Trgatev

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

tema odprta - 29. sep 2005 13:53 | ogledi: 1.993 | odgovori: 6

Živjo!

Kmalu bomo imeli trgatev. Vsako leto gostim kar lepo število trgačev. Preden se zapodijo v vinograd, jim postrežem s kakšnim narezkom, kavico, zraven pa s čim sladkim ali slanim. Imela sem že gibanico, jabolčni zavitek, pitulice... Rada bi nekaj novega, da se ne bom ponavljala, Če imate kakšne ideje, prosim posredujte mi jih. Naj bodo enostavne stvari, kajti imam še veliko drugega za pripravit. Če pa je kakšna ideja za sladko po kosilu, tudi dobrodošlo.

LP limona

limona

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

29. sep 2005 14:09

Oj! Moja mami ponavadi speče makovo potico, ker gre dobro v promet ne samo zjutraj ob kavi ali čaju; potem spečeva še slanike(potreseva jih s sirom ali sezamom), kokosove kekse/skalce, včasih še marmornati šarkelj, odvisno od tega koliko je časa. Babica skoraj vedno speče medeno pito, za po kosilu oz. malo kasneje ko se nam že vse skupaj lepo vleže :) in je ta glavno delo že mimo pa je že "tradicionalno", da babica speče sirove in jabolčne pogače-beri po slovensko štrudelj. Čeprav je to vsako leto na seznamu,še ni nihče nikoli nič potarnal glede tega, ker vedno odidejo v šusu. je nekaj čisto drugega kot tisto kar lahko kupiš ali narediš iz listnatega testa. Narejen je po njeni strai recepturi, ki je več kot odlična. Sem pa mnenja,da na taki stvari kot je trgatev ni dobro delati nekih kremnih zadev, ker to potem malo leze, pa še nerodno je. Vsaj jaz tako mislim. Bolje kaki keksi ipd. Uspešno peko in obilno trgatev! Kajica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

29. sep 2005 14:17

Jabolčna pita, pripraviš jo lahko dan prej, pa marmorni kolač, ki je tudilahko gotov že dan prej? mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

29. sep 2005 14:23

Jaz bom verjetno poskusila Projo a la Nebojša. Ker trgamo vedno v dveh delih, sem za prvo trgatev zaradi pomanjkanja časa spekla "roznovec" iz hit mix moke v kruhomatu. Je bilo čisto ok Tina

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

29. sep 2005 17:11

Kajica, mislis, da bi tvoja babica delila kaksen recept z nami? Ali pa so morda recepti ze v bazi? Za medeno pito sta sicer dva, vendar noben tvoj. k.mici kuharica Mici

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. sep 2005 19:01

Jaz ti predlagam kislo kokosovo pito: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4769 Preprosta je za naredit, pa zelo obstojna - lahko jo komot narediš dan ali dva prej, nič se ne packa, lahko se je z rokami. Pri nas je to zelo pogosta sladica za piknike ali druge zabave, kjer si vsak sam postreže ... pa še vsi jo imajo radi, ker je bolj kiselkasta. tjas

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

3. okt 2005 20:40

Samo da se mimogrede vmešam. Tjaš, ali poznaš Londonske rezine, piškote, ki se narežejo iz pekača? Namreč šele ko sem naredila tole kislo kokosovo pito, mi je potegnilo, da je to vendar tako podobno Londonskim rezinam (običajno se sicer delajo z mletimi orehi, vendar obstaja tudi varianta s kokosom). Ali imam prav? Pod "pita" si vedno predstavljam narezano pecivo, Londonske rezine pa sem delala kot piškote, zato mi ni šlo skupaj. Kakor koli, pita ali piškoti, Limona, vsekakor je primerno za trgatev. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti