Kako in s čim nahraniti 20 gostov ?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. sep 2005 12:20

Kristy, moji pojedo rulado tudi mrzlo, otroci so nori nanjo (recept je od moje mame, ona vedno izumlja priloge, jaz pa bolj glavne jedi). Žal pa od vsega naštetega še ne smem nič jesti, izjemoma morda kaj od kuhanega krompirjevega testa (njoke ali svaljke, a brez omake), vendar tisti dan potem ne jem kruha ali kakih drugih ogljikovih hidratov. Zadnjič sem tako pri Pecu v Mb jedla krompirjeve njoke s potočnimi raki...kako je to nekaj dobrega...............Mamamia mamamia

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

20. sep 2005 22:04

Mamamia, pa ti si genij!! Kaj se tudi poklicno ukvarjaš s kuho???? Zadnjč, ko sem pripravljala slavnostno kosilo, sem tudi že imela ogromno stvari naprej pripravljenihm pa sem vseeno imela še veliko dela...Potem me je še sestra postavila na "tla", češ kaj nam treba toliko hrane, da naj se rajši gostom posvečam Po svoje ima prav... Lp P.S. Mora biti pa težko, če si dober kuhar, rad dobro papcaš....pa ne smeš jest. Drži se! veverica

JULČI  

član od: 15.9.2005

sporočila: 3

20. sep 2005 22:05

Mamamia vidim da dobro veš kako se tej stvari streže.Toliko različnih tvari si mi nasula,da ne vem v kaj naj se vržem.Veš meni je vse dobro pa bi kar vse pripravila.Vendar kot ponavadi pri nas zmaga večna tekma s časom,ne bi rada da bi še po tleh brisala ko pridejo gostje in tudi za mojega sina bi si rada na njegov praznik vzela nekaj časa( ne razumi me narobe - rada kuham). Kakšno predjed bi naredila že prej.Vprašam te: če lahko namaze in omake(tuna ,skuta )lahko naredim en dan prej? Kaj še?Ali lahko že mariniram meso npr:svinjsko ribico,piščanca,kakšna nabodala(zelenjavna,mesna)- to bi dali kar na gril.Najbrž tudi tvoje pečenke kaj počakajo. Takrat bi skuhala le kakšne njoke z omako.Lahko se jih poje tudi stoje. Kaj praviš? Hvala,za vse ideje.Julči JULČI

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

21. sep 2005 8:20

Mamamia vsekakor bi te lepo prosila za celoten recept z navedbo količin. Zadeva sedaj zgleda še bolj zanimiva in vsekakor jo bom ob priliki preizkusila. ajetam

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

21. sep 2005 9:33

Najprej Sara: niti slučajno se poklicno ne ukvarjam s kuho, me pa te reči zanimajo že od nekdaj in ker so tudi doma hvaležni odjemalci raznih kuharskih poskusov, se je vse skupaj z leti sprevrglo v veliko ljubezen do kuhanja in vsega, kar je s tem v zvezi. Pa še nekaj stalnih družb redno prihaja k meni, tako da si je vedno treba nekaj izmisliti. Še posebej pa se navdušujem nad prvimi poskusi priprave hrane iz kakih držav, po katerih smo potovali. Zdaj pa Julči: Namaze lahko brez problema pripraviš dan prej. Če na primer zvečer prirpaviš lahek namaz s skuto in zelišči, pa s tem na tanko premažeš rezine pršuta in jih lepo zviješ, pa ene okrasiš z olivo ene pa s kocko sira (v zvitek zapičiš zobotrebec) in vse skupaj položiš na posteljico iz drobno zrezane zelene solate, to samo še pokrij s prozorno folijo in predjed je nared. Če ti lahko dam idejo še za drugo predjed: na suho prepraži sezamova semena, da malo porjavijo. Zmešaš jih z suhim mletim majaronom in dodaš malo soli ter popra. V skodelice daj malo olivnega olja, zraven pa postrežeš na koščke natrgan kruh - najprej kruh namočiš v olje, potem pa v sezam in majaron. S tem ni nobenega dela, učinek pa je precejšenj - naši gostje so bili navdušeni. Tudi glede mesa: jaz vse meso mariniram že dan prej. Le za žar ga nekaj ur pred načrtovano peko vzamem iz hladilnika, ker mora na žar na sobni temperaturi (sicer se mrzlo meso od zunaj hitro speče, znotraj pa je še mrzlo). Za večje pečenke se odločim prav zaradi časa; vse pripravim dan prej, da so uležane, tačas, ko so na dan obiskov v pečici, sem jaz z gosti pri mizi, tiste pol ure za priloge in za mešanje solat pa si že vzamem. Julči, če te zanima še kakšna podrobnost, mi sporoči kar na zasebno pošto, z veseljem ti bom še kaj napisala. Ajetam: dobiš tekom dneva, zdaj moram še v službi kaj postoriti. Pozdrav vsem, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti