Čiščenje bele usnjene sedežne garniture

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 5. sep 2006 12:08 | ogledi: 16.392 | odgovori: 8

Hojla

Imam eno leto staro belo sedežno garnituro. Mi lahko kdo svetuje kako bi jo očistila?

hvala za odgovore!

mijamarija

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

5. sep 2006 13:40

Po navadi proizvajalec najbolje ve, kako se njegov izdelek čisti. Običajno ob nakupu tudi dobiš navodila za vzdrževanje, še posebej, če gre za kakšno bolj občutljivo stvar (recimo bele barve), zato ti svetujem, da najprej poiščeš pomoč pri tem viru. Včasih lahko razni dobronamerni domači nasvet izdelek trajno pokvari. Usnje se od usnja tudi razlikuje. Danca

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

5. sep 2006 21:09

Draga mijamarija, tudi mi imamo usnjeno sede o garnituro, ki sicer ni bele barve, je pa svetlo rumene barve. Dejansko uporabljamo za čiščenje garniture mešanico vode in Pril baluam. Na 5 litrov vode (recimo) dodamo dober curek Pila. Potem vzameš bombažno krpo, ali krpo iz mikrofibre jo namočiš in ožameš ina narahlo pobrišeš vso umazanijo, ki je na sedežni. Mi potem uporabimo izdelek Renapur, ki je sestavljen iz aloa vere in voska, vendar proizvajalcu priporočajo, da če ni drugega sredstva lahko uporabi tudi navadna krema za telo (mi smo poizkusili Niveo) in se je lepo obnesla. Toda s temi sredstvi ni priporočljivo preveč mazati sedežne, po mojih izkušnjah je najoblje sedežno s tem premazati pred in po kurilni sezni. Jaz imam trenutno drugi problem s sedežno, saj jo je moja princeska na nekaterih vidnih mestih popisala s kemičnim svinčniko, juuuuuuuh..... Levinjav

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

6. sep 2006 11:33

hojla! Najlepša hvala za poslane nasvete glede čiščenja naše sedežne,Levinjav katero čistilo je PRIL BALUAM in RENAPUR.Mi lahko še topoveš prosim. Glede vaše princeske pa boste problem rešili tako da boste kemike za nekaj časa pospravili in risali s suhimi barvicami, vem iz lastnih izkušnj.Poskusi s TANDILOM to je tekoči pralni prašek ki se ga dobi samo v hoferju.Pri nas doma ga imenujemo čudežno čistilo. Bodi previdna s prvim čiščenjem, če lahko najprej poiskusi na prbtni strani.Veliko uspeha ti želim in lep dan! mijamarija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. sep 2006 12:38

Verjetno Pril balzam, izdelke za čiščenje in nego usnja dobiš na policah zraven kreme za čevlje. matilda

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

6. sep 2006 12:47

Moj mali razbojnik Nik, pa mi je s kemičnim svinčnikom počečkal sedežno garnituro iz mikrofibre. Mi lahko zaupate kakšne izkušnje s kom in kako pa vi čistite mikrofibro. tanja tominec

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

6. sep 2006 14:16

Kako pa je potem s temi stvari, če sedežno namežemo s kremo, al pa z zvarki za usnje itd., kako je če se potem na sedežno usedeš oz. uležeš - a si potem ves masten? A se te stvari tako razmažejo, da nisi umazan? sonček

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. sep 2006 15:01

Jst sem kupla Ardal, ki vsebuje čebelji vosek. Ko ga nanašaš (sprej), moreš pazit, da ne gre po parketu, ker se lahko potem grozno drsi. Drugače pa imaš tisti dan, ko čistiš tak čuden filing, ker je kavč gladek in usnje "škripa", ni pa stvar nič mastna. Sem pa imela tud neko emulzijo od Ilirije, pa bi se ne znala odločit, katero je boljše/slabše. Moram pa rečt, da jaz moje sedežne ne morem več sčistit tako kot je bila na začetku, vseeno je pa kar v redu. matilda

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

6. sep 2006 16:20

Ja Pril Balzam je, je bil mali tipkarski škratek na delu. RanaPur smo mi ponavadi kupovali na Celjskem sejmu in tudi danes smo gledali, če bi ga lahko dobili, vendar ga nisem zasledila. Možno pa je da ga res prodajajo v trgovinah pri kremah za čevlje. Mož pravi, da ga delajo nekje v Angliji, uvoznik pa naj bi bil nekdo iz kranja. Bom našla embalažo in ti pošljem! LP Levinjav Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti