Obrazložitev imen

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

27. feb 2008 13:52

Mac je ime mojega mačka, pravzaprav je Matz. Ker ni bilo pametnih idej za poimenovanje, smo ga nekaj časa tako klicali in je kar ostal Matz. Drugače sem Polona. Mac

Angelique  

član od: 26.12.2007

sporočila: 25

20. mar 2008 15:24

V 8.razredu sem prebrala romane Angelika. Ker sem bila zelo navdušena nad celotnim romanom sem znanje, ki sem ga dobila tudi pridno izkoriščala (v šoli, kvizih,...). In ko so me ljudje vprašali, kje sem to vse izvedla. Sem jim enostavno odgovorila iz Angelike. Mimogrede: knjiga je v orginalu iz Francije, zato Angelique namesto Angelika. :) Angelique

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2008 20:25

***amy***, in katera si ti po vrsti?   (mislim, da jih je v knjigi sedem).

Lp

cervus

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

13. apr 2008 19:28

Moj nick planet_food izhaja iz naslova kulinaričnih serij iz sklopa oddaj Pilot Guides. Ko sem se vpisoval, sem si rekel, naj bo nick v povezavi s kulinariko in ker se ravno takrat po TV gledat eno izmed oddaj Plane food, sem tako postal planet_food. Drugače pa sem uradno Kristijan, ki pa vse bolj prisega na nizozemsko verzijo svojega imena, Christiaan Lepe pozdrave Christiaan alias planet_food

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

13. apr 2008 19:45

moj priv pa izhaja iz mojega dekliškega priimak Privšek. priv priv

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. apr 2008 0:19

Moj "drugi jaz" je mamaF = MF= mama Francoska, kot sta me enkrat pred leti med igro začela klicati in "zafrkavati" otroka. Sploh se ne spomnim več, zakaj ravno "francoska", ima pa ta lik prav svoje življenje: mama Francoska se vedno prikaže, kadar kdo kaj ušpici in nemarneža pri priči razkrinka. Njen prihod pospremi improvizirana zvočna spremljava, podobna najavi za "Dogodke in odmeve" - takole gre:...prihaja mama Francoska...ti-di-di-di! MamaF poleg redarske službe obvlada tudi šivanje, peko kruha, pic in žemljic (sekcija Francoske pekarne), vsakovrstno "teženje" okrog domačih nalog, velikodušno pomoč pri pripravi različnih materialov, ki se jih zbira za šolo pa tudi gostoljubno sprejemanje in pogostitev otroških (in odraslih) obiskov. Odrasli obiski se pri mami Francoski radi ustavijo na debato in kozarec ali xxx terana (sekcija Kraška oštarija). Zna biti pa mama Francoska tudi sitna, zoprna in najbolj zatežena mama pod soncem. Naokrog bi rada hodila v Supermanovem oblačilcu, a ima za enkrat na voljo le svoj obledeli črn predpasnik. Ko sem bila otrok, sem si želela zrasti v Piko Nogavičko. No, zdaj sem pa Mama Francoska, ki ji je od daleč vsaj malo podobna. Rojstno ime mameF pa je lepo slovensko, v mojih mladih letih zelo pogosto ime - Mojca. mamaF - Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. apr 2008 0:39

MamaF, zelo lepo napisano! Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2008 20:42

hehehe, meni so zeloooo zanimive, mi še ni uspelo dobit zadnjih nekaj knjig. se mi zdi, da me najboljše še čaka.....

cervus

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

14. apr 2008 22:32

Gobica zato, ker so mi gobe full lepa stvar na tej naši zemljici in se jih nikoli ne bom naveličala gledati in 1402 rojstvo mojega otroka.

gobica1402

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

14. apr 2008 23:16

Zdravo, sem VESOLJKA, ravnokar logirana, tole je moje prvo sporočilo, čeprav na kulslo špegam že doooolgo dolgo in je bil res že skrajni cajt, da se prijavim.. Vesoljka (še kar) zato, ker sem kljub svojim 26 letom še vedno enako zmedena in drugačna kot pred desetletjem, ko sem prvič uporabila ta nickname. Mam nek svoj planet, kamor (pre)večkrat pobegnem... :)) Dons ponoč poglejte skozi okno za morebitni zvezdni utrinek, nocoj bo z neba namreč padla nova zvezdica (mali Marko), najprej v objem svoje mamice (moje starejše sestre), upam pa, da kmalu tudi v mojega vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 15. apr 2008 01:31:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti