Krofi-pomoč

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. jan 2007 9:34

Matilda, jaz bi rekla, da imaš prevročo maščobo in tako se zunaj na hitro zapečejo, znotraj so pa surovi. Jaz maščobo segrejem, da se ob kuhalnici delajo mehurčki, vložim krofe in jih nato na manjši toploti spečem v cca 6 minutah. Na eni strani pokrito, ko jih obrneš pa odkrito. Vedno so prepečeni in res slastni. Delam pa jih po Recinem receptu. Po nobenem drugem receptu mi še niso ratali tako lepi in dobri. Tudi mojo slikico imaš ob receptu. lp Julija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. jan 2007 9:35

Oh, z luknjami in surovo sredico imam obilo izkušenj. Bi že obupala, a sem vzela to kot izziv in končno od nekje dobila recept, precej podoben Recinemu. Od takrat vsi krofi super uspejo. Recept sem dala še naprej dvema znankama, a jima ni uspelo prej, dokler nista videli pri meni. Jaz jih namreč dosledno stepam z električnim mešalcem (kruhomata nimam) s kavlji za testo. Onidve sta jih pa stepali s kuhalnico. Lahko, da je to razlog, ker pri takem stepanju pride več zraka v testo. Cvrem jih pa najprej točno 2 minuti pokrite, obrnjene odkrite še 2 minuti. Si kar uro na štedilniku naravnam , da mi pravočasno zapiska, Matilda kar vztrajaj, če je meni uspelo bo tebi gotovo tudi. Lp Cila

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

22. jan 2007 9:44

O krofih vem kar dosti: testo mora biti malo bolj trdo,kot za potico če niso dovolj vzhajani,bodo potonili v olju,se olja napili,krancelj bo fuč za domačo izdelavo naj bodo bolj majhni,da se dobro prepečejo olje naj ima neko konstantno temperaturo,da se skorja ne zapeče prehitro,(potem pa zmanjšaš ogelj pa si v riti) najprej peči pokrite,ko jih obrneš pa odkrite marmelado nafilaj po pečenju Vedno jih delamo z mešanico gladke in ostre moke v razmerju 2:1 Naj ti dobro uspe predpustna proba. gaja 1

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. jan 2007 9:57

Hvala za nasvete. Ali bi mi kdo znal svetovati, na koliko se npr. pečejo - imam steklokeramično kuhalno ploščo (9 stopenj +vmesne)? Saj ni treba natančno, le približno, če ima katera izkušnje. Hvala matilda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jan 2007 10:28

Meni se zdi, da potem, ko je olje že segreto, pečem na 4. Nisem pa ziher, od tega je že eno leto. Bom kmalu spet ponovila, pa bom sporočila. Kje se pa dobi termometer za višje T (npr. za olje?) Moja mama bi ga imela, pa ga nikjer ne najdem. No, zdaj, ko to pišem, sem se spomnila na Sanolabor ... bo trreba pogledati. Aja, krofe pečem po tem receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4670 Atina

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jan 2007 10:40

ja Matilda, pečeš jih na prevročem olju! Sicer je vsak štedilnik za naštudirat in prav natančno ti zato ne morem svetovati, ampak na mojem se najbolje cvre na minimalni jakosti plina. Olje normalno segrejem, dam notri probni krof, plin zmanjšam na minimum in potem cvrem tako še vse ostale. Je pa res, da preden vzamem krofe iz olja, enega prebodem s tanko pletilko da za vsak slučaj preverim "notranje stanje". Skozi tisto luknjico (če se sploh pozna), pozneje vbrizgam marmelado. Lisa

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

22. jan 2007 12:08

Gaja1, čestitam, dobro si napisala. Včasih imam prevroče olje, krofe pa znotraj surove, zunaj pa "cigl-rot"!, ha,ha! galja

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

22. jan 2007 12:12

meni pa se krofi vedno posrečijo oz. uspejo. Delam jih vedno iz moke BONI, dodam samo tisto malo dodatkov. Pa priprava je enostavna in vzame malo časa. Testa nič ne valjam , testo zajamem z jedilno žlico in v roki naredim kroglice ter polagam na pomokano krpo. Vem da to glih ni pohvalno, da se hvalim z takim receptom. Mogoče bom zdaj enkrat poskusila naredit po Recinem ali Tanjinem receptu. STANEJ

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

22. jan 2007 12:23

Je katera je že delala-pekla krofe, ki so že pred peko napolnjeni z marmelado!?? Sem na tem naslovu našla recept, pa me zanima če je že katera poskusla delati na ta način? http://www.crochef.com/index.php?recept=148 LP gordana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. jan 2007 12:31

Jaz sem jih včasih delala, pa sem ta način opustila, ker so se mi krofi potem vedno obračali ali pa so bili čisto postrani. Težko marmelado nacentriraš, zato jih je bolje speči brez in jih potem nafilaš. Ko sem jih pekla z marmelado se mi je tudi rado zgodilo, da krof znotraj ni bil pečen. Res pa sem vse to počela pred mnogo,mnogo leti. Mogoče bi bilo danes, ko imam več izkušenj, drugače. lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti