Bela tehnika

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 18. apr 2005 13:52 | ogledi: 5.376 | odgovori: 15

Živjo!

Rada bi vaš nasvet... S partnerjem prenavljava kuhinjo staro ven, novo not". Prvič kupujem belo tehniko in sem dokaj "zelena" v teh stvareh. Zanima me, kaksne tipe pečice, steklo-keramične plošče, pomivalne stroje priporočate. S katero znamko imate najboljše izkušnje? Partner je navdušen nad Gorenjem, jaz pa.... niti ne vem še. Hvaležna bom za vsak nasvet!

Hvala!

Lep pozdrav!

Moycaa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

18. apr 2005 14:57

Gorenje, definitivno. Pri nas imamo vse od G., pa z nobeno stvarjo nismo nezadovoljni. Lep pozdravček, S.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. apr 2005 16:14

Med gospodinjskimi temami malo poišči in boš našla eno morje tem o izbiri gospodinjskih aparatov. To ti bo zagotovo v pomoč. Sama imam v kuhinji pravzaprav vsako od druge znamke, le mikrovalovka in hladilnik sta oba od LG. Moram priznati, da sem zadovoljna čisto z vsemi po vrsti. Tako kot pa na primer Anomis hvali Gorenje, ga moja mama in moja tašča šinfata. Moji mami čisto nova vgradna pečica tako pregreva omare okoli, da mora vsakokrat, ko peče, vse zložit ven iz zgornje omare, odpret mora predal pod pečjo. Tašča pa pravi, da se ji je v življenju še vsaka stvar od Gorenja takoj pokvarila. Za taščo sicer ne morem reči, za primer moje mame pa lahko zagotovo zatrdim "kolkor dnarja, tolko muzike". V trgovini s pohištvom so ji namreč prodali najcenejši Gorenjev komplet steklokeramične plošče in pečice. Steklokeramična plošča je sicer prvovrstna, torej so šparali pri pečici, ki (tako so mi kasneje razložili v trgovini z gospodinjskimi aparati) mora biti malo dražja, če hočeš, da ima neke dvojne ali trojne toplotne izolacije. Tako da... moj nasvet je, da predvsem bodita pozorna na to, kaj bosta vzela. Potem, ko si določen izdelek izbereta, pa pojdita na lov, kje ga lahko dobita ceneje. Pri vsakem kuhinjskem aparatu moraš namreč bit pozoren na kako stvar (pomivalni stroj - varnost proti izlitju vode - moji tašči je štiri ure lila voda po novi kuhinji in ker ni bilo nikogar doma ..... , pečica - izolacija proti pregrevanju, napa - zadostna moč .... etc.) Srečno izbiranje Tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

18. apr 2005 16:54

Moyicca, pri štedilniku prisegam na Gorenje (dolgoletne izkušnje mene in ljudi, ki jih poznam), kar seveda ne pomeni, da druge znamke niso boljše. Imam klasičen štedilnik s steklokeramično pločo in pečico, ki ima vse potrebne funckije, ki jih jaz pač potrebujem. Pri steklokeramični plošči ti priporočam, da izberi tako, ki nima gumbov ali česa drugega na plošči, saj boš veliko lažje čistila povsem gladko in ravno površino, kot pa če moraš čististi še okoli nekih gumbov, ventilov ali česa vse drugega. Seveda pa ušoštevaj pripombe od Tjaš, očitno bos tisto izolacijo kaj narobe, da se pojavljajo težave. Po mojem je bolje dati dvajset ali 30 tisočakov več za kaj bolj kvalitetnega, kot gledati zgolj na ceno. In prodajalce vprašaj za razlike med posameznimi modeli in znamkami, in to v več trgovinah, paboš hitro videla, kaj so skupni imenovalci in kje razlike. Pri pralnih strojih se ne bi odločila za drugega kot za Gorenje, pri pomivalnih pa je zgodba že druga. Meni je pomembno, kakšen je razpored znotraj stroja, kje je košara za jedilni pribor in kako se dajo zložiti mrežće za krožnike, da pridobiš prostor za večje posode in sklede. In ni mi žal, da si nisem kupila Mieleja, čeprav ima na vrhu tisto košaro, v katero polagaš jedilni pribor. Tašča ga ima, pa me ne navduši. Je lažje šest ali osem kosov z roko dati v košaro kot vsak kos posebej dati v režo. Amoak nekomu to odgovarja, jaz ti pišem obe plati, da razmisliš in se lažje odločiš. Pri pomivalnih strojih je moja izbira Whirlpool. Pri vseh strojih pa glej na energijske razrede in druge kategorije - več je A jev, boljši je stroj (in mora dražji, a ti z oznako ebergetskegarazreda A šteje kot olajava pri dohonini). Pri hladilnik prav tako prisegam na Gorenje, čeprav bonalsednji tisti ameriški, z dvokrilnimi vrati in režo za led in vodo v vratih. Se mi pa zdi, da zelo bistvenih razlik med uglednimi proizvajalci ni. Vse znamke imajo svoje dobre in slabe strani in pri vsaki med njimi lahko naletiš na slab aparat. Glede na stroške, ki jih imamo z nabavo novih strojev in malih aparatov pa se res izplača sesti, primerjati inpreračunati ter se odločiti, kaj nam glede na želje, dejanske potrebe in možnosti najbolj ustreza. Pa še popuste dobiš povsod za večji nakup, kar tudi ni za prezreti. Veliko uspeha torej, mamamia mamamia

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

18. apr 2005 19:52

Glede olajšav in energetsko varčnih aparatov samo toliko, da jih spremembe zakona o dohodnini ne priznavajo več kot olajšavo. Se jih pa vseeno dolgoročno splača kupit, ker so razlike v porabi elektrike velike, še posebej sedaj ko se je elektrika spet podražila, trendi podražitev pa se kažejo tudi v prihodnje. lp, Marija

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

18. apr 2005 22:09

Načeloma sem tudi jaz za Gornje, le na ta moj presneti pomivalni stroj sem jezna. Že od samega začetka me zeza. Saj še kar dobro dela ampak samo kadar hoče. Še dokler je bil v garanci smo 3x klicali serviserja, ko pa je prišel je stroj normalno delal. Vsake toliko časa začne štrajkat, izpiše se napaka E2, čez nekaj časa pa začne spet normalno delat. Lansko leto smo dali 35.000SIT za servis, zvečer pa spet ni delal. Naslednji dan smo dali še 8.000SIT. Imeli smo mir približno 4 mesece potem je spet začel občasno štrajkat. Zdaj sem že tako jezna, da ne dam niti tolarja več za njega. Naslednji pomivalni stroj definitivno ne bo od Gorenja. stana

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

19. apr 2005 8:49

Doma smo imeli vse aparate Gorenje in tudi sama sem ob odhodu na svoje kupila vse aparate od Gorenja. Sem zadovoljna. Nikoli nobenih problemov.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

19. apr 2005 10:25

Tudi jaz ti lahko povem, da bele tehnike od Zanussi-ja ne KUPUJ! So zelo glasni in vedno v okvari! To so moje izkušnje! Prisegam pa na Candy in Bosch! Gorenjevi aparati so tudi zelo kvalitetni! Me je že izučilo, da raje malo globje sežem v denarnico in sem potem brez serviserjev in slabe volje! LP! Galja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. apr 2005 10:52

Je že tako, da ima vsak z določeno znamko dobre ali slabe izkušnje. Galja, jaz imam od Zanussi-ja pečico in steklokeramično ploščo, pa v caa osmih letih še nisem imela problemov. Razen enkrat mi je ena plošča nehala delati, ker so se žice pregrele in so bile za zamenjat. Je bil strošek minimalen. Od takrat malo pazim, da nimam odprte vse plošče in pečico naenkrat, ker je obremenitev previsoka - skupaj okoli 10 KW. Vem pa, da ne bom nikoli več kupovala kaj od Candy-ja. Imam zelo slabi izkušnji s pralnim strojem in MWP. Se raje ne spomnim, pa je že kar dolgo od tedaj. Pralni stroj od Gorenja dela v redu, moti pa me, ker filtri nimajo več luknjic, ampak gre voda prosto čez. Vsake toliko časa mi potegne noter kakšeno nogavico ali sp. hlačke. Se ustavi v iztočni cevi in mi voda poplavi. Zdaj sem že kar zverzirana in sama "popravim". Je pa z belo tehniko tako, da če ti dela v redu ene 10-12 let, je to čisto dovolj. Tehnologija gre tako hitro naprej, da če ti finančno znese, je bolje da zamenjaš. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. apr 2005 10:53

Gorenje je 1A pri pralnih strojih, vsi imamo Gorejnjev pralni stroj (midva z bratom, mama, oče, fantovi starši,... in tudi midva bova kupila njihovega, ko se preseliva), Miele pa pri pomivalnih - glede na naše izkušnje to zeloooo drži! Miele pomivalni stroj imamo zelo grdo že 15 let vsaj, pa ni še nikoli štrajkal, nič ni bilo še treba menjat, niti gume, lepo opere in ne splahujemo posode, predno damo not, ampak damo not še čisto umazano! Velikorkat pozabimo dat sol, ko je zmanjka, pa je vseeno v redu. Miele pečica pa ni pa nič boljša od katerekoli druge, ostali aparatki so mali in vsi dobro delajo, v bistvu je pri vseh prej šel kak kos pokrovčka ali kaj takega, predno se bi pokvaril motor. z vsem sem zelo zadovoljna. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. apr 2005 10:54

S Candyjem baje nimajo dobrih izkušenj - ampak ne vem iz prve roke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti