz kuhanja v voku imam eno tezavo, nikjer v Ljubljani ne najdem limonine trave, ki bi jo potrebovala v veliko receptih kitajske kuhinje. Jo je kdo sploh ze kje srecal?

LP in hvala za pomoč,

Pika

Neža Pajnič

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

19. dec 2001 21:44

Spoštovana! Limonsko travo, doma iz jugovzhodne Azije, ki pa je danes razširjena v Avstraliji, Afriki, Indiji in jo imenujejo tudi citronela, sem »srečal« pred štirimi leti, ko mi jo je sin prinesel iz Brazilije. Žal pa mi je tretje leto med mojo daljšo odsotnostjo presahnila. Mislim pa da jo je še nekomu pri nas uspelo »udomačiti«! Se bom pozanimal, do takrat pa jo nadomestite s ščepci sveže nastrganega ingverja. Lep pozdrav! Riko Riko Pollak Sporočilo je spremenil(a) Riko dne 22. jul 2003 20:27:19

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

20. dec 2001 8:36

Limonino travo sem prinesel iz Havajev in mi je obstala ter lepo uspeva. Potrebuje toploto, vlago in polsenco. Poleti jo imam zunaj, pozimi v sobi na oknu. Tezko pa je dobiti korenine za razmnozevanje. Sicer pa lahko uporabite posusene liste, ki se dobijo v tajski trgovini (za Zvezo bank) v ozki ulici v Celovcu. Imajo kar dobro aromo. Vcasih se dobijo celo svezoi v loncku (po zelji vam posljem tocen naslov). Limonina trava ima edinstven okus. Nekoliko je podoben limoni, nekoliko citronovcu (lime), vendar je edinstven in ga ima samo ta trava. Vid Pečjak

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

20. dec 2001 10:09

Riko, Vid Hvala za informacije. Torej bom poskusila nekako jo najti. Uspesno kuhanje, sploh sedaj ob praznikih! LP Pika Neža Pajnič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti