Nlb in njene storitve

cc  

član od: 26.3.2008

sporočila: 50

tema odprta - 14. avg 2012 12:53 | ogledi: 5.294 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

sem redna obiskovalka KS se pa redko udeležujem razprav.Sedaj pa me je močno pogrelo, ko sem dobila spisek iz banke in so mi za kreditno kartico Karanta (20%mesečno) dva meseca vnaprej vzeli članarino 9,8eur,  do sedaj je bila storitev brezplačan.Močno pa so dvignili tudi cene storitev ostalih kartic MasterCard iz 15 na 37,5 Eur.Najraje bi menjala banko.Prosim za vaše mišljenje in katere banke kaj uporabljate.NLB ima itak najvišje cene svojih storitev.Sedaj pa še to.LP

cc

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

14. avg 2012 13:07

Oh, vse banke so podražile svoje storitve, morda je kakšna izjema. Na eni od bank stane na primer podaljšanje limita 60 evrov plus izračun sposobnosti, torej, kolikor ti lahko odobrijo, 70 evrov. Je bil mož v petih minutah ob 130 evrov, preden se je sploh zavedel, kaj mu na banki govorijo, pa je šlo za čisti formalizem ob preteku enega leta ...

Sem opazila na banka netu, da stane tudi pregled stanja na TRR 0,25 evra ....

Pa še kaj bi se verjetno našlo.

 

Malo poglej po internetu, ali pa bo internetnih straneh posameznih bank, koliko zaračunavajo z posamezne storitve.

S tem da računaj tudi nekaj stroškov zaradi menjave banke, pa izdajo novih kartic, če menjujejš banko .... se splača preračunat.

Tudi nadomestilo za trajnike ali plačvanje preko banka neta se razlikujejo po posameznih bankah.

ČAs si vzet, svinčnik v roke in vse preračunat, ni druge.

 

 

mamamia

cc  

član od: 26.3.2008

sporočila: 50

14. avg 2012 15:27

Hvala za hitra odgovora.LP

cc

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. avg 2012 16:12

cc je napisal/a:

Pozdravljeni,

sem redna obiskovalka KS se pa redko udeležujem razprav.Sedaj pa me je močno pogrelo, ko sem dobila spisek iz banke in so mi za kreditno kartico Karanta (20%mesečno) dva meseca vnaprej vzeli članarino 9,8eur,  do sedaj je bila storitev brezplačan.Močno pa so dvignili tudi cene storitev ostalih kartic MasterCard iz 15 na 37,5 Eur.Najraje bi menjala banko.Prosim za vaše mišljenje in katere banke kaj uporabljate.NLB ima itak najvišje cene svojih storitev.Sedaj pa še to.LP

cc

Kolikor je meni znano, zaračunava banka letno članarino za uporabo kartic (ne za dva meseca)... Za revolving kartice je bila članarina uvedena letos, za kar so nas obvestili (Klik, izpisek...). Plačaš jo 1x letno, če je ne želiš več uporabljati, jo v celoti poravnaj, vrni in zahtevaj vračilo sorazmernega dela plačane članarine.

Za MasterCard kartice je letna članarina 18,00 EUR in se ni spremenila... 37,50 EUR je cena članarine za plačilno kartica Karanta, če bi mesečne obveznosti poravnavala z UPN nalogi (preko položnic in ne s trajnikom). Vse stroške imajo objavljene na spletni strani.

http://www.nlb.si/placilne-kartice-cenik

Res pa je, da je dan danes treba gledati na vsak Cent... Koliko pa je ta Cent vreden pri kakšni drugi banki, se pa ponavadi pokaže že po nekaj mesecih.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. avg 2012 17:49

Poleg tega, kar je povedala že silva:

V stroških članarine kreditne kartice so vključeni stroški procesiranja plačilnega prometa s karticami in ta del dela za vse kartice v Sloveniji institucija, ki se ji reče Bankart. Ta potem zaračunava bankam storitve procesiranja plačilnega prometa, banke pa naprej svojim komitentom.

Karanta je skupni projekt več bank: izdaja jo več bank v Sloveniji. Stroški, ki jih za to plača občan, so več-ali-manj podobni, tako da zaradi članarine pri Karanti nima sprememba banke nobenega učinka.

Podobno je z Mastercardom: To, kar plačujemo v Sloveniji z Mastercard karticami, se procesira na Bankartu in potem naprej do evropskega sedeža MC -(ki je v Bruslju). To, kar plačujemo v tujini z Matercardom, gre čez lokalnega operaterja (tako kot pri nas Bankart) do MC- od tam pa do Bankarta in ta potem do naše matične banke. In tudi ta storitev se vsem bankam zaračunava enako in tisto, kar potem banke zaračunavajo svojim občanom v obliki članarin, je tudi primerljivo in podobno.  Tako da zamenjava banke zaradi članarine za  kartice tudi v primeru MC nima kakšnega silnega učinka.

Je pa imetništvo kartic tudi dejstvo, ki se upošteva pri občanskih kreditih in sicer, ko se jemlje kredit, se zaradi stalnega odnosa z banko in imetništvom kartic upošteva nižja obrestna mera. V primeru, da ima občan kredit po nižji obrestni mer, bi se mu ob prehodu v drugo banko zvišala tudi obrestna mera za kredit. Plus so to še stroški zapiranja računa in stroški odpiranja novega in izdelave novih kartic in seveda tudi obveščanje usklajevanje podatkov o novem računu z delodajalcem in verjetno tudi DURS.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti