Ocenjevanje receptov

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. nov 2005 12:20

Heh heh, je imela ela007 tisti dan zgleda namen delat torte, pa je pregledala vsakega s sliko tjas

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. nov 2005 14:54

jernej je napisal/a:
tjas je napisal/a:
Heh, heh, da vam dam en zanimiv primer, ki me je kar malo razjezil - 29. septembra v roku par minut je kar nekaj receptov za torte (samo taki s slikami - čebelica, poročna torta,...) dobilo po tekočem traku ocene 5 ali komentarje v stilu "car si", "ej tole pa je neki,svaka cast", "svaka cast.......obvladas sceno" ali "jernej obvladas" od ene in iste obiskovalke. tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 09. nov 2005 11:54:39
Hej Tjaš, mene ni pa nihče ocenil, da obvladam Vsaj ne pod receptom Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije
Hojla! Jaz sem tudi sele danes dobila eno ocenico za eklerčke (Hvala Rebeka) veverica

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

9. nov 2005 22:09

Mene najbolj spodbode da nekdo da enico samo zato, ker mu je reč presladka, preslana.....(mnenje pri bajaderi) mislim da to ni fer....o okusih pač ni za razpravljati....če se ti že iz recepta zdi da bo stvar presladka ga samo enostavno daš manj....vsaj jaz tako delam. In še nekaj sem zasledila.....Napišeš recept, ki ga že leta in leta uporabljaš in se najde nekdo, ki bo napisal da je recept prepisan ali isti kot "ta" ali "oni". Mislim da je bila debata o bureku. Za burek oz. vlečeno testo je en recept - temelj....vse drugo kar se doda je stvar okusa a zato še ni recept prepisan in zato ni potrebno dati nekomu slabo oceno. Meni so ocene všeč, samo včasih niso fer. Vsakdo se potrudi nekaj, kar je njemu osebno všeč, da podeli z drugimi. Kot je omenila naša draga mamamia bodimo prizanesljive in dobre volje. Pa brez zamere, če sem koga užalila. cukrček

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. nov 2005 22:40

Ja razumem, ampak sistem ocenjevanja je pač tak in dobro deluje. Če ne deluje, so krivi uporabniki, žal. Življenje pa ni nikoli čisto fer. Pri vsakih ocenah se najde kdo, ki goljufa, ki je krivičen, ki narobe ocenjuje. Če bo ocen več bo večina preplavila "napake" v njih. Zaradi nekaj posameznikov, ki mislijo slabo ne bi ukinjal vsega sistema, ki je dobro razvit. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. nov 2005 22:55

Hejla cukrček! Si ti v kakem bolj mirnem koncu Francije ali se tudi pri tebi dogaja to, kar vidimo po televiziji? Upam, da je pri tebi vse OK tjas

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

10. nov 2005 8:58

Sara tebi hvala za tako dober recept! Pri meni je tako, da pred oceno vedno spečem in nato ocenim, tudi na odzive naših jedcev. Res pa je, da so slikice lepe in nekateri dajejo oceno samo zaradi tega, kar se bo po mojem dogajalo tudi sedaj, nebo pa več negativnih ocen brez komentarjev . Včasih pa so nekateri recepti že precej časa na forumu, preden uspemo avtorja prepričati da da recept v bazo npr. čokoladna torta Noa in se zaradi tega potem pojavijo ocene še isti dan, kar pa ne pomeni da ni recept preizkušen! Kot je napisal že Jernej, krivi so oziroma smo žal uporabniki sami! Rebeka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2006 16:26

pohvala Jerneju:) oz. o ocenah: Se strinjam z vsemi, ki mislijo, da je treba zadevo najprej sprobat, če jo hočeš korektno ocenit. Bi pa pohvalila Jerneja, ker je zelo elegantno rešil zadevo, da je zdaj manj ocen "za hec", odkar je treba stvar argumentirat. zdaj tudi avtorji lahko pogledamo, kaj nekoga moti, da je dal nizko oceno in mu mogoče pomagamo, kar se meni zdi smisel vsega tega ocenjevanja... kar pa se tiče mnenj o receptih: Ker pač ljudje tako zelo radi pišejo mnenja samo na podlagi slike ali sestavin recepta, mnenj ne berem več, razen če me kaj izjemoma zanima, potem pogledam navadno daljše poste ali take, ki imajo not številke, torej vem, da se recimo razpravlja o določeni stvari (temperatura in čas pečenja, itd...) Meni se tak način zdi sicer malo zgrešen, ker potem moraš čez vse tisto šavje brez informacij prilest, da najdeš kako konkretno mnenje, ki bi te zanimalo... Poleg tega lahko narediš na ta način krivico, saj recimo med in meso v sestavinah recepta lahko izgledata zelo čudno, ko pa probaš, je pa super! In obratno, moka, sladkor in margarina v sestavinah so pri polovici peciv, pa to še ne pomeni, da so vsa dobra:) Veri

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

24. jul 2006 14:00

Se opravičujem ker sem se priklopila ravno na to temo ampak to je obup.Poglejte zadnja mnenja.Ta nov član -mazilo- je pa res namazan.Kakšne bedarije klobasa.Ne vem,gre mogoče to samo meni na živce.Sej je prav da se napišejo mnenja ampak ne kar v tri dni. ZOHA

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

24. jul 2006 14:10

mazilo..je bila opozorjena, zaenkrat sem pa njene poste zbrisal. Hvala ZOHA za opozorilo. Bojan

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. jul 2006 16:02

Pa zakaj zmeraj zamudim vse zanimivo Škoda, me kar malo firbec matra kaj je bilo. Ja nič, sem ženska iz takega testa Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti