Pokvarjeni shranki-pomoč

neznan uporabnik

23. avg 2011 21:52

Navadna sol res ni emulgator. To je vegeta pa začinka in hajšu. Je pa navadna sol in sladkor konservator. Kis in olje tudi.

 

Če sem pa zaj spadel bedast, sprejmem da sem

 

Multivitamin

multivitamin

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

23. avg 2011 21:59

oprosti, če sem te užalil, ker to ni bil moj namen.

Samo pristopil sem k konstruktivni debati, ki me kot vsaka "zagreje".

Nisem rekel da si bedast, učim se pa tudi sam in se bom dokler sem živ.

 

archi

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

23. avg 2011 22:05

Vegeta ni emulgator, vsebuje sol, ojačevalce okusov E6XX, sladkor, zelenjavo.....

Emulgatorji so E4XX

Sol pa sladkor, itd.. pa itak kot si napisal, najbolj naravno....



archi

Sporočilo je spremenil(a) archi dne 23. 2011 22:07

neznan uporabnik

23. avg 2011 22:25

No, malo se pa lahk norega naredim

 

Jaz tega nikol nisem delal, sem pa danes brat etikete v trgovini. Konkret za bučke. Je pisalo bučke, olje,sol,kis,voda in cuker.

 

Pol sem pa mislil, da to se lahko zmeša v ornk mikseru in nardi. Res nimam pojma.

 

p.s. meni je ona sorta fajn. vegeta pa začinka. pa ajšu tud. Ne, da bi to sipal povprek, na solato, pečena jajca in malo v juho pa meni exelent. Da ne govorim o onem Magg Wuerze. Jaz mam to vedno doma. In tud uporabljam. Meni je to dobro.

 

Multivitamin

multivitamin

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

23. avg 2011 22:50

Vse kar si naštel so ojačevalci okusa, ki so zdravju ZELO nevarni....., mogoče si se pa spet naredil malo norega ;)

 

VEGETA: 

E621 mononatrijev glutaminat ojačevalci okusa 15% (izredno nevaren aditiv)

E631 dinatrijev inozinat ojačevalci okusa (škodljiv dodatek)

 

ZAĆINKA:

E621 mononatrijev glutaminat ojačevalci okusa (izredno nevaren aditiv)

 

AJI SHIO:

E621 mononatrijev glutaminat ojačevalci okusa (izredno nevaren aditiv)

 

MAGGI WUERZE:

E621 mononatrijev glutaminat ojačevalci okusa (izredno nevaren aditiv)

 

 

E621 mononatrijev glutaminat: Povzroca glavobol, pekoc in šcemec obcutek v vratu in na podlakteh, napetost obraza, žejo, hladen znoj, omotico, slabost, diarejo, trebušne krce, motnje v srcnem ritmu. Povzroca možganske poškodbe pri laboratorijskih živalih.

 

http://www.najdi.si/search.jsp?q=E621&hpage=m

 

http://www.google.si/#hl=sl&cp=3&gs_id=l&a

 

 

 



archi

Sporočilo je spremenil(a) archi dne 23. 2011 22:52

neznan uporabnik

23. avg 2011 22:58

Mah, jaz sedim na aerodromih ob pistah pa voham izpušne pline motorjev. Zaj si špilam Zamfirja, ker sem cmerav. Ne, da jaz kakega E ne bi prenesel.

Jaz na to nič ne dam.

 

Kaj se ti pelješ kdaj kam z avionom in plačaš 50 evrov prostovoljnega prispevka za emisije. Jaz nikol. Se grem raje na rob piste usmradit. Temu se reče spoting. In sedaj se ne delam norega. E- ne verjamem.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

23. avg 2011 23:12

@archi - nisem jaz tako občutljiv, da bi zameril. Sva se čist fajn menla. Nisime nič užalil in upam, da jaz tebe tud ne.

 

 

Sem pa pogruntal, da ne pišeš ravno nekam v luft, kar je meni zelo všeč.

 

Multivitamin

multivitamin

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

24. avg 2011 12:26

Kar je mene najbolj šokiralo je to, da imajo pokrovčki za vlaganje ROK TRAJANJA.

Meni se je pokvarilo nekaj kozarcev kompota, ki sem jih zaprla s starimi pokrovčki in ko sem spraševala kaj bi bilo narobe, so me podučili, da pri pokrovčkih moramo paziti, da so dovolj zategnjeni (ko sem sama zaprla kozarce se mi je zdelo, da so dovolj zaprti, ko pa je poskusil še sin so bili eni prav zaprti drugi pokrovčki so pa kar preskočili tako da jih je bilo potrebno zamenjati). Od takrat dalje vse kozarce dokončno zapre moška roka.

reza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

24. avg 2011 21:56

terezija je napisal/a:

Kar je mene najbolj šokiralo je to, da imajo pokrovčki za vlaganje ROK TRAJANJA.

reza

Zakaj? Na notranji strani je prevlka, ki se postara in ne tesni več. Pa še kak razlog, povezan s to prevleko bi se našel, recimo, da malo popoka, pa čeprav nevidno in imajo bakterije dobra oprijemališča, od koder jih ne odstranimo.

rimljanka

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

24. avg 2011 22:02

sploh če pokrove po nepotrebnem recikliramo !

archi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti