Katerega gospodinjskega opravila ne marate?

Ella  

član od: 25.6.2005

sporočila: 60

22. mar 2006 12:07

Kar se tiče notranjosti hiše, rada pospravljam, čistim, likam, perem, kuham, pečem...verjetno je to povezano tudi s tem, da sva šele od novembra na svojem, pa tudi otrok še nimava zaenkrat. Uživam v vsem, res pa je da ne kompliciram. Vidim pa, da je razlika ali čez teden pospravljaš za seboj ali ne, ker v nasprotnem primeru imaš konec tedna pravi kaos. Glede okolice hiše, pranja avtomobilov,...pa vse prepuščam možu. Pri vrtičku sicer sodulujem, a bolj zaradi tega, da se kaj naučim... Ella Ella

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

22. mar 2006 12:31

Ne maram pomivanja zelo mastne posode, pomivanja oken, čiščenja žaluzij, brisanja prahu, pospravljanja,...vse ostalo pa zelo rada delam. Komaj pa že čakam, da bomo lahko začeli delati zunaj in na vrtu!!! kokos

surfinija  

član od: 9.6.2005

sporočila: 16

22. mar 2006 12:37

Še nekaj glede čiščenja oken. S čim čistite stekla? Jaz prav kmalu obupam, imam pa jih ogromno. Hvala in lp surfinija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. mar 2006 12:45

Pospravljanje. Definitivno. Sicer pa rada pečem, sovražim pa pomivanje posod, ki so od kakšnih krem z margarino. Fuj, kako je vse mastno! Nerada tudi grem v hlev (sem prišla na kmetijo, kaj čmo) pobrat jajca (treba iti čez hlev mimo bikov do prostora s kokošmi). Ker ko pridem na dva metra do hleva, že smrdim!!! Posebno lasje!!! A kar se mora, se mora. Atina

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. mar 2006 13:31

surfinija, jaz dam v vodo za pomivanje oken par kapljic kisa. Teka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. mar 2006 13:34

Surfijna, jaz imam tudi ogromno oken. Stekla čistim pa z Aiaxom. lp

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. mar 2006 13:37

Jaz sovražim, ampak sovražim drgnenje kakih umazanih velikih piskrov, preden jih dam v stroj. Pa druga taka stvar so pladnji od sladic. Bljak. Če se le da, poturim možu...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. mar 2006 14:04

Jaz pa... organsko sovražim brisanje prahu (ponavadi me reši moj predragi, ki vsak teden to pridno počne, danes sem pa s to nadlogo po dolgem času opravila sama). Velika muka mi je tudi pomivanje posode, sploh po kakih hudih množičnih kosilih, ko je posode na tone - jaz pa nimam pomivalnega stroja. Šipe mi niso več muka od kar sem začela prakticirati metodo moje mame - vedro vode z malo čistila za tla (tistega, ki ga ni potrebno spirati), krpa iz mikrofibre (tiste čudežne krpice) in pa guma za čiščenje avtomobilskih šip (tista z ročajem, s katero potegneš čez vetrobransko steklo). To je najboljše. Hitro, bez lis, matranja, pa tudi dolgo se obdržijo lepe. Prav zabavam pa se pri likanju, čiščenju kopalnice, sesanju, pranju cunj. Le ko je slednje treba obesiti, me mine volja - pri obešanju sem hitra le kadar se moj ponudi, da bo to naredil on. Ni ga namreč hujšega! Cunje obeša tako, da se meni kar zavrti v glavi. Sama vse obešam zelo picajzlasto, da imam potem minimalno likanja, on pa... po kavbojsko, kot pride, pride, moja mama bi temu rekla, da so potem stvari kot privlečene iz kravje zadnjice - srajce za ovratnik, majce za ramena, da je potem ja vse rogato in pretegnjeno in jaz ne morem več spodobno razpeglati. tjas

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

22. mar 2006 14:49

tjas je napisal/a:
Ni ga namreč hujšega! Cunje obeša tako, da se meni kar zavrti v glavi. Sama vse obešam zelo picajzlasto, da imam potem minimalno likanja, on pa... po kavbojsko, kot pride, pride, moja mama bi temu rekla, da so potem stvari kot privlečene iz kravje zadnjice - srajce za ovratnik, majce za ramena, da je potem ja vse rogato in pretegnjeno in jaz ne morem več spodobno razpeglati. tjas
Moj je isti Jaz komaj spravim en stoj cunj na stojalo, on bi pa lahko 3 mufin

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. mar 2006 15:10

Pospravljanje - posebno brisanje prahu....grrrr Nikoli ne končaš! Zelo rada pa kuham (in jem! ) Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti