Selitev

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

tema odprta - 8. avg 2006 18:08 | ogledi: 4.259 | odgovori: 25

Hčerka dobrih družinskih prijateljev se z možem in 4-letno hčerko v septembru seli v svoje novo stanovanje. Ob prvem obisku bi jim želeli izkazati majhno pozornost ob vselitvi. Kaj mi priporočate, da bi bilo malo drugače, kot kakšna lončnica ali steklenica? Sama ima zelo velik smisel za razna dekoriranja stvari, zato bi bila lahko pozornost tudi bolj nenavadna. Stanovanje je v slovenskem primorju.

Veselim se vaših idej!

kača

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. avg 2006 19:07

Predvidevam, da se bodo odselili od staršev, kjer so bili do sedaj, potem bo vsekakor prišel prav kakšen kuhinjski pripomoček, vsaj meni je. Lahko pa jo kar vprašaš kaj si želi oziroma še potrebuje. marelica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

8. avg 2006 20:11

Marelica, res se bodo odselili od staršev, problem pa je v tem, da veliko kuhinjskih pripomočkov že imajo, saj imajo sedaj že majhno, a svoje gospodinjstvo. Veliko vrstnih hiš na Primorskem je namreč predelanih tako, da so si ta mladi v prostorih, ki so bili predvideni za garažo, uredili vsaj začasna stanovanja - kuhinjo, sobico in kopalnico. Zdaj se jim bo pa družina povečala, zato se bodo preselili. Saj če ne bo šlo drugače, bom že povprašala, kaj jim bo še manjkalo, vendar pa bi si želela kakšno nenavadno idejo! kača

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8705

8. avg 2006 20:15

Jaz ne morem od svojih misli... meni je prvo prišlo na misel - kuhinjske krpe, deska za rezanje, podstavki, aranžirano s kakšno kavo in flašo. Mogoče kakšna dobra košara za v trgovino napolnjena z: moka, sladkor, kava, riž, kakšna dobra salama v kosu, sir, olive... vse lepo pokrito z veliko kuhinjsko krpo. Pozdravček!

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

8. avg 2006 20:59

Meni so ob selitvi zelo prav prišli gospodinjski pripomočki. Vprašaj njene starše kaj potrebuje, verjetno bodo oni najbolj vedeli, saj jo najbolje poznajo. Pa veliko sreče pri kupovanju darila ti želim. LP! fakin712

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. avg 2006 21:12

Lesen vrtljivi krožnik,gor pa prekajena krača ali klobase,sir,paradižnik,paprika,česen, čebula,kruh ........ Zavito v celofan, namesto šopka pa dekoracija iz pora, korenja, .... ideje se dopolnjujejo sproti. Ali : lončen lonec (pekač)...notri pa : tetovec čebula,začimbe.... skratka vse kar paše za prebranec, zraven pa liter črnega... Lp, kobra 1

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

8. avg 2006 21:27

Meni pa na misel pride od gospodinjskih pripomočkov recimo set za mešanje koktailov in recimo knjiga o koktailih, ali pa fondi... če seveda tega še nima in jo to zanima. Če so bolj igrivi tudi kakšna zabavna družinska igra, kot je recimo twister, tako za hec za dolge zimske dni. Če ima primeren balkon ali teraso ji lahko kupiš kakšno posodovko kot je recimo limonovec, mandarina ali pa recimo pušpan na visokem deblu obrezan v kroglo- ti so sedaj zelo popularni. Presadiš v lep lonec, zemljo zakriješ s prodniki, školjkicami...da pa je zadeva bolj osebna lahko iz vej obesiš, če najdeš v kakšni trgovini kakšne majhne lesene ptičke ali pa iz šeleshamerja izrežeš srca v različnih velikostih in nanj napišeš lepe želje ob selitv (lahko zgolj besede: sreča, smeh...) in jih obesiš v različnih dolžinah na drevesce.Tako dobiš eno luštno drevo želja. Faj je tudi, ker se s tako obrezanim pušpanom lahko igraš. Za božič in novo leto iz njega visijo bunkice, za veliko noč pirhi, za gregorjevo/valentinovo srčki... Glede na to, da je bolj estetski tip po mojem ne moreš zgrešiti tudi s kakšmnimi lepimi oblikovalskimi izdelki. V trgovinah z domačo obrtjo po Ljubljani imajo odštekane skodelice, čajnike, vaze, sveče... in še vse kaj drugega raznoraznih slovenskih oblikovalcev, kiparjev, obrtnikov, ki so res paša za oči, pa še en tak osebni pečat imajo. Res jih je veselje pogledat, še lepše pa bi bilo iz njih piti kavico ali čajček s svojim ljubim... Upam, da sem kaj pomagala... Srečno Petra

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. avg 2006 21:43

uh kača, kaj pa kakšna slika, res da so kar drage, če imaš malce umetniške žilice, da se je lotiš sama , ali pa če bodo imeli vselitveno praznovanje, da pripraviš kaj dobrega za pod zob (panje recimo). marelica

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

8. avg 2006 21:48

Kaj pa kakšna solna lučka, lepo romantično vzdušje naredi...ali pa kakšna druga dekorativna lučka..za v spalnico, otroško sobico ali v dnevno sobo...ali pa kakšno posebno svečko, z lepim svečnikom...to bi bilo meni zelo všeč...morda bo tudi njej. Lp jessy6

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. avg 2006 8:07

No, kar nekaj predlogov so punce natrosile. Jaz sem tudi bolj umetniški tip, in sem najbolj vesela kakega svečnika, slike... Pri nas so drage, jaz sem si jih za celo stanovanje narisala sama. Pa komu za darilo tudi. Pa tudi svečnike, oz. tiste velike ogromne sveče okrasim. Kupim krožnik, gor dam svečo in okrasim z grilandami plus ujemajočimi dodatki. Stvari za okraševanje so v trgovini ProMak v Ljubljani. Za Gospodarskih razstaviščem... Jaz raje sploh ne grem tja, ker sem potem čisto trapasta. Tam je tudi izredno lepo umetno sadje in zelenjava, če boš kaj rabila za aranžma...

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

9. avg 2006 8:36

Ko sem se jaz selila v hišo sem dobila marsikaj. Med drugim tudi lončen pekač in lončene posodice, ki jih zdaj uporabljam za kisanje mleka in za pripravo prebranca. Dobila sem lep čipkast prt, z malimi prtički, nekaj vaz, pladnjev s kozarci, kozarce za penino, pleten koš za umazano perilo, iz bambusa narejen odlagalnik za časopis, svečnike, slike in nekaj manjših kuhinjskih pripomočkov( posodica za penjenje mleka, shaker, lončene posode za sol, moko, sladkor..., lepo solnico. To je nekaj idej. Pekarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti