Govor za poroko

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 24. mar 2006 10:00 | ogledi: 17.973 | odgovori: 8

zdravo

mene pa zanima če je kdo že pisal govor za poroko, js ga morem nmreč napisati pa ne vem kje zaačeti. vedno je problem samo začetek, sej potem še nekako gre, vendar ne vem kako naj začnem. govor moram namreč napisati za brata, ki se kmalu ženi, zato vas prosim za kakšno idejo, oziroma kakšen primer.

hvala vsem za odgovore.

lp

brkn83

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

24. mar 2006 11:52

V knjižnici sem videla knnjigo z naslovom Poročni govori - ali nekaj takega. Mogoče bi tam dobila kakšno idejo ...P. uharica

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

24. mar 2006 12:00

Za tak govor je dobro, da se začne s kakšno anekdoto, mogoče smešnim dogodkom iz ženinove mladosti (sestra) ali iz časa skupnih začetkov mladoporočencev, ki ni vsesplošno znan. Na primer nekaj, kar ni kazalo na skupno prihodnost para in evo - rezultat je prav nasproten. To navadno nasmeje poslušalce in tako sprosti govornika. Potem res lažje steče jezik. Govor sestre je najbrž eden izmed govorov, ne osrednji. Zato bi se jaz odločila v govoru izpostaviti predvsem pozitivne strani njunega odnosa. In kaj prijaznega do bodoče svakinje, seveda. Danca

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

24. mar 2006 13:58

Malo za šalo: Mladi punci prstan zlat,stari babi štrik za vrat, mladega fanta v posteljo vzet, starga dada v klet zapret. l.p. Vesna Leben

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

24. mar 2006 15:51

ko sem se jaz poročila mi je teta sestavila pesem katere začetne črke so dale Marjeti in Borutu srečno na novi življenski poti. Vsebovala je pa vse sorte od tega kako sem bila mala do kako sva se spoznala etc. Marjeta Žniderčič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. mar 2006 16:43

Ligojna, a se ti izpostavljaš??? Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

24. mar 2006 16:56

Ligojna, vsestransko si nadarjena Ognjič

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

24. mar 2006 19:37

a je sploh treba govor?? kukr meni znano so govori najbolj osovraženi deli takih in drugačnih proslav... Drejček

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. mar 2006 19:42

Pred meseci sem celo noč pisala govor mladoporočencema in to na posebno željo, v verzih.V četrtek je prijatelj mladih prinesel pet točk,ki so bile popolnoma neuporabne. Ženina sploh ne poznam, nevesto samo bežno, ker je sestrična moje najboljše prijateljice.Prijateljica skoraj ničesar ni vedela o sestrični, ker je nevesta precej mlajša in se pač nista nikoli družili. Nastala je krasna pesnitev, ki so jo vsi občudovali. . Ob tej informaciji sem se muzala, saj sevada nihče ni vedel za moj donesek. To pomeni, da se marsikaj da. Če bi se ženil moj brat, garantiram, da bi bilo štofa kot za Krst pri Savici. Torej: začni z anekdoto, potem pa napravi točke.In ko se bo odprlo, bo šlo samo od sebe, le pogum. Prijateljica je imela možnost, da sodeluje pri napihovanju 200 balonov, ki so jih pripravili mladoporčencema v spalnico. Mislim, da bi bilo bolj enostavno, njo so pač namočili, ker je ni bilo na sestanku, ker je tisti petek prišla z morja. Mogoče bi morala pripraviti balone! frina Sporočilo je spremenil(a) frina dne 24. mar 2006 22:59:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti