Mehčanje mesa-nujno

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 1. dec 2012 11:07 | ogledi: 19.342 | odgovori: 6

Potrebujem nasvet glede mehčanja govejega mesa pred pripravo. Ali drži, da kvaša v olju zmehča meso, da bo prej mehko pri pečenju. Imam recept, kjer goveje zrezke popečeš po pet minut na vsaki stani, potem se dušijo le še 10 min. Zrezki so bili nazadnje trdi kot kamen. Vendar recept je dober, zrezki izredno okusni ( omaka), zato bom poskusila še enkrat. Imate kakšen nasvet? Hvala.

kara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

1. dec 2012 11:20

Kakšen je zrezek je bolj odvisno od kosa mesa in starosti živali kot zgolj od tega, ali jih pustimo v olju pred peko ali ne. Sama goveje zrezke sicer vedno pustim v olju (že zato, ker jih včasih prirpavljam med tednom in če sov olju lahko stojijo do uporabe tudi po teden dni), toda če kos ni pravi ali je bila žival prestara, so še vedno trdi.

 

Da je meso bolj mehko pomaga dodatek limoninega soka ali vina v marinado ali kar med pečenjem.

 

Sicer pa, ko kupim zrezke, mesarja vedno prosim, da mi jih spusti skozi tisto napravo, ki zrezke nekoliko omehča, tako da mi jih doma ni treba tolči.

 

 

mamamia

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. dec 2012 11:57

Hvala mamamia, za tole z limono oz. vinom še nisem slišala. Kar se masarja tiče, pa seveda vedno zagotovi, da je meso mlado in oh in sploh. No bom naredila oboje, olje in limona, pa malo jih bom potolkla. Tiste naprave nimajo povsod.

kara

nessi  

član od: 8.9.2008

sporočila: 27

1. dec 2012 12:09

js sm imela sol za mehčanje mesa od KOTANYI,ampak zdaj je to že kar nekaj časa od tega,pa mislim da se v trgovinah še dobi

nessi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. dec 2012 15:36

ne vem, če jo še imajo, vsaj videla je nisem.Vendar mislim, da je to kemija, pa mi nekako ne diši preveč. Hvala vseeno za nasvet nessi.

kara

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. dec 2012 15:37

Ko je meso več kot "well done" kar se je zgodilo v tvojem primeru, je trdo in ga je treba kuhati še več kot uro, da se zmehča. 1 cm zrezek od mlade govedi bi moral biti gotov  v največ 5 minutah.

Meso se marinira zaradi okusa in ne zato, da bo bolj mehko. 

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. dec 2012 21:01

Če ga želiš pripraviti na hitro in da ni trd je poterbno upoštevati  da mora biti  a) zelo mlada govedina b) pljučna c) zoreno meso 

Če se spravljaš tunkati meso v olju, bo mehko po skoraj 14 dneh, če ne gre za prvo klaso. Tudi jaz sem nehala marinirati zaradi mehčanja, ker rezultatov ni bilo :S najboljse mi je kupiti meso pašne govedi (dober okus) v vakuumu (dolg rok uporabe) in tako samo zori v foliji in ga nekje proti koncu roka uporabe spečeš ali daš v zamrzovalnik. Je skoraj vsak del govedi soliden tudi samo popečen.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti