Masa za okraske

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 25. sep 2006 9:49 | ogledi: 4.107 | odgovori: 15

Zdaj me pa zanima, kako pripravite maso iz katere se dajo naredit okraski za na torte...

Sama sem jo včasih naredila iz 10 dag mleka v prahu, 20 dag mletega sladkorja, dveh žlic vode in nekaj olja. Zdaj pa mi ne gre več!!! Tri ure sem se ukvarjala s tem, pa sem skoraj živce zgubila zraven. Masa je gladka, ampak se grozno trže. Če dodam še sladkorja, je še huje, če dodam malo vode, je premehko. Enostavno nisem več pametna, zakaj mi več ne uspe. Včasih mi je bila gladka kot plastelin in se je dalo krasno oblikovat.

Potem sem našla na internetu en drugi recept z maslom in je bil fantastičnega okusa, ampak se mi ravno tako trže in še bolj trdo je vse skupaj. In spet - če dodam tekočino postane vse skupaj preveč lepljivo in se ne vpije. Pa sem gnetla, dokler me niso v roke že krči grabili... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

POMOČ!!! ker sem vsa obupana... v nedeljo ima sestra krst in moram torto okrasit... Za marcipan pa noče niti slišat.

A imate kakšen recept s točnimi sestavinami, da se spravim še enkrat poizkusit?

Staša

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

25. sep 2006 9:57

Jaz ponavadi gnetem to v multipraktiku na nož,pa se lepo dela! Pa kupin tisto pomursko mleko v prahu,in še jedolno barvo! Poskusi še enkrat v miser dat! lep dan val

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2006 10:45

Zakaj pa ne kupiš mase iz marcipana - v hipermarketih jo imajo na konditorski stalaži - še v različnih barvah jo prodajajo? Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. sep 2006 10:54

Ker marcipanove mase sestra ne mara, saj je napisala...

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

25. sep 2006 10:54

Val, na nož res nisem še poizkusila. Kaj pa dodaš, če se masa trga? Olje ali vodo?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2006 12:38

Staša, te mase so take, da so enkrat krasne, drugič pa nas zezajo v nulo, vedno je tako, pri vseh;) Kar je meni pomagalo, ko me je ena taka masa zezala, je želatina, daš malo stopljene želatine not, vmesiš zraven, pa se ne trga toliko. Napiši si, katero mleko in kateri sladkor si uporabila, ko je uspelo, pri meni se je to izkazalo kot važno. Tisti mleti sladkor, ki ima dodano sredstvo, da se ne delajo grudice, je boljši za to maso. Pa mleko mora bit mogoče posneto ali pa polnomastno, jaz sem delala s posnetim. Sicer pa je veliko krivo tudi vreme, kakor se neumno sliši! Tega si nisem jaz zmislila, prebrala v slaščičarskih buklah, čeprav sem tudi sama opazila, da v vlažnem vremenu enostavno ne rata tako dobro, pa pika! Probaj ob zalafulani pečici, recimo, da malo osuši zrak, pa valjaj na leseni deski, da vpije odvečno vodo, recimo. Pa želatina, ta je ok:) A poveš še tisti recept za ono drugo maso, ki si ga našla na netu? Take stvari zbiram in probavam non stop:) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2006 13:13

Ups, prezrla tisto, da sestra ne mara marcipana. Kakšne okraske (kakšne oblike) pa misliš narediti? Vendelina jr.

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

25. sep 2006 14:48

Recept za tičino maso 500 g sladkorja v prahu 3 žlice limoninega soka 50 g rastlinske maščobe 2 žlici vode Maščobo stopimo z limoninim sokom in 2 žlicama vode. Dodamo 275 g sladkorja (presejemo) segrevamo do vretja in ves čas mešamo, nato vmešamo še preostali sladkor. Nato fondant na delovni površini posipani z sladkorjem v prahu gnetemo. Ko je narejen ga zavijemo v folijo, dodamo pa mu lahko različne jedilne barve. Lp tamara1

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

25. sep 2006 15:32

Iiiiiii Tamara, recept za tičino maso sem iskala kot nora, pa ga nikjer nisem našla. Očitno sem čisto neiznajdljiva in nisem vprašala tu na forumu. To bomo sprobali. Val, mislim da so poleg vremena malo krivi včasih tudi živčki... prejle sem se spravila delat ponovno in gnetla med gledanjem ene komedije, da sem se malo narežala... in je uspelo! Je treba res delat z ljubeznijo in občutkom. Drugače pa sem tisto ponesrečeno maso stlačila v kalupe in so ven prišli lepi beli angelčki. To posrečeno, ki je pa malo bolj rumenkasta in sem jo raje obarvala sem pa oblikovala v nežno roza vrtnice, listke in golobčke. Bomo videli, kaj bo šlo dejansko na torto. Mase je bilo veliko, pa sem tega naredila "na zalogo". Recept, ki sem ga preizkušala, pa je naslednji: Rolled buttercream - bolj je mišljen kot obloga za torte - kot fondant ali tičino masa, ker se lepo valja (naj bi se). http://www.astray.com/recipes/?show=Rolled%20butter S tem, da sem ga priredila takole: 125 ml masla 125 ml glukoze (dobila v lekarni) zmešano z žlico vode (nekje sem prebrala, da je to v redu nadometek za ta sirup) 1 žlico vanilijevega ekstrakta 1/4 žličke soli 4 kapljice limoninega ekstrakta 750-1000 ml (630-850 g) mletega sladkorja Kot pravim: okus je super, ampak se mi zelo drobi. In po tem, ko odstoji v hladilniku, je še slabše. Nasljednjič moram poizkusit takole: standarden recept mleko v prahu 10 dag + mleti sladkor 20 dag (doma mlet se ne obnese!!!) + olje z okusom masla (a katera ve od katere firme je? Sem zadnjič a forumu brala, da obstaja, a ga ne najdem...) + limonina in vanilijeva aroma za okus + ščep soli Uf sem se razpisala...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2006 15:37

In kako shranimo ticino maso? Če bi jo naredila na zalogo. Loni Makaroni

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

25. sep 2006 17:38

tamara1; Kronen OEL spezial - z okusom masla, 0,5l. Proizvajalec VFI....Avstrija. Kupljen v Merc. Hipermarketu, a ga imajo tudi drugje. Malo poglej med olji - manjše stekleničke. Lp kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti