Pomivanje grobih ploščic

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

tema odprta - 16. mar 2006 10:58 | ogledi: 1.776 | odgovori: 3

Zaljubila sem se v neke ploščice... sivo zelene, s svetlečimi delci, vmes pa za popestritev manjše bež z vzorčki. So že položene na hodnik. Je tako lepo, da .... no ja res lepo! Sedaj pa problem; ploščice so grobe - neglazirane, kar pomeni, da ne drsijo, pomivati pa jih tudi ni lahko. Treba je drgniti - torej na kolenih, mehkejše krpe, ali take z vlakni pa se "cufajo"! Ali ima katera kak predlog? Jaz sem že sklenila, da jih bom raje le pometala. Torej ... predlogi?

ladybug

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. mar 2006 12:10

Ladybug, tudi jaz sem že ugotovila, da velika ljubezen rada boli. Jaz bi jih na tvojem mestu dala prelakirati in to zelo hitro, preden se zapacajo in potem lak ne prime več dobro. Pa veliko veselja z novo ljubeznijo! Lp Dolores

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

16. mar 2006 12:43

Jaz imam grobe ploščice na zunanjem stopnišču in sicer v opečnih odtenkih, ki se prelivajo. Ko se v kanalčkih nabere prah, jih poškropim z večnamenskim čistilom- Trim ali nekaj podobnega (ekologi, prosim, poglejte mi skozi prste). Pustim kakšnih 5 minut in obrišem najprej z zelo mokrim z mopom, da sperem čistilo, potem pa še z ožetim. Nič se ne cufa- imam pa najenostavnejšo varianto te metle- lesen ročaj z žičnim patentom, kamor natakneš namensko cunjo (na bombaž naštrikani bombažni "špagetki"). Tudi Doloresin predlog ni slab, vendar bi pri nas ob takem prometu lak hitro zgulili LP V.

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

16. mar 2006 17:07

Ne, ne lak ne pride v poštev, se mi zdi škoda, da bi jih lakirala. Bom raje dvakrat na leto malo na kolenih ribala, ostala pomivanja pa bom opravila bolj površno. Saj me ne boste zatožile!? :) P.S. Trim pa je sploh moje priljubljeno čudežno čistilo - kuhinja se cela razmasti, samo da iz omare povlečem Trim in ji ga pokažem! :) ladybug Sporočilo je spremenil(a) ladybug dne 16. mar 2006 20:44:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti