Zakisanost telesa

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

11. sep 2011 17:11

andreja m je napisal/a:

1.Kako,da je alternativna medicina pri meni zatajila

 

Veš, ta tvoj stavek meni zveni nekako tako: imel sem tumor v glavi in ga je operiral največji strokovnjak za glivična obolenja na nožnem palcu. Povej mi, kako to, da je operacija pri meni zatajila?

 

Oprosti, ker sem dala tak primer, ampak  "alternativna medicina" v Sloveniji pomeni enih tisoč stvari... in ni vsaka metoda in tehnika dobra in primerna za vsakega človeka. Nekaj, kar je delovalo pri enem človeku, mogoče pri naslednjih stotih ne bo in obratno. Vsak od nas je posameznik-svet zase in tako ga je treba tudi obravnavati.

 

Da bi ti vsaj približno lahko odgovorila na gornje vprašanje, bi morala vedeti VSAJ naslednje:

- kakšna je bila diagnoza, ki so ti jo postavili zdravniki oz. uradna medicina?

- kakšno prognozo si dobila od uradne medicine glede tvojih težav?

- kakšna zdravila si jemala?

- kakšne alternativne terapije si se poslužila?

- koliko nasvetov in usmeritev ti je dal terapevt?

- ti je terapevt obljubljal ozdravitev?

- koliko časa so že prej trajale tvoje težave (pa ne nujno na telesu; lahko že deset, petnajst, dvajset let prej spremembe razpoloženja, utrujenost, razni nepovezani simptomi, ki so se skozi leta pojavljali in izginjali... itd)

- kakšen je tvoj karakter

- kakšna je tvoja splošna življenjska naravnanost

- če imaš okoli sebe ljudi, ki te podpirajo pri tem, da ozdraviš

- kakšni so tvoji odnosi s primarno družino

... itd.

 

 

andreja m je napisal/a:

2.Kako si razlagaš stavek:Samo če boš trdno verjela,ti bo pomagalo,pa najsibodi prašek,tbl,bioenergetik,...

 

Verjeti NI dovolj. Ne vem sicer, od kje ljudem to, ampak verjeti res ni dovolj. Če se resnično odločiš, da hočeš ozdraveti, moraš torej pri sebi sprejeti to odločitev in spremeniti pri sebi stvari, ki so te prej skozi leta in leta pripeljala do današnjega stanja.

 

Saj obstaja placebo učinek - tega se poslužujejo tudi zdravniki (če placebo gledaš kot "verjetje").Ampak za pravo ozdravljenje je potrebno več, veliko več.

 

Torej - želeti si ozdraveti ni dovolj. Potrebno se je odločiti, poiskati vzroke in narediti spremembe v življenju - dober terapevt te bo vodil skozi zdravljenje, ne bo pa ničesar naredil namesto tebe (in za to si lahko samo hvaležna). Konec koncev je to tvoje življenje in moraš aktivno sodelovati v njem - v dobrem in slabem

 

andreja m je napisal/a:

(Saj jaz prepričana sem bila,razočarana pa še bolj)
andreja m 

 

Razočarana si bila lahko npr, če si pričakovala, da bodo drugi naredili nekaj namesto tebe.

Ali pa seveda, če si naletela na takega terapevta, ki ti je dal vedeti, da tebi ni potrebno narediti nič, da bo že on poskrbel za vse (dovajal energije, odvajal energije, čistil tvoje čakre, očistil tvojo karmo .. itd). Cena za tako naivnost je velikokrat previsoka..

 

 

lp, M.



Sporočilo je spremenil(a) Mojca2007 dne 11. 2011 17:26

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. sep 2011 18:01

Dobro, da se je promet v zadnjih dvesto letih tako zelo razmahnil in napredoval, drugače mi ubogi Evropejci še dandanes ne bi vedeli, da imamo čakre in karmo in bi neobveščeno umirali, ker vsega tega ne bi znali spucat ....

lp

cervus

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

11. sep 2011 18:06

elaphus je napisal/a:

Dobro, da se je promet v zadnjih dvesto letih tako zelo razmahnil in napredoval, drugače mi ubogi Evropejci še dandanes ne bi vedeli, da imamo čakre in karmo in bi neobveščeno umirali, ker vsega tega ne bi znali spucat ....

lp



cervus

 

 

...upam, da je iz mojega posta razvidno, kaj si mislim o teh stvareh.......

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. sep 2011 18:24

Citiram: "Torej - želeti si ozdraveti ni dovolj. Potrebno se je odločiti, poiskati vzroke in narediti spremembe v življenju - dober terapevt te bo vodil skozi zdravljenje, ne bo pa ničesar naredil namesto tebe (in za to si lahko samo hvaležna). Konec koncev je to tvoje življenje in moraš aktivno sodelovati v njem - v dobrem in slabem" ...


Draga moja Mojca 2007, pa saj to je tudi načelo uradne medicine, namesto tvoje besede terapevt bi lahko pisalo tudi zdravnik.  Pri zdravljenju z uradno medicino pa ne smeš aktivno sodelovati ali kaj?


Bolj pišeš, bolj se zapletaš, se mi zdi. Tako da ti lepo uživaj v svojem prepričanju, mi bomo v svojem, pa smo si bot.

Mamamia

mamamia

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

11. sep 2011 18:37

..

... zelo lepo, da naj bi bilo to načelo uradne medicine - ČE ga bodo nekoč začeli izvajati tudi v praksi (bog jim dej zdravja), toliko boljše za paciente. Za zdaj pa ne vidim, da bi zdravniki ljudi spodbujali k kakšnim večjim spremembam v življenju - če jim dajo neke splošne zdrave smernice, ki naj bi veljale za vse, ni to nobena individualna podpora pacientu.

 

Spremeniti je potrebno marsikaj, ne samo vrsto zdravil. :(

 

 

Tako da se strinjam: vsak od nas ima svoje mnenje in s tem zaključujem svoje debatiranje na tem forumu. 

 

Lp, M.

 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. sep 2011 19:13

Mojca2007 je napisal/a:

 

Tako da se strinjam: vsak od nas ima svoje mnenje in s tem zaključujem svoje debatiranje na tem forumu. 

 

Lp, M.

 



 

Hvala bogu!

Vanja

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

11. sep 2011 19:19

Mojca2007, jaz te bom pa pogresala, ker je veliko resnice v tvojem pisanju.

 

LP

dr. slepakura

slepakura

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. sep 2011 20:03

Mojca2007 je napisal/a:

..

... zelo lepo, da naj bi bilo to načelo uradne medicine - ČE ga bodo nekoč začeli izvajati tudi v praksi (bog jim dej zdravja), toliko boljše za paciente. Za zdaj pa ne vidim, da bi zdravniki ljudi spodbujali k kakšnim večjim spremembam v življenju - če jim dajo neke splošne zdrave smernice, ki naj bi veljale za vse, ni to nobena individualna podpora pacientu.

 

Spremeniti je potrebno marsikaj, ne samo vrsto zdravil. :(

 

 

Tako da se strinjam: vsak od nas ima svoje mnenje in s tem zaključujem svoje debatiranje na tem forumu. 

 

Lp, M.

 



 

Glej, moja izkušnje je točno takašna, kot ti praviš, da je ni v uradni medicini: zahteva po sremembah, z vsemi pojasnili zakaj in kako, individualno, redno spremljanje. Pa ne samo moja izkušnja, kar nekaj okrog mene jih ima pozitivne.

Tako da ne posplošue, lepo prosim. So dobri in slabi zdravniki, so dobri in slabi zdravilci, so šarlatani med njimi, so zdravniki, ki se zmotijo. A zdravilci se pa ne, ali kaj?  Upam, da se vsaj v tem strinjaš.

In glede na dobre izkušnje z uradno medicino, ki me je izvlekla in življenjsko nevarne situacije, razumi moje razmišljanje, kot jaz razumem tvoje. Če že ne zmoreš razumeti in dojeti vsega, kar je limnol napisala.

 

Hm, se mi včasih kaka nagajiva misel prikrade, o tem na primer, kako včasih imena zadenejo bistvo ...

 

Mamamia

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. sep 2011 21:51

Mojca2007 je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

Dobro, da se je promet v zadnjih dvesto letih tako zelo razmahnil in napredoval, drugače mi ubogi Evropejci še dandanes ne bi vedeli, da imamo čakre in karmo in bi neobveščeno umirali, ker vsega tega ne bi znali spucat ....

lp



cervus

 

 

...upam, da je iz mojega posta razvidno, kaj si mislim o teh stvareh.......

 

Brez panike, Mojca2007, sem skapirala tvoje mnenje , ampak ko si tako lepo čakre in ostalo ponudila, sem ponudbo zgrabila z obema rokama... - da tudi jaz povem, da glih ne ploskam živi oz. informirani vodi, skisanosti v telesu in ostalim pogrutavščinam ljudi, ki nimajo početi kaj pametnejšega...

lp

 



cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. sep 2011 21:52

Božemili, kako se mi je pa tole zgoraj posrečilo????

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti