Čokolino

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. nov 2013 14:33

Moj najljubši je keksolino ali karamelino, ampak enega in drugega pri nas ne dobiš vedno (karamelina sploh ne), tako da ga moram voziti v velikih škatlah z dopusta. Ampak zdaj (šmrc) sem že brez...... ah, je težko to življenje.

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. nov 2013 14:57

MBrando je napisal/a:

... Toliko spranosti in negativizma okoli te hrane...Jaooo. ....

---

 

jaz ze spet nic ne razumem - kje si to nasel?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. nov 2013 16:00

rebecca je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

... Toliko spranosti in negativizma okoli te hrane...Jaooo. ....

---

 

jaz ze spet nic ne razumem - kje si to nasel?



"Stressed is desserts spelled backwards!"



Gledano iz priporočil "stručkotov". Da pa bi poskušala vnest ČOKOTA v KITAJSKO ŠTUDIJO pa sva pogorela na celotni črti. Strokovno ne spada pod uravnoteženo prehrano; what ever that means. 

Kot rad poudarjam in kaj me je anoreksija naučila; Ni hrane ki redi ali ne redi. Je hrana kater ima več ali manj kalorij/maščob/sladkorja/oh... Na koncu je vse odvisno od dnevnega/tedenskega vnosa, od uravnoteženosti in od neke zmernosti. 

It ain't the food, it's the person...

Vsekakor pa....odkar ste odprli tole temo in sem sedaj bil na sprehodu, mi ni šel več ČOKO iz glave in že imam ogromno sline ob pomisleku na zajtrk. Sem že naredil en divji recept v glavi, kako bom zadevo pripravil. Vsekakor pride na vrh posipan kokos in malo jagodnega preliva. Kot nekoč malinovec na puding :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

j_erci  

član od: 2.8.2011

sporočila: 8

10. nov 2013 17:23

MBrando je napisal/a:

rebecca je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

... Toliko spranosti in negativizma okoli te hrane...Jaooo. ....

---

 

jaz ze spet nic ne razumem - kje si to nasel?



"Stressed is desserts spelled backwards!"



Gledano iz priporočil "stručkotov". Da pa bi poskušala vnest ČOKOTA v KITAJSKO ŠTUDIJO pa sva pogorela na celotni črti. Strokovno ne spada pod uravnoteženo prehrano; what ever that means. 

Kot rad poudarjam in kaj me je anoreksija naučila; Ni hrane ki redi ali ne redi. Je hrana kater ima več ali manj kalorij/maščob/sladkorja/oh... Na koncu je vse odvisno od dnevnega/tedenskega vnosa, od uravnoteženosti in od neke zmernosti. 

It ain't the food, it's the person...

Vsekakor pa....odkar ste odprli tole temo in sem sedaj bil na sprehodu, mi ni šel več ČOKO iz glave in že imam ogromno sline ob pomisleku na zajtrk. Sem že naredil en divji recept v glavi, kako bom zadevo pripravil. Vsekakor pride na vrh posipan kokos in malo jagodnega preliva. Kot nekoč malinovec na puding :D



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

tudi jaz sem prebolela anoreksijo in se popolnoma strinjam. Ni hrane, ki redi ali ne redi. Vse se lahko je, važne so le količine..

j_erci

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

10. nov 2013 19:22

limnol je napisal/a:

Moj najljubši je keksolino ali karamelino, ampak enega in drugega pri nas ne dobiš vedno (karamelina sploh ne), tako da ga moram voziti v velikih škatlah z dopusta. Ampak zdaj (šmrc) sem že brez...... ah, je težko to življenje.



Sonja

 

Jaz sem pa mislila, da sem edina, ki to počne. Sem razmišljala, kako bi me carinik pogledal, če bi nama kdaj pregledovali prtljago  Tudi jaz sem že brez, letošnjo sezono karamelina tudi na Hrvaškem nisem dobila...

Kalpana

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

10. nov 2013 20:38

Moj najstnik tudi ne začne dneva brez čokolina, na način kot je bilo že gor povedano: žlica mora stati pokonci, sicer ni zadovoljstva. Sem se tudi sama naposlušala, da je to hrana za lene mame in da je škodlijv za mulca, ki ne bo hotel jesti drugega kot to hrano, da bo predebel po kaj vem kakšnih standardih. Bo že prerastel, sem si mislila, morda ga bo minilo, pa kaj če malo redi, je vseskozi v akciji, saj kalorije vendar porabi. In fantiču z veseljem pripravila obrok.

Danes pa moram povedat, da naš petnajstletni mulc "poje vse od kraja", tudi fižol v zrnju pa okisano zeleno solato, da ima vse ustnice ožgane, pa ocvirkovo potico in kolerabo v omaki pa še kaj, po čemer drugi najstniki tudi sežejo ne. Najbrž se je nalezel družinskega "gurmanstva", saj zelo radi kuhamo, jemo in eksperimentiramo.     Prav tako je tudi čokolešni naš stalni spremljevalec. 

mamka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. nov 2013 21:12

Kalpana je napisal/a:

Tudi jaz sem že brez, letošnjo sezono karamelina tudi na Hrvaškem nisem dobila...

Kalpana

Nabavljala sem v Spar centru v Šibeniku, se mi zdi, da so bili tam vsi Linoti, kar jih je Podravka kdaj ustvarila, v malih in velikih pakungah. Konzum in Plodine ga pa res niso imele (keksolino pa).

Sonja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. nov 2013 0:58

MBrando je napisal/a:



Prav vesel, da ste odprli tole temo. Toliko spranosti in negativizma okoli te hrane...Jaooo. V otroštvu pa smo ga vsaki dan mazali pa smo še vedno živi, v sr.šoli sem ga jedel in pri tem nisem gledal na to kaj vsebuje, ampak sem delal po principu pola litra mleka min. + toliko čokota da je žlica stala. Takrat je mama kar 1kg pakiranje kupovala 

MBrando, pri ravno takem fantu, kot si bil ti (študentu) doma sta moja, takrat še čisto majhna otroka prvič jedla Čokolino - iz kilske pakunge, seveda

Jaz, ki mi mlečne jedi ne gredo ravno dobro po grlu, se do takrat niti spomnila nisem, da bi jima lahko kdaj kupila tudi Čokolino, pa "reveža" do drugega oz. četrtega leta verjetno niti vedela nista, kaj to sploh je

Seveda sem do takrat pozabila tudi na to, da sva ga s cimro v sredni šoli pojedli na kile sredi kakega nočnega risanja ... moja verzija je bila taka, da je bilo mleka minimalno, da je žlica pokonci stala, njena pa ravno obratno - pol ltra mleka in par žlic Čokolina.

 

No, moja dva otroka sta takrat zvestobo Čokolinu, Čokolešniku itd. obljubila ... očitno za večno, kajti zdaj pa že vsaj 12, 13 let tudi pri nas kupujemo kilske pakunge in če vprašaš mojega sina, ga ni boljšega po kakem nabijanju žoge kot ena orjaška šalca srednje gostega "Lješnjak Čokolina" s pestjo vmešanih čokoladnih "tipo Nesquick" kroglic. Hrana prvakov, pravi on temu

Mojca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. nov 2013 6:50

mamka je napisal/a:

Moj najstnik tudi ne začne dneva brez čokolina, na način kot je bilo že gor povedano: žlica mora stati pokonci, sicer ni zadovoljstva. Sem se tudi sama naposlušala, da je to hrana za lene mame in da je škodlijv za mulca, ki ne bo hotel jesti drugega kot to hrano, da bo predebel po kaj vem kakšnih standardih. Bo že prerastel, sem si mislila, morda ga bo minilo, pa kaj če malo redi, je vseskozi v akciji, saj kalorije vendar porabi. In fantiču z veseljem pripravila obrok.

Danes pa moram povedat, da naš petnajstletni mulc "poje vse od kraja", tudi fižol v zrnju pa okisano zeleno solato, da ima vse ustnice ožgane, pa ocvirkovo potico in kolerabo v omaki pa še kaj, po čemer drugi najstniki tudi sežejo ne. Najbrž se je nalezel družinskega "gurmanstva", saj zelo radi kuhamo, jemo in eksperimentiramo. Prav tako je tudi čokolešni naš stalni spremljevalec.

mamka

MUAAAAA BOŽANSKO!!! Tako je prav in prelepo se bere. Sam sem enak. Jem ABER RES FSEEEEEE!!!!! Obožujem eksperimentiranje, odkrivanje novih okusov in hrane ter tako dalje!! Ja, jajaaaaaa za lene mame mhm. Lene mame so morda tiste katere svojega mulca obložijo z obrokom iz McDonaldsa, saj kvazi "danes" nimajo časa za kuho in se jim mudi. Pa nič against McDonalds, saj 1x mesečno tudi s tem ni nič narobe, but still. Saj veste kaj želim povedat.


mamaF:
MBrando, pri ravno takem fantu, kot si bil ti (študentu) doma sta moja, takrat še čisto majhna otroka prvič jedla Čokolino - iz kilske pakunge, seveda
Jaz, ki mi mlečne jedi ne gredo ravno dobro po grlu, se do takrat niti spomnila nisem, da bi jima lahko kdaj kupila tudi Čokolino, pa "reveža" do drugega oz. četrtega leta verjetno niti vedela nista, kaj to sploh je
Seveda sem do takrat pozabila tudi na to, da sva ga s cimro v sredni šoli pojedli na kile sredi kakega nočnega risanja ... moja verzija je bila taka, da je bilo mleka minimalno, da je žlica pokonci stala, njena pa ravno obratno - pol ltra mleka in par žlic Čokolina.

No, moja dva otroka sta takrat zvestobo Čokolinu, Čokolešniku itd. obljubila ... očitno za večno, kajti zdaj pa že vsaj 12, 13 let tudi pri nas kupujemo kilske pakunge in če vprašaš mojega sina, ga ni boljšega po kakem nabijanju žoge kot ena orjaška šalca srednje gostega "Lješnjak Čokolina" s pestjo vmešanih čokoladnih "tipo Nesquick" kroglic. Hrana prvakov, pravi on temu

Ja pa, ja pa, ja paaaaaaa BOŽANSKOOOOOO. Tako sem vesel  , da so tu tako ODPRTI in SIMPATIČNI ljudje da me kar od ponosa razganja da sem pred dobrima dvema letima padel v tole okolje in bil INSTANTLY zacumpran od FORUMA. Ni ga dneva (seveda veliko bolj pogosto kot pa papcam ČOKOTA FIT) da ne obiščem KULINARIKO in uživam neizmernooooooooo. IMAM VAS VSE RAAAD TAKO ZELO , da me je kar malo daje. Kaj čmo, takšen srčen človek pač sem. In jaaa, ČOKOLINO mi pa daje tiste nostalgične spomine na nonota in otroška leta, tako da takšen pač sem. Jebela cesta, priznam pa me ni niti MALO SRAM!! 

Ekola, ravno danes sem si naredil NJAAAAAAAM ČOKOTA. Čoko, malo mleka (tudi sam imam rad gostega kot puding) in žlica ržene ter knusperli dark cacao ovsenih/rženih kosmičev z dodatkom raznih blazinic in granulatov iz 50% čokoljat. Dodal sem še žlico lanenih in ovsenih semen, da je zadevo še bolj zgostilo. Zraven pa v svojo skledico narezano sadje, semena in oreščki ter primešana mešanica domače skute. Zeleni čaj je zaokrožil zadevo...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti