Kaj jesti med obdobjem dojenja?

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

tema odprta - 4. avg 2006 10:10 | ogledi: 4.903 | odgovori: 6

Lep pozdrav, po dolgem času!

Ja, pred dobrimi tremi tedni sva dobila najinega fantiča, zdravega in lepega. Zdaj ni več časa za kuharijo, po pravici povedano pa tudi prav dosti idej ne. Eni pravijo naj med dojenjem ne jemo vsega, drugi zagovarjajo naj kar jemo vse po vrsti, mene zanima pa kakšno je vaše mnenje in dobrodošla vsaka ideja za hitro in okusno kosilo (ki po možnosti pozitivno vpliva na proizvodnjo mleka)

TanjaG.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. avg 2006 10:46

Tanja, čestitam za naraščaj. Sem se prav spraševala, kdaj boš javila in seveda držala pesti... Glede hrane sem ti pa že na uni prejšnji temi odgovorila, tko da naj pove kdo še svoje izkušnje...

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

4. avg 2006 10:54

tanja čestitam. Jaz imam dve majhni hčerki in sem jedla vse razen na začetku sem se izogibala svežega sadja in zelenjave, ker potem otroka napenja. Drugače pa jej vse, ker bo tudi potem pozneje otrok jedel vse. Pri nas ne poznamo tega, da katera ne bi kotela kaj jesti. Zdajle ko je sezona stročjega fižola, ti pa svetujem da se ga izogibaš, ker po tem bo pa otroka noro zvijalo. Če bo pa imel krče ti pa priporočam, da če imaš možnosti, pojdi v Slovenj Gradec po kapljice proti napejanju. Super so. Veliko sreče ti želim z malim sončkom. metoda

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

4. avg 2006 10:57

Iskrene čestitke in veliko lepih trenutkov ob majhnem sončku ti želim. Pri dojenju pa je najpomembnejše,da zaužiješ čimveč tekočine(tiste zdrave,brez dodanih umetnih sladil in konzervansov).Ko sem sama rodila so mi vsi svetovali da moram čimveč jesti, dobro da jih nisem poslušala ,ker bi sedaj imela prav gotovo 20 kg več. Skratka držala sem se pravila, da jem stvari ,ki so zdrave in ne napenjajo.Tako sem iz jedilnika črtala fižol,ocvto hrano, tudi svinjine nisem uživala.Spila pa sem ogromno zeliščnega čaja, ki ga dobiš v lekarni za doječe mamice.Povem naj da sem dojila do ponovnega odhoda v službo in da s hčero v tem obdobju nisem niti enkrat obiskala zdravnika . Zato kar pogumno in jej tisto, kar paše tebi in je v prvi vrsti zdravo(kuhana ali dušena zelenjava,krompir,kuhano ali dušeno nemastno meso,jogurti,ne preveč sladki kompoti....) kalcicl

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

4. avg 2006 11:00

Naša Zoja je stara štiri mesece in lahko povem da večinoma jem vse.Izogibam se edino fižolu in pekočim stvarem.Zaenkrat ni bilo posebnih težav.Jaz sem prve tedne pila celo čaj za doječe mamice in mleka je bilo več kot dovolj. Čestitke za naraščaj . ZOHA Sporočilo je spremenil(a) ZOHA dne 04. avg 2006 14:16:59

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. avg 2006 13:43

Saj so ti že zgornje sobesedice vse napisale. Jej vse, kar ti paše, končno pa nisi bolana, da bi imela kakšen poseben prehranjevalni program. Malo se izogibaj fižolu in hruškam, zaradi napenjanja, kakšen grižljaj pa tudi ne bo naredil panike. Pa pekočih in popranih jedi se izogni, pij veliko vode in čaja, lahko tudi mleka, pa bo tvoj korenjaček kmalu pravi korenjak. Pa iskrene čestitke, uživaj ob malčku, ker še prehitro "zrase gor". Kyara

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

4. avg 2006 14:40

Jaz sem obe hčeri dojila krepko čez dve leti. Nikoli nisem kompliciriala pri prehrani, je pa res, da sta se redko kdaj negativno odzivali na moje prehrambene navade. Nista bili občutljivi in to velja še danes ko sta že v poznih otroških letih. Pekarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti