Jurčki

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

tema odprta - 13. dec 2005 17:17 | ogledi: 2.371 | odgovori: 4

Prosim, nekje sem videla recept za biskvit iz katerega so potem oblikovani jurčki. NUJNO, mi je še danes.

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

13. dec 2005 17:56

100 x hvala.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

13. dec 2005 20:57

Dada, pa poročaj, kako so uspeli. rimljanka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

14. dec 2005 9:23

Kot vidim zgornji recept za gobice vsebuje margarino. Iz prakse naj povem, da sem ga opustila in sem prevzela en drug. Gobice, ki so imele notri margarino niso smele stati zunaj, posebej pa še poleti, pa še mastne so bile. Sedaj jih delam tako: MASA: 20 dag mandljev, 20 dag sladkorja v prahu, beljak, nekaj kapljic mandljeve (ali marcipanove) esence ČOKOLADNA GLAZURA: 5 dag čokolade, žlica margarine MASA: Mandlje zmelji, dodaj sladkor in beljak ter nekaj kapljic esence ter mešaj tako dolgo, da dobiš gladko trdo maso. Iz te mase oblikuj bet in klobuke, ter gobice sestavi. Ko so narejene, jih postavi za 1 uro na hladno, nato klobuke pomoči v glazuro. ČOKOLADNA GLAZURA: Čokolado in margarino stopi nad soparo in dobro premešaj, da dobiš gosto gladko maso, ki jo uporabiš za preliv klobukov. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti