Sveti krst

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

29. feb 2008 18:46

ja mislim da je podpis dovolj nektarina

trurskimed  

član od: 18.10.2005

sporočila: 8

29. feb 2008 22:01

Mi pa smo ravno med mesecem dni imeli krst. Naš krščenec je dobil poleg sveče in križevnika še zlato verižico z obeskom in denar. Vse skupaj pa je bilo čudovito aranžirano, zraven pa je bila tudi malenkost za naju z očkom. trurskimed

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. mar 2008 21:24

Nekatrina, verjetno se je pri prvi pesmici prvi del nekje izgubil? Ker začne se z: Ko za temnimi gorami sončece zaide k tvoji beli postelji veveriček pride, pa ti čisto na uho tiho zašepeče, mnogo,malo bitjece, mnogo, mnogo sreče. Avtorica pesmi je Svetlana Makarovič. Pesmico znam na pamet od nekdaj, še na računalniku imam prilepljen listek z besedilom... Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2008 21:31

Ups, a potem sem pa jaz malo mimo, ker sem prvemu podarila avtosedež do 18 kg, naslednjima dvema, katerima grem za botro letos, pa aprilskemu ravno tako avtosedež od 15 do 36 kg, junijskemu pa voziček marelo. Sem se vsakokrat posvetovala s starši, malce sem pa upoštevala dejstvo, da sem sama uhane in verižico, ki sem jih dobila ob krstu, zamenjala za belo zlato. Ne vem, punčkam bi še morda kupila kaj tradicionalnega, ampak jaz sem in bom botra samo fantom.

Loni Makaroni

orhidejica  

član od: 25.11.2007

sporočila: 22

1. mar 2008 21:45

Tudi jaz bom letos šla za krstno botro,tretjič.Si štejem v čast.Si pa ne delam skrbi glede darila. Bom kupila svečko,belo platno,zlato verižico ter še malenkost za spomin.Je pa to tudi za nekoga pošten strošek v današnjem času,tako da vsak po svojih zmožnostih.Saj naše krščence pa tudi obdarjamo še za Miklavža in Veliko noč,pa za rojstni dan. Moje mnenje Aksi,pri prejšnjih nisi nič " mim"če ne te nebi ponovno prosili. Hvala pa ostalim ki ste prispevali verze.Meni bo tudi prav prišlo. orhidejica

solatkica  

član od: 11.2.2008

sporočila: 14

1. mar 2008 21:48

no ta tema je pa tudi mene zmotila da napišem nekaj besed.jaz imam že odraslega fanta,tik pred birmo hčerko in sem se srečevala z botri in še se,zato vsakemu povem da naj kupi otroku nekaj za spomin,da se ga bo otrok spominjal ne pa da bo zvečer prej ko bo zaspal štel denar.nisem nevem koliko verna samo moti me da se za darilo da denar. solatkica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. mar 2008 22:32

Orhidejica, belo platno? S kakšnim namenom? Pred precej leti mi je sodelavka prinesla belo platno, da sem njenina sinovoma sešila bele hlače za pusta (Štrunfeka sta bila), zgoraj sta imela nekaj modrega. Omenila mi je, da ji je mama rekla, da se to sedaj, ko sta že velika, lahko porabi. Lp! riba-ribica

orhidejica  

član od: 25.11.2007

sporočila: 22

2. mar 2008 7:52

Ja,Riba-ribica,belo platno.Ob obredu krsta ga duhovnik ploži na otroka.To je običaj od davno,nebi ti znala takole razložit.Vdavnih časih so pa iz tega platna naredili fantom srajce za obhajilo.Če pa je otrok umrl pa so ga zavili v to platno.Danes je seveda vse drugače,je pa vsaj pri nas še vedno treba imeti to pri krstu.Seveda jaz kupim to navadno platno v trgovini z blagom,zraven pa še nekakšen prtiček s posvetilom za sveti krst.To kupim pa v Mohorjanu v Celju(trgovina z nabožno vsebino). lep dan orhidejica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. mar 2008 9:09

Men je tale verz lep:

Izziv brez solz naj bo življenje zate,

na poti sreča le naj sije nate.

To je le ena kitica, je pa daljši verz.

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti