Visok krvni tlak

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. nov 2006 23:12

andreja č. je napisal/a:
Izogibat se moraš tudi čajem ki vsebujejo zeleni čaj-razne mešanice,pa kavi in se seveda veliko gibati,pa izogibat se raznim stresom andreja č.
Tole te moram malo popravit, andreja. Namreč zeleni čaj ne dviguje krvnega tlaka, medtem ko pa črni ga. Oba pa sta zelo priporočljiva proti poapnenju žil. Tako da vsi ki imate visok krvni tlak vam priporočam redno uživanje zelenega čaja. Vse resnice ste pa že ostali napisali in nekateri zelo zgledno. Aki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2006 7:29

Bernarda60, kako je pa kaj s kilažo? To, kar počneš, bi bilo nekaj za predpisati moji mami, pa rabim za vsako stvar vsaj tisoč argumentov. Loni Makaroni

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

3. nov 2006 8:33

Se opravičujem,če sem koga zavedla,ampak sem bila zadnjič pri eni prijateljici,ki ima visok pritisk pa mi je rekla da ne sme pit le tega.Jaz na srečo tega problema nimam,imam nizek pritisk,včasih kar malo prenitkega andreja č.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2006 9:22

Vidim, da je tema spet aktualna. Zdaj je jesen (OK, mraz je kot da bi bila zima) in v tem letnem času (pozimi pa še bolj) delamo več stvri, ki nekako niso v skladu z našim telesom. Morda bi se veljalo bolj uskladiti z njim. Morda bi veljalo (namesto muk božično novoletnega nakupovanja) samemu sebi in ljubljeni osebi podariti kakšen relaksirajoč vikend v kakšnem spaju (tega je po Sloveniji dovolj) in na tem vikendu vzeti ajurvedski tretma. Tam ti najprej določijo ali si vata, pita ali pa kapa oseba in na temelju tega se definira delovanje in hranjenje. Se mi zdi, da bi bil ajurvedski pristop koristno dopolnilo stalnemu spremljanju krvnega tlaka. Vendelina jr.

Bernarda60  

član od: 19.10.2006

sporočila: 8

6. nov 2006 21:30

Draga Loni! Kg se nižajo bolj počasi, ker jaz neke strašne diete nimam. Če bi se resno lotila hujšanja, bi ti priporočala ločevalno dieto. Po tej dieti tudi ne dobiš kg takoj nazaj. Pri meni je mogoče malo krivo tudi to, da sem nehala kadit in nonstop nekaj iščem za v usta. Drugače bi še kar bilo. Moj zdravnik tudi pravi, da naj počasi jemljem kg dol (cca 2 - 3 kg mesečno), ker se po teh raznih dietah lahko tudi zelo hitro zrediš nazaj. Tvoji mami pa svetuj čimveč gibanja in čimveč sadja in zelenjave, pa bo. Pa lep pozdrav vsem! Bernarda Bernarda60

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2007 18:53

Ne bo držalo. Soli se ni treba odpovedati, lahko naredimo celo škodo, če se ji popolnoma odpovemo. Omejiti pa že, to pa drži.

rimljanka

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

3. okt 2007 2:09

Pa mi je le uspelo ! Lili lili A.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. okt 2007 7:41

Bernarda25, očitno imaš sindrom bele halje, ki pa pri mojem prenizkem tlaku ne deluje. Se mi je že zgodilo, da ga še zmeriti niso mogli, ker je bil toliko nizek, sestra je mislila, da se jim je pokrvaril merilec. Sem ga pa uspela vsaj malce zvišati. Loni Makaroni

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. okt 2007 9:50

lili A., vzrok je znan, zdaj pa mi ti povej kako živeti brez stresov? Sicer, naj potrkam, jaz sem si ga pozdravila, ne bom napisala kako, ker sem že o tem veliko napisala, če pa koga zanima naj malo pobrska po teh straneh. Vsem želim čudovit dan, predvsem pa brez stresov. Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti