Atopični dermatitis

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. dec 2010 12:39

Moj mož ima postavljeno diagnozo lupus erythematoses ter alergije na hišni prah, živalski epitel in cvetni prah žit, dreves in trav. Obe bolezni sta avtoimuni. Sedaj alergije nekako krotimo, izziv imamo predvsem z lupusom, ki se kaže kot izsušena, pordela in srbeča koža predvsem na obrazu, zgornjem delu hrbta in na notranji strani komolca. Sedaj smo si pomagali s kremama elidel in hladilnim mazilom. Pomaga, če si zelo pogosto maže s hladilnim mazilom (5-6/dan). Pa tudi ustnice ima zelo izsušene...

Kot smo se pozanimali, se reakcije na koži pri lupusu kažejo zelo podobno kot pri atopičnem dermatitisu, le izvor je različen, poleg tega pa sta tudi obe avtoimuni ....

Lp,

katjushka

_5ra  

član od: 12.12.2010

sporočila: 1

12. dec 2010 14:43

teka in katjushka ter ostali pozdrav, imam 10 mesecev starega dojencka, ki ima prav tako srbece izpuscaje ze 4 mesece in se mu selijo po telesu - s hrbta okrog vratu, zdaj na obraz in malce na roke ... nismo se sli dermatologu temvec na posvetovanje h izvedencu za kitajsko medicino, ki je diagnosticiral latentno toploto v telesu - tezave so se pojavile poleti - srbenje pa povzroca sirjenje tezav, ker se dojencek praska. zelo mu pomaga kopanje v hrastovi skorji (dobi se v lekarni brez recepta), 'kitajec' pa nam je predpisal se mesanico caja, za kar se ne vem ali ucinkuje, ker jo sele sestavljamo, 'grahek' za akupresuro, ki ga masiramo predvsem zjutraj in zvecer, pa tudi deluje, saj se mu je stanje zacelo hitreje izboljsevati. ker gre za dojencka je diagnoza pac se v zraku, hrastova skorja pa res dobro zdravi posledice - upam, da vam to kaj pomaga. srecno, petra _5ra

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

12. dec 2010 16:39

Pozdravljeni, tudi jaz se pridružujem tej temi, in sicer bi prosila g. Illusion, če mi malce pokomentrira, oz. svetuje, ker vidim da so ji težave z dermatitisom poznane. Gre za mojo 19 letno hčer, ki je pred kratkim oziroma v avgustu dobila diagnozo atopični dermatitis. Srbeča mesta in kasneje rane so se ji je začele pojavljati po nogah, pod koleni in goleni oz nartu. Pri dermatologu je dobila antibiotike, ker je šlo za bakterijsko vnetje, stvari so se izboljšale. Sedaj pa so stvari zopet izbruhnile na prstih po rokah, tokrat je dobila antibiotično kremo Diprogenta. Po tej kremi se je stanje precej izboljšalo, vendar naju vseeno skrbi, kako naprej. Naj bi se izogibala pogostega tuširanja, uporabljanja mil, gelov, krem....no ja, skratka kar neprijetna zadeva je to. Kot pravite je ta bolezen bolj pogosta pri otrocih, kasneje naj bi to vse skupaj izvenelo, pri nas se je pa to začelo zdaj. Ali lahko pričakujeva, da se ta bolezen pozdravi, ali vsaj ublaži na kakšen način? Naj omenim še, da, je ona alergična na pršico in pasjo dlako, vendar ni prav huda oblika. Hvala za odgovor in lep pozdrav vsem. martina martina_1x

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

12. dec 2010 19:36

Katjushka, na podlagi znakov, ki ste mi jih opisali bi vam torej pripisala kar izdelke, ki sem jih že predlagala in sicer linija Atoderm od Bioderme. Vaš mož naj uporablja kremo Atoderm PO Zinc za krizno stanje. Uporablja jo lahko tako po obrazu, kot tudi po telesu. Ta pomirja poškodovano kožo in zmanjšuje občutljivost. Vsebuje rui, ki blaži srbenje; glicerin in vazelin pa kožo hranita in jo vlažita. S to kremo naj se maže po potrebi, mislim pa da 5-6/dan skoraj sigurno ne bo potrebno. Ko se bo koža popravila, pa naj nadaljuje nego z balzamom Atoderm PP Anti-Recidive, ki podaljša obdobje do ponovnega pojava. Tudi ta hrani in vlaži, pomirja in zmanjšuje občutljivost. Tega naj uporablja 1-2/dan (lahko po obrazu in telesu). Kot sem predvidela ima tudi zelo izsušene ustnice - te naj neguje z Atoderm Stick Levres, ki je namenjen suhim, poškodovanim ustnicam, ki se že lupijo. Vsebuje rastlinska in mineralna olja, karite jih navlaži in nahrani. Vsebuje pa tudi ramnozo, ki pomirja in vitamin E, ki ščiti pred prostimi radikali. Je pa to eden redkih izdelkov Bioderme, ki vsebuje vonj in sicer ima vonj maline! :)
katjushka je napisal/a:

Moj mož ima postavljeno diagnozo lupus erythematoses ter alergije na hišni prah, živalski epitel in cvetni prah žit, dreves in trav. Obe bolezni sta avtoimuni. Sedaj alergije nekako krotimo, izziv imamo predvsem z lupusom, ki se kaže kot izsušena, pordela in srbeča koža predvsem na obrazu, zgornjem delu hrbta in na notranji strani komolca. Sedaj smo si pomagali s kremama elidel in hladilnim mazilom. Pomaga, če si zelo pogosto maže s hladilnim mazilom (5-6/dan). Pa tudi ustnice ima zelo izsušene...

Kot smo se pozanimali, se reakcije na koži pri lupusu kažejo zelo podobno kot pri atopičnem dermatitisu, le izvor je različen, poleg tega pa sta tudi obe avtoimuni ....

Lp,

katjushka
illusion

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

12. dec 2010 19:47

_5ra! Tudi vam bi svetovala, da uporabite dermatološko kozmetiko Bioderma, ki jo dobite v lekarnah. In sicer linijo Atoderm, o kateri sem že pisala pod to temo. Predlagam vam gel za čiščenje kože Atoderm Gel Moussant Surgras, s katerim lahko dojenčka umivate po obrazu in po telesu (brez skrbi, saj je namenjen tudi novorojenčkom) in sicer ga lahko uporabljate 1-2/dan. Po čiščenju uporabite kremo Atoderm PO Zinc in sicer jo uporabljajte takrat, ko je najhuje. Kasneje ko se koža umiri, pa nadaljujete nego z balzamom Atoderm PP Anti-Recedive. Za kopanje v hrastovi skorji sem že slišala da pomaga, glede na to, da pa se dojencek praska in ga to verjetno vcasih moti tako zelo, da težko zaspi, pa vam toplo priporočam, da poskusite te izdelke, saj vsebujejo rui, ki blaži srbenje. In seveda ostale sestavine, ki sem jih že naštela, ki vlažijo in hranijo kožo. Srečno, K.
_5ra je napisal/a:
teka in katjushka ter ostali pozdrav, imam 10 mesecev starega dojencka, ki ima prav tako srbece izpuscaje ze 4 mesece in se mu selijo po telesu - s hrbta okrog vratu, zdaj na obraz in malce na roke ... nismo se sli dermatologu temvec na posvetovanje h izvedencu za kitajsko medicino, ki je diagnosticiral latentno toploto v telesu - tezave so se pojavile poleti - srbenje pa povzroca sirjenje tezav, ker se dojencek praska. zelo mu pomaga kopanje v hrastovi skorji (dobi se v lekarni brez recepta), 'kitajec' pa nam je predpisal se mesanico caja, za kar se ne vem ali ucinkuje, ker jo sele sestavljamo, 'grahek' za akupresuro, ki ga masiramo predvsem zjutraj in zvecer, pa tudi deluje, saj se mu je stanje zacelo hitreje izboljsevati. ker gre za dojencka je diagnoza pac se v zraku, hrastova skorja pa res dobro zdravi posledice - upam, da vam to kaj pomaga. srecno, petra _5ra
illusion

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

12. dec 2010 20:12

Martina_1x - lepo pozdrav še vam! Ja, atopični dermatitis je najpogostejši pri otrocih med 2. in 4. mesecem starosti, 1. in 2. letom in po 5 letu ponavadi izveni. Atopični dermatitis je pogost predvsem v razvitih deželah in na njegov pojav vplivajo podnebje, mila, detergenti, umivanje, alkohol, zdravljenje in zdravila.. Tudi meni je v otroštvu izginil, se mi pa še vedno nekajkrat na leto pojavijo takšni suhi "lišaji" na licih. Kot so vam že svetovali, bi dodala - higiena je še vedno potrebna, izogiba pa naj se predvsem kopanju (namakanju) in naj se le tušira. Ob brisanju naj pazi, da kože ne drgne preveč, saj s tem poškoduje mastno-kisli plašč na koži, pač pa naj se z brisačo le popivna/potapka po koži. In naj se poskuša oblačiti v 100% bombaž. Kar pa se tiče uporabe izdelkov, se strinjam, da naj se izogiba različne uporabe mil, krem.. Predvsem takšnih, ki vsebujejo dišave in barvila, saj ti še posebej izsušijo kožo. Bioderma ima za atopični dermatitis posebno razvite izdelke za čiščenje, zdravljenje in nego kože, zato naj za čiščenje naj uporablja Atoderm Gel Moussant Surgras (je tako za obraz kot tudi za telo; zjutraj in zvečer). Če se ji srbeča mesta in rane pojavijo, naj jih zdravi s kremo Atoderm PO Zinc; drugače pa naj se maže 1-2/dan z balzamom Atoderm PP Anti-Recidive, da neguje kožo in podaljša obdobje, da bi se ji ponovno pojavilo. Lep večer želim, K.
martina_1x je napisal/a:
Pozdravljeni, tudi jaz se pridružujem tej temi, in sicer bi prosila g. Illusion, če mi malce pokomentrira, oz. svetuje, ker vidim da so ji težave z dermatitisom poznane. Gre za mojo 19 letno hčer, ki je pred kratkim oziroma v avgustu dobila diagnozo atopični dermatitis. Srbeča mesta in kasneje rane so se ji je začele pojavljati po nogah, pod koleni in goleni oz nartu. Pri dermatologu je dobila antibiotike, ker je šlo za bakterijsko vnetje, stvari so se izboljšale. Sedaj pa so stvari zopet izbruhnile na prstih po rokah, tokrat je dobila antibiotično kremo Diprogenta. Po tej kremi se je stanje precej izboljšalo, vendar naju vseeno skrbi, kako naprej. Naj bi se izogibala pogostega tuširanja, uporabljanja mil, gelov, krem....no ja, skratka kar neprijetna zadeva je to. Kot pravite je ta bolezen bolj pogosta pri otrocih, kasneje naj bi to vse skupaj izvenelo, pri nas se je pa to začelo zdaj. Ali lahko pričakujeva, da se ta bolezen pozdravi, ali vsaj ublaži na kakšen način? Naj omenim še, da, je ona alergična na pršico in pasjo dlako, vendar ni prav huda oblika. Hvala za odgovor in lep pozdrav vsem. martina martina_1x
illusion

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. dec 2010 7:20

illusion, hvala .... bomo poskusili 

Lp

katjushka

mariborčanka  

član od: 12.2.2010

sporočila: 40

13. dec 2010 8:49

Pozdravljeni! Moj sin je star 9 let in že od njegovega šestega meseca starosti se bojrimo z atopičnim dermatitisom. Čez topli del leta je kar v redu, težave se začnejo s kurilno sezono. Pojavijo se srbeča žarišča predvsem na nartih rok, pod komolci in pod koleni. Včasih si je znal kožo spraskat tudi do krvi. Obiskovali smo razne dermatologe, homeopate , preizkusili vsa že zgoraj našteta mazila in sredstva in edina stvar, ki nam pomaga je mazilo, ki se ga pri nas ne dobi. Predlagala nam ga je ena mlada dermatologinja in za to sem ji še danes zelo hvaležna. Sedaj nam osebni zdravnik napiše beli recept in v Avstriji v lekarni kupujemo klinično preizkušeno mazilo Protopic 0.03%. Ni kortikosteroidno. Takoj olajša srbenje in v parih dneh žarišča izginejo. Mažemo po potrebi. Za 30g tubo mazila odštejemo približno 50 eurov. Nam zadostuje za par mesecev, drugače pa kožo negujemo in vlažimo z olivnim negovalnim mazilom, ki nam ga po receptu zmešajo v mariborskih lekarnah. Tušira se z Eucerin Ph 5 oljem za tuširanje, ki ga kupim v lekarni.Ob takšni negi so težave z dermatitisom znosne in obvladljive. Vsaj za nas. Lep pozdrav mariborčanka

praznujemo.si  

član od: 8.11.2008

sporočila: 22

13. dec 2010 9:15

Pozdravljene, tudi moj sin se od 8. meseca bori z Ad. Zdaj je star 12 let. Včasih so obdobja poslabšanja, spet poboljšanja, predvsem ob spremembi vremena. Včasih je huje, ko je mrzlo, včasih pa ko je toplo. Zdravnica mu je predpisala več kortikosteroidnih krem (ne vse naenkrat, eno enkrat, drugo drugič) in seveda takoj je bilo boljše, kreme za negovanje pa lep čas nisva našla. Porabila sem res veliko denarja, saj sem ta leta kupila vsako kremo za katero sem slišala, da bi lahko pomagala: Linola, Mustela, Eucerin Urea,Olivno olje... Ampak nobena ni pomagala čisto NIČ. Dokler nisem kupila kreme Eucerin Omega. Dokler se redno maže s kremo nikoli ni dobil ponovnega izbruha AD, ko pa je boljše seveda takoj pozabi :) Tak velik fant pa tudi ne pusti, da bi mu mama stala vsak dan v kopalnici in preverjala vsak cm kože :). Torej, kar sem hotela povedati je, da očitno enim pomaga ena krema, drugim spet druga. Ne obupajte, Edith praznujemo.si

11111  

član od: 11.11.2004

sporočila: 29

13. dec 2010 11:10

Mene pa zanima, če so kreme in geli za tuširanje od Bioderma podobne kot od Avene ali A derme. Pri nas uporabljamo negovalno kremo in gel za tuširanje od A derme. Kreme za vneto kožo pa ne poznam - samo tisto, ki tanša kožo, pa bi poiskusila od kremo od Bioderme. lp 11111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti