Testenine brez jajc

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

19. sep 2005 22:06

sem pa videla, mislim, da sem si celo iztrgala iz časopisa, narejene žepke iz testa,polnjene z xy, pa zavezane z drobnjakom. zelo lepo za kako posebno priložnost. Ta teden grem v nabavo strojčka, potem pa poskusim in ti javim. Hvala za ponujeno demonstracijo, se ti oglasim, če se moj poskus slabo konča.Hvala!!!!!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. sep 2005 13:13

Še drugič:) Upam, da ti lepo uspe! V akterem časopisu si pa našla tiste žepke? Vedno brskam za novimi recepti:) Veri

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. feb 2006 10:35

Obnavljam temo. Sama bi želela narediti domače testenine, ampak brez jajc. Kako naj to izvedem? Pomešam vodo in moko? Kaj je potrebno upoštevati? Sonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2006 12:16

Sonja, brez skrbi, to sploh ni tako težko, saj tudi ajdovo testo za štruklje delaš brez jajc, pa uspe, a ne? Ali pa trotilje (koruzne in pšenične) in vlečeno testo in vsi ploščati kruhki iz vzhoda... Skratka, voda in moka se prav radi držita skup, če ju seveda zamesiš. VODA Včasih je lažje, celo praviloma, vsaj meni, da je voda vroča ali vsaj mlačna, testo se lepša valja... (To sploh velja za koruzno in ajdovo moko, ti dve je treba prej poparit, da popijeta toliko vode, kot hočeta, potem pa je pesem delat z njima:) VALJANJE Pa nekaterih test (npr. ajdovega) res ne moreš tako na tanko zvaljat kot recimo iz pšeničnega, kjer lahko narediš vlečeno testo, da skozenj bereš... Ajdove testenine so tudi v trgovini debelejše... Na kaj moraš pazit? Samo na to, da je testo ravno prav mokro - kako to veš? Če je premokro, se ti bo lepilo na desko ali valjer, pri tem ti bo seveda valjer odtrgal del testa in je zoprno. Lahko samo zelo močno posipaš desko in valjaš dalje, pa bo testo samo vpilo moko, ali pa zamesiš še malo moke v testo in potem valjaš, jaz navadno celo rajši to, da se mi moka ne praši vsepovsod, pa saj hitro ugotoviš, kako ti najbolj paše... Če je testo presuho, se bo trgalo zaradi tega, sploh ob robovih se bo trgalo in pokalo, pa zelo težko ga bo valjat, ker bo pretrdo. STROJČEK Pa splača se ti pomokat desko in valjar, če boš valjala na deski oz. testo, če ga boš valjala na strojček. Strojček za testenine ti vsekakor priporočam, pa če misliš delat testenine več kot 2x, se ti splača vzet ta boljšega, ki je cca 7000, tisti za 3 jurje žal niso isti, kvaliteta izdelave je daleč nižje, ga mam na morju, za tam je dovolj dober, sem hotela preizkusit, če je res razlika, pa verjemi, da je, valjčki se ne končajo tik ob robu ampak že malo prej in je vse skup vegasto... Pa splača se ti kupit ta širšo varianto - 150 - kar pomeni 15 cm, ne pa 110, kar je 11 cm, ker tisti dodatni 4 cm pomenijo tolikokrat manj valjanja... SOL Kar se tiče soli, so mnenja deljena, jaz recimo testa praviloma NE SOLIM. Tudi sicer jedi pretirano ne solim, dostikrat sploh nič, ker dam rajši druge začimbe. V italijanskih receptih pravijo, da se original testa ne soli, ampak da se nujno soli krop, v katerem se testenine kuhajo in tukaj se navzamejo slanega okusa, kolikor je potrebno, tudi priporočajo grobo sol za ta namen (za slan krop). Skratka potrebno definitivno ni, nihče ne ve, da moje testenine "niso slane", tudi v trgovini če pogledaš na nalepke, dostikrat soli ni med sestavinami, kropa pa ne smeš pozabit solit. Se mi zdi brezveze dodajat sol nekam, kjer ni potrebna, če itak ni najbolj zdrava;) Rajši tja, kjer ne sme manjkat Nekateri pa pravijo, da dobi jajce bolj rumeno barvo, če daš ščepec soli not in zato najprej razžvrkljajo jace s ščepcem soli in to vmešajo v testo, ampak glede na to, da boš delala testenine brez jajc, ti to verjetno nič ne pomeni;) Odloči se sama, sicer samo moka in (topla ali vroča) voda... POtem pa po potrebri še malo vode ali še malo moke, pa je testo tu, cca 5 minut, pa ga maš;) Poročaj, kako ti bo uspelo! Veri

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. feb 2006 13:58

Hvala za tako izčrpen odgovor. Super si. :) Sonja

Vanduška  

član od: 17.2.2009

sporočila: 9

27. maj 2009 19:42

Mislim da so Barila brez jajc Vanduška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti