Zjtrk

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

1. sep 2006 12:01

Ja res je to- mene je pred prepečencem opozorilo že mnogo ljudi. In kaj hujšega zame Lep dan in veliko se smejte

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

1. sep 2006 15:18

Prepečenec se uporablja pri dietah ob driski, prav tako slane paličice ( bobipalčke)....prav tako banane in borovnice..posušene seveda. Torej za boljšo prebavo absolutno ne smete jest navedenih sestavin, nujno se morate odpovedati pretiranemu soljenju, ( sol je skrita tudi v sirih, kruhu, salamah !), ker sol veže vodo v telesu, ko hrana-oz odpadki potujejo po črevu, se le-to preveč "posuši". Prebava zastane. Petra 1

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. sep 2006 15:25

Nekaj je na tem čokolinotu,.... še boljši pa je čokolešnik .... Staša

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

1. sep 2006 15:41

Absolutno čokolešnik čeprav ga jem bolj poredko... Ponavadi imam za zajtrk sadje, kak jogurt, ali jogurt+otrobi ali jogurt+musliji, zraven pa obvezno kava(iz kafetiere), ki pa jo zadnje čase skušam nadomestit z zelenim čajem. Edino na dopustu se "zapustim", še posebno če smo v kakem hotelu, kjer je navoljo "svega i svašta"...to je pa itak samo 1-2x na leto... teya84

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

1. sep 2006 16:40

Ojejejejej!!! Točno! Prej sem jedla kruh, potem pa smo v družini fasali virozo in smo ves čas jedli prepečenec. In ta navada mi je ostala, popolnoma sem pa pozabila na prebavo! Vendelina jr., res hvala za opozorilo, ker sem na učinke prepečenca popolnoma pozabila! K sreči ga že nekaj dni nisem jedla. Ma sem pa tud ena koza! P.S.: Pa kdo ve, s čim bi ga lahko nadomestila? Ker marmeladke pa namazov ne morem kar po žlicah jesti ... :/ Pa muesli in corn flakes in čokolino in drugi kosmiči - ti pa niso slabi za prebavo, ane? Muffsy Sporočilo je spremenil(a) Muffsy dne 01. sep 2006 16:41:01 Sporočilo je spremenil(a) Muffsy dne 01. sep 2006 16:41:51 Sporočilo je spremenil(a) Muffsy dne 01. sep 2006 16:43:04

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. sep 2006 17:01

Kakšno sadje, v tem času veliko jagodičevja, tudi kakšna skuta s sadjem ali kos črne žemlje ali črnega kruha s kakšno dovoljeno salamo (perutninsko, jasno) se ne branim, odvisno je pa od dneva, kaj od tega mi tekne. V soboto si privoščim tudi pečen beljak. In nikdar ne grem od doma brez zajtrka, pa če se na pot odpravimo ob treh zjutraj. Vstanem malo prej in v miru pozajtrkujem...Šele po dobrem zajtrku si prviščim še skodelico redke instant kave, sladkano z belim ali rjavim sladkorjem. In teh nekaj malih žličk je ostala moja večna pregreha, vsej strogosti neke diete navkljub...In še kar migam. Drugače pa uživam v zajtrkih, ko je na mizi vsega po malem... Mamamia mamamia

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

2. sep 2006 10:18

Čez teden: Jaz: Polnozrnat kruhek s lahko skuto, ali maslom, ali koščkom sira, poleg tega kakšno sadje in seveda kava. Mož: Spotr Mueslije z 1 litrom jogurta in seveda kava Hčeri: Razno, razni krispiji - ponavadi čokoladni in mogoče kakšen jogurt. Ob vikendih: Jaz: Polnozrnat kruhek in kakšna lahka piščančja ali puranja salama in navaden jogurt in kava Mož in hčeri: topli sendviči in sadni jogurti. Levinjav

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. sep 2006 14:44

Jaz pa dan obvezno začnem s kozarcem vode, v katerega ožamem vsaj pol limone, včasih pa dodam še žličko medu. Potem pa ena dobra kavica. Po njej pa paše še malo popečenega kruha s sirom, ali pa maslo in marmelada, včasih jogurt. Nena

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. sep 2006 16:44

Madonca, kaj vi vse jeste, še boste zboleli. Jaz pa takole: Ko vstanem, takoj en dober požirek ( ali raje dva ) travarice, potem kopalnica, potem kuham kavo, pa dokler čakam šilce ( ali raje dva ) sadjevca, potem kava ( s že tretjim cigaretom, če je pri roki kakšen francoski konjak, kaj češ boljšega ). Vse to pride kot en sestavni del prebujanja, recimo, priprava na zajtrk. Za zajtrk veliko ne kompliciram, nekaj režnjev bele slanine ( mesnata slanina se mi zdi nekam pusta ), kar tako narezana, lahko je zraven nekaj česna, vse to zalito z ( vem, mislite s šnopsom, pa ste se zmotili, jaz nisem pijanc ) flašo ( ali raje dve ) piva. No, tako podkrepljen, lahko pričakam malico. Zdej pa zares: od zgornjega, ostane kava, včasih po zimi čaj ( zeleni ali indijski ), in to je takoj ko vstanem , okrog pol šestih. Ta pravi zajtrk pride na vrsto šele ob osmih do devetih, in jem kar mi paše: čaj/ bela kava, ( žitna, ne ta prava ), toast/kruh z maslac/margarina/marmelada, včasih jajce na oko, zelo poredko kakšna omleta, kdaj pa kdaj planiram jetrca ampak to je ponavadi pozneje, okrog desetih.. ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. sep 2006 17:12

Prepečenec sam po sebi ni ničesar kriv, samo zadosti tekočine je treba popiti zraven. V čem pa je bistvena razlika med sestavo prepečenca in kruha? V količini vode. Saj vam bo tudi graham kruh, ki je poln balastnih snovi - torej silno dober za prebavo, pa zdrav - naredil katastrofo v prebavilih, če ne boste popili zraven zadosti tekočine. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti