Testo za palačinke

neznan uporabnik

16. sep 2001 14:24

Po pomoti poslala isto sporočilo 2 x. Beti Spremenil(a) - Beti dne 16 sept 2001 14:25:53

neznan uporabnik

16. sep 2001 21:33

Špinačne palačinke - testo za palačinke - 15 dkg skute, - 4 žlice špinače, - 4 stroki česna, - 6 dkg žemlje, - 1 jajce, - sol, poper, - 2 žlici kisle smetane Spečemo palačinke. Nadev pripravimo tako, da špinačo prevremo in sesekljamo. Pridamo skuto, drobno narezano žemljo, jajce, smetano, sol, česen, poper. Nadev naj 10 minut počiva, nato z njim nadevamo palačinke. Lepo jih zvijemo in naložimo v pekač. Polijemo jih z mešanico mleka in jajca. Pečemo 30 minut pri 200° C. Beti

neznan uporabnik

1. okt 2001 19:29

Glede palačink bi dodala to, da je testo še posebej rahlo, če vanj kanemo nekaj kapljic piva. Tinca, vas pa bi prosila za malo bolj natančen napotek, kako pripraviti tisto mleto pečenko, katere nadev so palačinke (če sem prav razumela?). Hvala in lp, Beti.

neznan uporabnik

1. okt 2001 20:19

Jaz vedno dodam na liter palacinke za mase prib. 1 dl radenske in moram reči da so palačinke res enkratne.

neznan uporabnik

4. okt 2001 15:03

Testu za palačinke lahko dodate tudi malo umešanega masla, vsaj 3 jajca in sladkor in dobili boste odlične francoske palačinke imenovane crepes

neznan uporabnik

4. okt 2001 19:31

Pravkar sem se vrnila iz absolventskega izleta na Kreti in tam sem imela priložnost preizkusiti Grški crepes- palačinke, ki so po velikosti 1x večje od naših domačih, prodajajo jih po ulicah in polnijo z različnimi nadevi. Preizkusila sem nadevane z banano in medom, čokolado in kokosom, čokolado in orehi,s sladkorjem in konjakom, sladoledom, z mesom (kot giros pita). Priznati moram, da so bile vse zelo okusne, ter hitro in enostavno nadevane, zato mislim, da pri nadevanju palačink sploh ni potrebno nevem kako razbijati glave, saj se jim podajo tako sladki in slani nadevi. Lp Anja

neznan uporabnik

5. okt 2001 12:34

Se strinjam z Anjo; testo za palačinke je res tako univerzalno, da je primerno za vse vrste nadevov. Le domišljijo je potrebno uporabiti! Beti

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. sep 2003 7:56

Ker imamo tudi pri nas zelo radi palačinke in mi vedno ne "ratajo" najbolje, mi prosim pomagajte: Tega nisem zasledila nikjer- katera moka je najboljša za palačinke? Ali je to ostra ali mehka ali pol-pol, morda pa tudi po blagovni znamki (intes, mercator, farina...). Kako do čimbolj mehkih in rahlih palačink?

romi  

član od: 2.8.2002

sporočila: 27

18. sep 2003 9:02

V maso za palačinke dam jajca, malo soli, mleko, moko (ponavadi kar mehko Mercatorjevo), navadno vodo, malo ruma, malo limoninega soka in naribano lupinico. Vse skupaj zmešam. Palačinke so božanske. Delam precej tanke. Najraje jih mažemo s kislo smetano in posujemo z mletim sladkorjem. Pa dober tek!

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

18. sep 2003 9:12

Jaz jih delam s polnozrnato moko in so zelo dobre. Mogoče malenkost trše od tistih iz bele moke. Nazadnje sem v testo kanila tudi nekaj kapljic rumove arome in so bile super. Obvezno malo radenske (deci na pol litra mleka). LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti