Marcipan

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2005 15:16

Saj tudi v Maxiju ni draga, 179 SIT. Loni Makaroni

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

26. maj 2005 15:14

Morda eno neumesno vprašanje, kakšna je razlika med domačim in kupljenim marcipanom. Če ga še nikoli nisem delala in ga potrebujem za hčerkino 1. praznovanje, naj ga raje kupim? Koliko teh paketkov se potrebuje za totro modela 24 cm ? Delala bom Hello Kitty in bi torto enostavno prekrila s marcipanom. Bo to šlo? Hvala za vaše odgovore! barbara R.

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

26. maj 2005 15:58

Barbara R. O razliki je že zelo nazorno pisala Zala na 1 strani. lp, burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. maj 2005 17:08

Ne vidim nobene potrebe, da se doma matraš s packanjem marcipana z negotovim izidom, ko pa ga imaš na policah. Čas raje uporabim za kaj drugega. Za torto premera 24 cm imaš za vrhnjo plast, če jo pokriješ celo, brez oboda dovolj eno škatlo oziroma 250 g. Ali pa za vsak primer kupi pol kg rolo, pa ostanek shraniš v hladilniku ali pa narediš okraske za torko, kroglice in jih obliješ s čokolado itd. Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

26. maj 2005 17:57

barbara R, če boš delal tisto mucko, bi jaz na tvojem mestu taje uporabila tičino maso (kako lepo belo izgleda, si lahko pogledaš na nekaj dni nazaj objavljeni fotografiji za recept Torta za obhajilo od Rece. Marcipana sama ne bi uporabljala za tako torto. Je pa domač super in po okusu veliko boljši od kupljenega! Ne vem no, ampak zame to sploh ne predstavlja pacarije - zmelješ osušene in olupljene mandlje v fin prah, dodaš isto količino mletega sladkorja , in med mešanjem z multipaktikom noter nakapaš 1-2 žlički limoninega soka in od polovice do celega beljaka (najpšrej daš olovico beljaka, nato pa še kakšno žličko po potrebi), malo še zavrtiš (nekaj sekund) in vse se sprime v kepo in VOILA! Za sladkor pa je res najbolje vzet kupljenega, ker je res bolj fino zmlet kot ga lahko zmeljemo doma. Tudi če si hočeš prihranit čas z lupljenejem mandljev, kupiš pač olupljene, lahko tudi celo že zmete - takrat imaš pa marcipan res v 5ih minutah gotov. Vredno greha! :) LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 26. maj 2005 17:58:44

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

26. maj 2005 21:15

Hvala lepa za obširna odgovora. Imam še en teden čas za razmišljanje in spraševanje. Za marcipan sem se odločila, ker ga sama obožujem, vendar ga pri pripravi tort še nisem uporabila za tolikšno površino. Se mi je pa tudi zdela najlepša in najenostavnejša rešitev. Še enkrat HVALA in upam, da še lahko računam na vas. barbara R.

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

27. maj 2005 9:28

Zala, sem prosila sosedo, da je pogledala v Sparu, pa nimajo več te esence grenkih mandeljev. Ne vem katera je rekla, da v epruvetkah pol noter ostane. Moraš biti malo nasilen, pa ornk otrest epruvetko, pa gre vse ven. Gobica

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

27. maj 2005 13:54

Hojla poznavalke in poznavalci! Rabim vašo pomoč: Kaj bi uporabila za obarvanje marcipana, da bi dobila svetlo rjavo (kožno) barvo? Kolegu za rojstni dan bom naredila torto v obliki ženskih prsi in na "probni torti" sem uporabila navaden marcipan in ne izgleda ravno najbolje (od že obarvanih pa tudi nisem našla take barve). Mogoče kakav v prahu? Hvala vam za vse odgovore in veliko uspeha pri peki in kuhi! Emma07 Emma07

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

27. maj 2005 18:59

Domač marcipan je super! Njami.... Sem ga naredila in sem zelo zadovoljna. Zdaj čakam še na recept za marcipanove tortice od Zale Hvala in lep vikend! burbonka

Ashley  

član od: 25.9.2007

sporočila: 11

7. avg 2008 9:25

Pozdravljeni. Potrebujem majhno pomoč in vem, da mi boste tukaj znali pomagat. In sicer bom prvič delala okraske iz marcipana. Barve imam, ideje tudi. Ne vem pa, kako naj potem te okraske posušim in shranim. Če naredim danes, bi vzdržali do sobote? Pa kako se potem obnesejo na torti? Hvala. Ashley

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti