Vložene mešane solate?

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

3. avg 2006 10:24

Samo zanima me... že tri dni laufam po trgovinah v okolici in iščem seme gorčice in kurkume (za prvi recept, pa še enega sem dobila mimo vrste z gorčičnim semenom) pa ne najdem.... Kje to dobite? Staša

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. avg 2006 10:43

Gorčično seme dobiš v vsaki večji trgovini med začimbani. Mislim, da pakira Evergreen. Kurkumo kupujem v Maximarketu. mimika

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. avg 2006 12:08

Tudi gorcicno seme imajo 100% v Maximarketu, le dovolj dolgo je treba stati pri polici z zacimbami. S fantom sva jo iskala kot zmesana, pa sva jo imela ves cas pred ocmi. Poleg valaganja, je gorcicno seme zelo uporabno v indijski kuhinji, lahko pa seme tudi kalis in dobis odlicne pikantne kalcke, ki jih lahko vmesas v kaksno solato ali pa z njimi popestris sendvic. Pa vso sreco pri vlaganju! fresh

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

3. avg 2006 13:15

Poizkusi v Maximarketu ali Intersparu. Moja tašča jih je tam dobila. Pa lep pozdrav! fakin712

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

3. avg 2006 17:32

Bolgarska solata: 6 čebul 6 paradižnikov zrelih 6 zelenih paradižnikov 6 rumenih paprik- vse sestavine narežemo na primerne koščke sol, poper- dodamo in 2dc. vode in 1dc. kisa ter vse skupaj zavremo, ko zavre naj vre samo še pet minut da zelenjava ostane čvrsta, damo še vročo v ogrete kozarce in zapremo. Zelo preprosta in efektivna. Saj se nikoli ne pokvari Delala sem vse sorti, sedaj pa delam samo to solato. Dobra je tudi kot dodatek k :ajdovi kaši, leči, soji, piri ipd. pozdrav, antonija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

3. avg 2006 18:14

Joj, super ste!!! Bom pa res menda morala v LJ po gorčico... LP, Staša

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

2. sep 2006 19:15

Ker je govora o mešanih solatah in podobnih shrankih, priporočam zvešček, ki se trenutno prodaja v trafikah: NAJBOLJI RECEPTI - ZIMNICA NAŠIH BAKA (broj 28) Pa še moja izkušnja z surovo mešano zelenjavo v kisu. Recept za mešanico kisa, s katerim zalijemo zelenjavo je enak, kot je bil napisan že na začetku (z dodatkom vinobrana), saj je nalepljen na čebričkih, ki jih prodajajo za kisanje zelja. Zelenjavo sem v čebriček vlagal skozi vse lansko poletje, kar mi je na vrtu pač zraslo - vse ne zraste naenkrat in ni na enkrat zrelo. Skoraj vse našteto, kar ste že ve napisale, vedno sem pazil le da je bila zelenjava res zdrava in čista. Vsakič ko sem dodal zelenjavo, sem pazil, da je bilo dovolj tekočine, da je bilo vse lepo prekrito. Na zelenjavo sem postavil plavajoči pokrov, da ne bi kaj splavalo na vrh. Vso zelenjavo smo seveda že skozi poletje pridno nosili iz čebrička. na jesen ko sem pa potreboval čebriček za zelje, sem zelenjavo preložil v kozarce, zalil s tekočino iz čebrička in kozarce zapru. Obdržala se je skozi vso zimo do mlade zelenjave.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. sep 2006 20:19

stasafrank, v Celju na Mestnem trgu, v trgovinici z bio hrano ( Bio......) jo tudi imajo, seveda od Evergreena. Morda ti je Celje bliže. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 02. sep 2006 20:21:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti