Balkonsko cvetje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. jun 2006 20:43

mene pa zanima kje za vraga imate vso to postano vodo? Imam kakšnih 20 zabojev (80cm) rož in za to bi morala imeti nekje cisterno. Lisa

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

29. jun 2006 20:58

Mi jih vsak dan (odvisno, ali zjutraj ali pa zvečer) zalijemo kar z vodo izpod pipe. Brez kakšnih dodatkov vodi (kvas, koprive...). Edino dodamo tiste "paličice", ki se zapičijo zemljo....pa se trenutno ne spomnim kako se jim reče. maychi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

29. jun 2006 21:07

Jaz imam na balkonu 9 korit po 60 cm. Za to potrebujem vodo, ki jo držim v 10 litrski kanti za zalivanje in še v 2-litrski plastični steklenici. V tej vročini zalivam vsak večer - pozno zvečer, ali zgodaj zjutraj, ko se zemlja ohladi. Drugače pa zalivam 2 x na teden, enkrat pa vodi dodam cvetal. Voda vedno stoji na balkonu, ker se držim starega reka, da rož ne smeš "šokirat" s hladno / tekočo vodo. Pozdravček!

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

29. jun 2006 21:17

Mi imamo rožice v koritih na dveh balkoni. Eden je na podstrešju, kjer ne živimo, drugi pa v dnevni sobi. Na obeh imamo dva precej velika plastična soda, ki jih napolnimo tako da potegnemo od zunaj gor zalivalno cev. Zgoraj, kjer ne živimo ni panike za sod, ker ga nihče ne gleda, v prvem nadstropju pa ga imamo v kotu zakritega z limonovcem, rožmarinom..., tako da nam ne kazi pogleda. Tako imamo postano vodo, saj te sode polnimo približno na 14 dni. V tega ki je na balkonu v dnevni sobi zlivamo vso dokaj čisto vodo iz kuhinje, npr. od pranja solate... Tudi na tretjem balkonu, kjer imajo letno rezidenco fikusi, orhideje, zamije... pa sem velik star kovinski lonec lepo porisala s cvetličnimi motivi tako, da balkon še popestri, lončnice pa zalivam kar tako da potopim lonček v vodo za minutko.... Tako imamo veliko postane vode. Seveda pa je to mogoče le na velikih balkonih. Mi imamo tisto klasično "jugo hišo" z velikimi dolgimi balkoni (Upam, da me sedaj ne bodo lopovi našli). Lp magnolija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jun 2006 21:38

Se strinjam, rimljanka, da rastlinice v koritu potrebujejo še kaj drugega. Ampak posebej ni treba omenjat, da dodajam cvetal vsake toliko časa. Res pa je, da ne namakam kopriv in podobnih pripravkov; če mi rožice tako zelo uspevajo samo ob zalivanju s postano vodo in občasnim dodajanjem cvetala (1 x na 14 dni), potem se mi ne zdi potrebno pripravljat ne vem česa še vse. Za dobro zemljo pa poskrbi mama, ki za svoje rože sicer pripravlja vse mogoče, od kavne usedline naprej... Vodo pa imam v plastenkah od fruc soka, pet jih imam vedno polnih vode in pri roki (ene kar na balkonu, ene pa v kopalnici, na mestu, ki se sploh ne vidi). Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jun 2006 22:06

tudi jaz imam vedno na balkonu flaše, kakih 8 od 2l soka. Ima pa moja prijateljica 150 korit in to 80 cm. Vodo pa ima na 2 balkonih in to na vsaki strani 1 in to 200l, plastičen sod. Ker ima korita tudi na ograji, ima na vrtu tudi 4 ali 5 sodov in ko to sprazni, nato vedno znova z šlaufom napolni. To je približno 9-10x 200l. Ker pa ima svoj studenec na pumpo, pa to ni ovira.Je pa dosti dela z njimi. Kyara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

30. jun 2006 0:09

tudi jaz zalivam rože s postano vodo, ki jo imam v plastenkah. Občasno dodam vodi cvetal -to za okrasno cvetje, medtem ko zelišča zalivam z ostanki zelenega čaja seveda nesladkanega, krompirjeve vode, seveda ohlajene, vode v kateri se je kuhala zelenjava....povsod so minerali, čeprav ne vem če so tisti najnujnejši. Eno leto sem pognojila z organom, smo vohali kaj tako smrdi na balkonu...preden nam je potegnilo je trajalo....nikoli več na balkonu. Aki Pozabila sem napisat, da uporabim tudi vodo v kateri sem namakala fižol in tudi vodo od spiranja kalčkov, ki jih občasno delam.Tu je tudi veliko mineralov. Sporočilo je spremenil(a) aki dne 30. jun 2006 09:30:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti