Listnato testo

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 26. jan 2004 9:35 | ogledi: 4.891 | odgovori: 6

Ima kdo kakšno simpatično idejo, kaj lahko naredim z zavitkom listantega testa, ki ga imam v zmrzovalniku?

Ali ga lahko razvaljam in napolnim na primer s skuto in špinačo ter zavijem v zavitek?

Hvala za ideje!

Darja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

26. jan 2004 9:59

Lahko naredis quiche loraine (ne vem, ce sem napisala prav). Okrogel pekac oblozis s plastjo listnatega testa, na testo naneses rezine surovega prsuta ali pancete, nato dodas na listice narezan sir (npr. livado). V skodelici zamesas dve jajci in eno sladko smetano, zacinis s poprom in zlijes v pekac. Peces priblizno 20 do 25 min, dobro se prileze k pivu. ribica

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

26. jan 2004 11:19

Pri nas ga uporabljamo za "štrudel", naj bo jabolčni ali skutni, za porov burek, tudi lososov file v listnatem testu je super... Anda

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

26. jan 2004 11:23

Darja, jaz bi rekla, da lahko narediš to zadevo s špinačo in skuto, jaz sem že preizkusila. Dodala sem še kislo smetano, sir, začimbe, pekla sem kot ribica navaja, v okroglem pekaču, kot neke vrste pito, plast za plastjo, zadnja plast je listnato testo. Iz preostanka listnatega testa sem oblikovala okraske in jih pritrdila na vrh zadnje plasti, premazala z jajčkom in spekla. Zadeva je izginila ko je bila praktično še topla. Drugače pa lahko preizkusiš še kaj drugega; hrenovke , ovite v panceto in sir, zavite v listnato testo....ali pa nadev iz gob, ali pa preprosto slano pecivo: testo razvaljaš, izrežeš poljubno obliko, vanj vtisneš oreh ali mandelj, potreseš s soljo, makom, sezamom... Lahko narediš rogljičke in jih napolneš s šunko in sirom.... Uh, veliko reči gre not. Uživaj. TanjaG.

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

26. jan 2004 11:56

Ali takole: v skuto vmešajte vrečko gobove juhe,dadajte narezano šunko ali mesnato panceto in to premažite po razvaljanem testu,zavijte v rolado in narežite na cm široke kose,polagajte plosko na pekač(na peki papir!) in specite.Toplo je dobro k pivu in vinu,ideja,če dobite obisk! lp KarmenV. Karmen V.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

29. jan 2004 16:22

Najbrž je testo že porabljeno, a ideja za drugič. Odtaljeno testo razvaljate, premažete s slanim razžvrkljanim jajcem in potresete z naribanim parmezanom. Še surovo razrežete na kvadratke ali rombe cca 2 x 2 cm in date v pečico. Enostavno slano pecivo, ki se ga poje kadarkoli. En paket listnatega testa je za 2 večja pekača. Suzana

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

29. jan 2004 19:40

Lahko narediš razne žepke. Jaz sem naredila z orehi in je zmanjkalo v trenutku. Lahko pa daš tudi marmelado. Samo pazi ko jih pečeš, da se ti ne preveč odpre ker ti zbeži ven. Majdi Sporočilo je spremenil(a) majdi dne 29. jan 2004 19:40:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti