Kvasova emulzija!!!'???

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

23. feb 2006 7:55

Včeraj sem zmešala emulzijo, za kruh je zmanjkalo časa. Po navodilih na 1. strani bi morala biti danes še dobra... bomo videli. Uff, si pa dam posla s tem kruhom ampak taki posti me vlečejo:
modrijan je napisal/a:
Meni je pa kruh s kvasno emulzijo naravnost odličen. Zdrži mi tudi zelo dolgo, je penast in se sploh ne drobi. Skratka veliko boljši kot je bil na stari način. modrijan
Bom počakala še točna navodila in če mi ne uspe, se samo še pokrijem s škrnicljem LP V.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

23. feb 2006 10:25

Pozdravljena Vilma, tudi meni se je prvič zgodilo tako kot tebi. Kruh ni in ni vzhajal in potem je še počil. Drugič in tretjič je kruh sicer normalno vzhajal, vendar kakšne razlike med takšno in klasično pripravo kruha nisem zasledila. Mislim razlike v okusu, rahlosti. Bomo videli kako bo naslednjekrati. klavdija

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

23. feb 2006 22:19

No, danes sem ponovno poskusila. Rezultat: zelo rahel kruh, kar penast... kako dolgo bo ostal svež, pa bomo še videli. Je pa kar dolgo trajalo, da je shajal- čas priprave se mi zato zdi daljši kot pri klasičnem načinu, rezultat pa je res boljši (hja, zaenkrat ne bo treba škrniclja ) Reca, hvala za navodila... moj "od oka" kilogram je precej večji kot bi moral biti, tako da je bilo zadnjič verjetno premalo kvasa. V.

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

24. feb 2006 8:12

včeraj sem že tretjič naredila kruh z emulzijo, pa nisem preveč zadovljna. Kruh je bolj nizek in ni rahel temveč bolj zbit. Prvič vzhaja cca 1 uro, nato ga pognetem in še enkrat vsahaja 1/2 ure in nato v ogreto pečico na 250 stopinj. Ne vem kaj delam narobe. Verjetno se bom vrnila kar nazaj na Clatronik, tu me pa motijo lukne od gnetilk in kruh se preveč drobi. ZLATA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2006 15:46

Zlata, pošlji mi še ti svoj email, pa še tebi pošljem taprava navodila če že nisi obupala. Nekateri imajo bolj roko zato kot drugi, nekateri pa rabijo bolj natančna navodila in tehtanje. Če ti je še ka do tega mi sporoči in dobiš. Zame je to najboljši kruh na svetu. lp Vesna

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

25. feb 2006 13:53

Danes sem spekla kruh s solno - kvasno emulzijo, ki sem jo pustila v hladni shrambi ca. 12 ur. Prvi vtis: je rahel, penast, mmmmmm dober. Kako dolgo bo svež, bomo videli. Vzhajal je približno toliko časa, kot po klasični metodi, nič dlje. lp, burbonka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

26. feb 2006 10:03

Naslednji dan je kruh še zmeraj svež, penast in rahel. Odlično!!! Odslej pečem kruh in potice samo še s solno-kvasno emulzijo. Hvala Reca in vse ostale, ki ste mi naredile "lušte", da sem poizkusila!!!!!!!!!!!!!!!!!! lp, burbonka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. feb 2006 18:36

Dvakrat sem pekla kruh z emulzijo, pa mi je obakrat uspel. Sem pa opazila, da je manj obarvana skorja, kar pripisujem dejstvu, da ni dodanega nič sladkorja, ki pri klasični peki deloma ostane v testu in karamelizira ter da barvo. rimljanka

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

27. feb 2006 19:35

Moja mami zdaj ko pozna to emulzijo tak kruh peče skoraj vsak dan in ga še toplega pojemo po pol hlebca in to kar samega brez česarkoli gor... Res je krasen!! ivonja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. feb 2006 20:57

Rimljanka prav imaš. Testu dodajamo sladkor zato, da dobimo barvo. Jaz ga nikoli ne dodajam, vsaj za kruh ne. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti