Keramična posoda od delimano

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

29. maj 2013 9:13

Delimano sem kupila v Merkurju pred dobrim mesecem, po le nekaj uporabah in pazljivemu ravnanju, sem že opazila prve praske na dnu, pri kuhanju so se mi prijele testenine. Sicer ni bil velik problem, da jih odstanim, samo obrisati pa tudi ni bilo dovolj. Mislim, da je enako občutljiva vsa posoda s keramično prevleko, ne samo Delimano in vsekakor ni vredna denarja, ki ga zanjo plačamo. 

kara

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

29. maj 2013 17:14

Hm. Imam že kar nekaj posode s keramično prevleko raznih proizvajalcev (tudi Delimano). Je veliko v uporabi, pa ni nikjer niti praskice. 
No razen pri nekaterih, ki nimajo kovinskega roba, se ponekod kruši zaradi steklenih pokrovk. Po dnu pa nikakor ne.

sonic

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. maj 2013 17:43

Berem tole debato in se sprašujem kako to, da so izkušnje s posodo Delimano tako različne.

JJ

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

29. maj 2013 18:43

Ne vem, zakaj so tako razllične, te posode nimam, ker sem pač opremljena z lonci in ponvami za naslednjih par desetletij. Izkušnje iz drugih logov pa učijo, da se razno razne zadeve ponavadi ne prodajajo s 50, 60, itd. % popusti brez razloga.

Sonja

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

29. maj 2013 19:11

Tudi jaz sem se že pred nekaj časa navdušila za keramično posodo, je nakupila kar nekaj in sicer od različnih proizvajalcev. Izkušnje z njo pa so mešane - so bolj občutljive kot sem predpostavljala, saj se hitro podrgnejo in okrušijo, v eni od ponev s črnim premazom (ki so jih v Intersparu, Mercatorju na videih prikazovali v superlativih), pa se mi prijema hrana. Še vedno pa keramično posodo rada uporabljam.

Ravno razmišljam, da bi pri Mercatorju (v akcijski prodaji za točke) kupila keramični pekač. Ima kdo kakšno izkušnjo z njimi?

situla

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. maj 2013 9:19

Po mojem je še najbolje kupiti pekač. Nimamo ga prav vsak dan v obtoku, vsaj tistega za pecivo in kvašeno testo ne. Je pa res odličen, ker se redko kakšna sestavina prime in pečeno kar zdrsne iz njega.

Posoda, ki je na kuhalni plošči je bolj na udaru, treba jo je premešati, segrevanje je bolj neenakomerno itd.

Pekače bom še kupovala. Kar se tiče akcijskih cen in posledično slabše kvalitete, moja posoda ni bila znižana oz. v akciji. Prav lepo sem jo plačala. Res je tako kot pravi Situla, verjetno imamo previsoka pričakovanja glede na slavospeve reklam. Ja, lepo bi bilo imeti posodo ki je trpežna in hkrati tudi ni zdravju škodljiva, kot recimo teflon.

kara

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

30. maj 2013 10:56

Meni, Delimanova ponev, ki sem jo kupila na točke, prav fajn 'dela'. Me pa zdaj zanima kako dolgo bo tako fajn 'delala' :) Kar se pa pekačev tiče, mi je pa najboljši emov navaden pekač, ki ga uporabljam skoraj vsak dan. Krompir se v njem super speče in tudi prijema se ne, čeprav dam minimalno maščobe nanj. Razmišljam, da bi si kupila še nekaj kosov enove posode, dokler se jo še da dobiti.

Lopatka

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

30. maj 2013 11:09

Jaz pa imam dobre izkušnje s posodo na točke v Mercatorjevih akcijah, razen leta nazaj ponve Bialetti (vsaj misli,m da so bile te znamke), ki so se takoj zrajsale. Ponve/kozice od Tefala, ki sem jih že zdavnaj zbrala na točke, so bile super, ravno tako krožniki in skodelice v Mercatorju. Sedaj sem kupila tri ponve od Delimano na točke in po dobrem mesecu uporabe sem zadovoljna z njimi. Na splošno pa sem ugotovila, da so vse zadeve s premazi občuljive. ne dajem jih v pomivalca-čeprav gor to piše. V pomivalcu sem uničila plošče električnega žara, ker je premaz kar spralo dol (čeprav je bil primeren za stroj). Sedaj, ko pomivam na roke, ni problemov. Jaz torej zadovoljna.

emalisej

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

2. jun 2013 19:34

Hm, meni sta se pa že dve ponvi za palačinke delimano nekako kot upognili na dnu, da nimam več 100% stika z grelno ploščo - indukcijo. Pa  je nisem nikoli pregrela.

BABI 2+2

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

2. jun 2013 21:54

Jaz sem ravno danes govorila s teto od fanta, in je potarnala, da se ji na ponev za palačinke palačinke prijemlejo. Nato sva ugotovili, da jo veselo ves čas pere v pomivalcu. Mi jo imamo že 2 leti in je super! Ampak nimamo pomivalca, vso njihovo posodo (pa ostalo tudi )peremo na roke in niti enkrat se mi še niso prijele ne palačinke in ne jajca, ki jih cvrem na njej.

 

Mi imamo kar nekaj njihovih posod, vse so super. Edino eno sem uničila po svoji krivdi, ker sem v njej z električnim mešalnikom stepala kremo okrog in okrog je na višini 10cm okrušena. Ups

Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti