Sumac

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. avg 2011 1:22

In kje, draga potomka že tretje generacije (če že koga zanima tvoja provinienca, ki v vsakem primeru samo potrjuje angleški stereotip o ribiških ženah) sem zapisala da so sardele brez lusk?

Vse kar sem napisala je to, da  po mojem mnenju ni nobene potrebe, da jih oluskamo. Mislim jih da že s samo manipulacijo čiščenja dovolj ogulimo, če jih pa vi že tri generacije še dodatno glancate, pa kar korajžno.

Preberi kaj, preden se dereš čez svojo robo, pa naj bo z luskami ali brez.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. avg 2011 1:37

No, pa še tole, da se ne boste že kar v naprej solzile nad nami tastarimi. Ker drage moje, malo sumljivo mi je to, da se valjate po naših zahropčenih straneh.

Ko smo bile me sedemnajst, dvajset in to si  nas  lahko našel na kakšnem rock festivalu, ne pa v društvu zavednih žena.

No.

Imam nekaj žlic sumaca, poslala ga bom tisti, ki se mi bo prva oglasila na zs. Poštnino bom plačala sama, v duhu resignacije.

 

nola

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. avg 2011 14:38

Po pita kruhke pa tudi ni treba v Skandinavijo, se jih dobi precej bližje, samo po policah s kruhom je treba malce bolj pogledati. V Avstriji in Italiji jih imajo v skoraj vseh večjih trgovinah.

Kar se pa naročanja iz Anglije tiče, se zgodi, da Slovenija zanje ne obstaja, sem pa tudi že zadeve en dan naročila in čez par dni dobila, zastonj dostava ali pa par evrov. Čisto odvisno od trgovine do trgovine...

 

Loni Makaroni

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

9. avg 2011 20:00

Sumac je super, samo ga je treba šparat! :) (dobila iz libanona-ah mogoče še kdaj, upam)

 

Draga missan, ne sekiraj se preveč!

Tudi jaz sem precej "sveža"-sicer članica že nekaj časa, ne redno pa sodelujem na forumu.

 

Sčasoma se boš navadila tudi ti. Počasi ne hiti! ;)

 

_tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti