Ekonom lonec

neznan uporabnik

23. nov 2001 15:21

P.S. Poslal lepo izdelano tabelo pa se je med ali po transportu popolnoma sfižila! Žal! Lp! Riko Ri Po Spremenil(a) - Riko dne 23 nov 2001 17:32:23

neznan uporabnik

23. nov 2001 18:00

Ja, žal internetni formularji poznajo samo črke in odstavke, tabelo je pa težko vnesti Žal, počakajmo par let, da tehnologija kaj napreduje! Jernej Urednik kulinarične Slovenije

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

4. apr 2006 13:42

HAJ, PROSIM DA MI POMAGATE. Moj ekonom je začel, ko se para nabere, spuščati kapljice okrog in okrog, na nekaterih točkah. A to pomeni, da je šlo tesnilo??? LP MARINKA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. apr 2006 14:14

Na katerih točkah? Meni se nabere tekočina okrog pokrova, če je previsoka temperatura. V tem primeru, znižam temeperaturo(plin) na minimum. Če je s tesnilom kaj narobe se težko zapira pokrov, sicer pa moram reči, da je moj ekonom star že preko 20 let. Upam, da sem ti vsaj malce pomagala. LP Anamarija

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

4. apr 2006 21:27

haj, meni kaplja kondenzirana para ven - torej kapljice.... in lepo cvrčijo tam po loncu in plinu in sploh..... Razmišljam če ima tesnilo kakšne očesu nevidne razpoke in ga moram menjati. Če pa to nima veze, bi pa samo dnar preč metala, lonec bi mi pa še kar "puščal". Trenutno kar nič ne kuham v njem, ker mi ga nekaj .... biksa. Lp Marinka MARINKA

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

4. apr 2006 23:39

Kako lepo je brati kako in v kakšni ekonom loncih kuhate različno hrano ,ki seveda skrajš čas kuhe.Ampak jaz se ga dobesedno bojim,ker sem se v četrtem razredu močno opekla po trebuhu in se mi še danes pozna,odprla sem ga pod pritiskom.Ekonom lonec imam (ker mi ga je kupila sestra za poročno darilo deloma je ona pripomogla k te nesreči)kuham pa v njem samo brez pokrova.Vse vas prav občudujem da nimate takšnih neprijetnih izkušenj. mamazeljka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. apr 2006 7:34

Ne vem kako zgledajo ti novi ekonomi, mislim, da ne more biti bistvenih razlik od starih. Verjetno dajaš preveč tekočine. Vode se da toliko, rajši manj, do tiste oznake, ki jo imaš noter v posodi. Zato je možno, da teče tekočina ven, ker je preveč vode. Mamazeljka, preden odpreš pokorovko moraš obvezno dvigniti ventilček, da gre vsa para ven. Jaz si sploh ne morem predstavljati, da bi biola brez njega. Lep dan obema želim. P.S. mslabetka, ti kupim jaz lonca Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. apr 2006 07:36:25

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

5. apr 2006 8:08

Anamarija1 to sesaj vem ampak pri desetih oz. enajstih letih tega nisem vedela saj sem napisala da je bilo v četrtem razredu. mamazeljka

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

5. apr 2006 8:39

HAJ, MOJ LONEC JE FISLERJEV IN IMA KAKE 3 LETA. Znam kuhati v njem, tudi vEm koliko vode smem dati. Tri leta je bil čudovit in je lepo ubogal. Zdaj pa "pušča". Ali je to tesnilo??? Ali ste že menjale tesnilo? Hvala MARINKA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. apr 2006 8:44

Mamazeljka, kje so pa bili tvoji starši? Mslabetka, pol pa zamenjaj tesnilo. lp Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 05. apr 2006 08:45:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti