Školke na buzaro

jankocuk  

član od: 9.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 9. apr 2006 19:30 | ogledi: 6.191 | odgovori: 3

Zanima me recept za školjke

jankocuk

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. apr 2006 20:13

Kakšne školjke jankocuk? nola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. apr 2006 22:16

Moj recept: školjke dobro opereš in zdrgneš s krtačko Na malo olja prepražiš česen. Ko zadiši, dodaš peteršilj in dobro premešaš. Potem dodašškoljke. Posodo pokriješ in kuhaš. Vsakih par minut premešaš, čez približno 5 - 10 min dodaš deci vina (rdeče ali belo - po želji). Še malo kuhaš, dokler se školjke ne odprejo. Poskusi omako, ki nastane (školjke spustijo tekočino) in po potrebi soli. Če pripravljaš dagnje, jedi ni treba soliti, ker so že školjke same slane. Prstace (kje so tisti časi...) je treba, pa škampe tudi. Z drugimi vrstami školjk nimam izkušenj. vem, da nekateri omako zgostijo z drobtinami, mi imamo pa raje redko in potem noter namakamo kruh. Jaz imam školjke ful rada, si mi kar lušte naredila... Recept je, kot vidiš, enostaven. Upam, da ti bo uspelo in dober tek!!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti