Krompirjevo testo

neznan uporabnik
tema odprta - 17. okt 2001 8:22 | ogledi: 3.418 | odgovori: 10

Imam en problemček. Ko delam jedi iz krompirjevega testa se mi pri kuhanju razkuhajo. Ne vem ali dam premalo moke in jajc. Lepo prosim za vaše izkušnje.

neznan uporabnik

17. okt 2001 10:00

Hojla! Eden od vzrokov, da se vam jedi iz krompirjevega testa razkuhajo, je lahko tudi, da jih v posodo daste preveč naekrat. Cmoki, svaljki in podobno morajo v posodi plavati vsak zase, ne smejo se dotikati. Meni se je že zgodilo, da sem kuhala večjo količino cmokov, in sicer v dveh posodah naenkrat - v eni jih je bilo ravno prav, v drugi so se pa dotikali, ker se mi ni dalo za tri cmoke pristavit na štedilnik še ene posode. V prvi posodi so se skuhali krasni cmoki , v drugi pa je nastala samo ena močnata in penasta groza, na vrhu katere so plavale slive - pa iz istega testa so bili . Če ta nasvet ne bo pomagal vam, bo pa morda komu drugemu. Lep pozdrav, maja

neznan uporabnik

17. okt 2001 18:49

Po mojih izkušnjah mora biti več moke kot krompirja. Jajce pa dodam samo eno in vedno lepo izpadejo. Če je manj moke, se zgodi, da so mehki in se razkuhajo. Beti

neznan uporabnik

18. okt 2001 7:05

Hvala obema. Upoštevala bom obe izkušnji. Lep pozdrav.

neznan uporabnik

18. okt 2001 17:46

Tudi jaz dam v krompirevo testo več moke kot krompirja in samo 1 jajce. Testo zamesim kar malo bol na trdo in nikoli nimam problemov. Na 180g krompirja dam 400 g moke 1 jajce malo solim in dodam 1 žlico margarine. Lp Anja

neznan uporabnik

19. okt 2001 10:55

No Anja ,če lahko malo pokomentiram probleme s krompirjevim testom. V nedeljo sem delala ajdove krapke po vašem recepu na Kulinarični Sloveniji. Okus je bil odličem. Samo namesto krapkov sem imela žgance. Pa veliko,truda sem vložila v izdelavo. V krop sem jih dala samo pol recepta. Ni bilo gužve v kastroli. Mogoče sem imela m alo več krompirja kot je v recepu. Zelo sem bila žalostna.Ali mi lahko svetujete kaj naredim narobe.Takoj ko sem dala vsebino v vodo se je razkuhala. Verjetno je bilo premalo moke. Hvala za nasvete in lep pozdrav v prelep jesenski dan.

neznan uporabnik

22. okt 2001 10:50

Vsekakor morate dodati več moke, kajti zelo je različno od krompirja samega. En krompir se totalno razkuha in postane "pocast", ko druga sorta krompirja niti ni kuhana. Dodajte samo več moke, da bo testo bolj čvrsto že pred kuhanjem. Lp Anja

neznan uporabnik

22. okt 2001 12:59

Tudi jaz sem imela večno probleme z krompirjevim testom, doklet nisem začela dodajati malo pšeničnega zdroba. Sedaj je pa OK. Poskusite. Nana

neznan uporabnik

22. okt 2001 14:12

Hvala vsem za dobre nasvete. Za drugič vem, da bom prej poskusno enega dala kuhati, da vidim kako izgleda in potem dodajala še moke in si s tem prikrajšala razočaranje.

neznan uporabnik

22. okt 2001 19:07

Dodajam konkretne recepte, čeprav sama zaupam lastni presoji oz. občutku, tako da ničesar ne tehtam. Krompirjevo testo I ½ kg kuhanega in pretlačenega krompirja, 1 jajce, 20 dkg moke, 2 žlici olja, sol Iz navedenih sestavin napravimo čvrsto testo in oblikujemo svaljke ali cmočke. Kuhamo v slanem kropu. Krompirjevo testo II za cvrtje 1 kg krompirja, ¼ kg ostre moke, 2 jajci, 2 žlici olja, sol Iz navedenih sestavin napravimo svaljke in jih ocvremo v vročem olju. Skutini krompirjevi svaljki ¼ kg kuhanega in pretlačenega krompirja, ¼ kg skute, ¼ kg moke, 1 jajce sol Iz navedenih sestavin naredimo testo, ki ga razvaljamo v dolgo klobaso, izrežemo svaljke in jih kuhamo 10 minut v slani vodi. Beti

neznan uporabnik

23. okt 2001 11:05

Hvala Beti za poslane racepte. Ko bom poskusila recepte se z rezultati spet oblasim.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti