Papir za peko - na pomoč!!!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

16. jan 2009 9:49

Jaz imam folijo od bo frosta in sem super zadovoljna. Mamamia

mamamia

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

16. jan 2009 10:00

Vendelina jr. je napisal/a:
Drugače pa sem na jadranju pekla princes krofe na paloma brisači, ki sem jo malo namastila in raje ne bom povedal s čim.... in je super izpadlo.Vendelina jr.

 

S čim? S kokosovim oljem za sončenje??

saša

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. jan 2009 10:42

hedonist je napisal/a:
Apropo, a morate uporabljat peki papir ? Ne gre brez njega saj se v teflonu (skoraj)nič ne prime. LP hedonist

Predvsem zaradi vonja. Nimam veliko pekačev, zato ene in iste uporabljam od peciva do krvavic. Samo ročno pranje vedno ne zadošča.  Teflona ne smeš preveč močno drgniti, nekaterih pekačev ne priporočajo dajati v pomivalni stroj. Najslabše pri tem se je odrezal en star pekač iz kvazi rostfreja. V vse možne mikroskopske reže se je maščoba zalezla in niti pomivalni stroj temu ni bil povsem kos.

Če dam peki papir ni bojazni, da bi se kakšen vonj prenesel. Po drugi strani pa, tudi če se prime na dnu le na 1 cm to lahko fino skazi izgled kakšnega mehkega biskvita.

 

PS: zato tudi krvavice vedno pečem na peki papirju - v emajliranem pekaču. Ne prime se in vonj ne ostane.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 16. jan 2009 10:45:29

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. jan 2009 10:58

navadno sploh ne pečem na papirju. bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2009 11:55

Spagon, nisi zelo daleč .... Vendelina jr.

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

17. jan 2009 17:48

Ko pečem biskvit za rolado naredim tako:peki papir odrežem, dam na mizo in z margarino iz hladilnika (margarina mora biti trda) potegnem čez peki papir, čisto na rahlo in na tanko, potem vlijem na to biskvit, spečem in še vroče zavijem speki papirjem, ko se ohladi odvijem in ni problema, nič se ne zalepi. Pri drobnem pecivu pa nimam problemov, še nikoli se nič ni prijelo. gordana

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

17. jan 2009 22:54

Vedno in že dolgo uporabljam peki papir.Sem pa tudi sama sedaj opazila,da se mi je fajn prijelo nanj.Imam tega od Lidla.In to se mi je zgodilo prvič.Kupovala sem ga v Hoferju,Šparu,Mercatorju, pa ni bilo nikoli problema.Rada ga imam zato,da ni pol treba pekača toliko čistit,sploh pri mesu in krompirju,ker se ne prime.V glavnem je to super zadeva in nikoli ga nisem mazala. dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti