Narezek !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 1. dec 2004 14:15 | ogledi: 4.996 | odgovori: 2

Pripravljala bom narezek za cca 30-35 ljudi. Koliko naj približno računam salame, sira in kruha na osebo? Se bojim, da bo zmanjkalo.

LP,

Klavdija

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

1. dec 2004 17:12

nekaj nasvetov za narezke. V knjigi Kuharstvo piše, da računamo na osebo: 6-8 dag šunke, 8-10 dag drugie vrste mesnin, 8-10 dag ribe, 6-8 dag sira, 6-10 dag kruha oz cca. 2-3 kosi. Zraven seveda še štejemo, paradižničke, suho sadje, orehe, grozdje, kumarice kisle ter feferončke, da bo lepo okrašeno. Ob robu začnemo s stvarjo, ki je najvišja se pravi z kakšno prekmursko šunko, nadaljujemo z kakšnim pršutom in suho salamo. Za tem damo kakšen edamec in drug rezan sir. Na sredino damo trikotničke gorgonzole in ostale kisle zadeve. Vmes naložimo olive(pri pršutu) ter suho sadje pri siru. V skodelice lahko damo kakšen jabolčni hren, zaseko... Odvisno koliko veliko mizo imamo, toliko plošč si naložimo da ne bo prevelike gneče ko bodo "navalili"! Sicer pa jaz zmeraj raje pripravim malo več, saj delikatesa se potem tudi doma lahko poje oz. shrani za nekaj dni, če se jo lepo zavije v folijo. Sasa Aleksandra Venturini

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

1. dec 2004 17:27

Imej za vsak primer še malo narezanega in lahko potem dodaš na ploščo, ko vidiš, da zmanjkuje. Jaz ponavadi uporabim 5 dag salame- sveže, 8 dag suhe, 8 dag sira, kumarice, feferoni gobice pa računam 3 na osebo. biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti