Homeopatija

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

5. feb 2005 10:23

Aki a lahko malo več napišeš kako si opustila tablete za redčenje krvi,ker moja mami jih že 7 mesecev jemlje pa ima težave,pa me zanima s čim si jih nadomestila.Že naprej se zahvaljujem za odgovor. lp Nicol nicol

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

5. feb 2005 12:16

nicol ! Pod strogim nadzorom sem jemala Marivarin ob sočasnem jemanju homeopatskih kapljiic.Postopoma se mi je stanje toliko izboljšalo,da so mi sami zdravniki ukinili Marivarin.Potem so mi sicer predpisali aspirin ,vendar ga ne jemljem.SEm pa v tistem času tudi pazila na to,katero hrano sem uživala.Namreč določena hrana lahko vpliva na redčenje (mislim da zelenjava),določena pa na strjevanje krvi.Zdaj se ne obremenjujem več s tem,čeprav sem pa vedno pozorna,če se naključno urežem,kakšna je kri(svetla ali temna; bolj tekoča ali manj).Tudi vsake podpludbe se razveselim- kdor ima pregosto kri,se mu ne delajo podpludbe.lp Aki

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

5. feb 2005 12:46

Aki se zahvaljujem za odgovor,res najlepša hvala.Aja samo to bi še vprašala kje se te kapljice dajo kupit? lp Nicol nicol

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. feb 2005 11:34

Nikol, mislim da teh zadev ne kupimo v lekarnah.......in je vsak pripravek narejen za točno določeno osebo in težavo. Obisk pri homeopatu je torej obvezen. Zelo neodgovorno pa se mi zdi jemanje zdravil z obeh strani - po principu - bo bolš prjel - ali za vsak slučaj.... Ali eno ali drugo. In niti slučajno - danes to jutri ono. Aki, naključni vrez, barva in strjevanje krvi je odvisna od toliko dejavnikov, ki jih ti absolutno ne moreš presojati. Lumpica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

6. feb 2005 12:24

Lumpica imaš čisto prav, barva in strjevanje krvi je tako kompleksen proces,da se ga na oko ne da presojat in ne more veljati za vse.V času ko sem bila na Marivarinu in pod strogo kontrolo,so mi rezultati precej nihali in prišla sem do nekaterih opažanj.Naj ti pojasnim še sočasno jemanje zdravil z obeh strani. Pred leti sem hudo zbolela in v kratkem pristala na sočasnem jemanju(doživljenskem)treh vrst zdravil.Ob prebiranju stranskih učinkov tablet in ob dejstvu da zdravniki niso iskali vzrokov mojiega stanja sem se odločila za homeopatsko zdravljenje .Seveda pa ob resnem stanju v kakršnem sem bila nisem smela v hipu preskočit na povsem drugačen način zdravljenja.Prvič se nebi niti upala, drugič mi je tako svetovala moja zdravnica-homeopatka.V roku nekaj mesecev pa sem prešla na čisto homeopatijo in zdaj je že kakih pet let odkar nisem zaužila nobenega zdravila ,le homeopatske pripravke.Kakšne so pa tvoje izkušnje?lp Aki

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

24. mar 2005 12:45

Tale debata se je sicer zaenkrat ustavila, mene pa vseeno zanima, če je kdo hodil k homeopatu v Preddvor - dr. Hriberniku? Baje je zelo dober, saj ga priporočajo tudi v lekarni v Žalcu? Imate kake izkušnje pri njem? LP ZIMA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8713

24. mar 2005 14:27

Dvakrat sem prebrala vse prispevke, ne razumem o čemu je beseda - homeopatskem zdravljenju? Namreč, sem že 6 mesecev na Marivarinu, od začetka sem imela kontrolo v trombotični ambulanti vsak teden, sedaj pa enkrat na mesec - izvidi mi tako nihajo, enkrat je 3, drugič je 2,1... Bojim se, da bom morala jemati Marivarin še naprej. V življenju nisem nikdar pila nobenih tablet, sedaj mi je pa ta Marivarin tako moteč in moreč... Kaj res mislite, da se lahko homeopatsko...? Nič ne vem o tem. Pozdravček!

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

24. mar 2005 17:25

Tudi mene zanima,če ima kdo naslov ali pa telefonsko od dr.Hribernika,ker sem iskala na netu pa nisem nič zasledila. hvala za odgovor nicol

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

24. mar 2005 22:48

Dragička -Marivarin je pripravek, ki telesu pomaga uravnavat " gostoto " krvi. S temse niti pod razno ne hecaj. REDNO jemlji in hodi na kontrole. Lumpica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8713

25. mar 2005 10:11

Lumpica, hvala, saj se ne hecam. To sem tako resno vzela, pa moji domači tudi... GSM sem narihtala na bujenje ob 19,00 uri, tabletke so po dnevih v majhnih vrečkah... samo, da ne bi slučajno pozabila. Pravijo: "Če te enkrat kača piči, se še zvite vrvi bojiš!" Lep praznike in pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti