Prometna nesreča

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. dec 2010 8:56

Če bi nekdo meni ruknil avto, in mu rečem naj mi plača, mu delam uslugo in če od mene zahteva pisno dokazilo, takoj pokličem policijo, pa se gremo lepo po predpisih. Ponavadi tako ali tako potegne takratko tisti ki vzame denar. Se gremo zaupanje ali se ga pa ne gremo.

Sem imel kar nekaj takih primerov in vedno je šlo brez problemov.

Commis débarrasseur

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

8. dec 2010 9:01

Glede na škodo, ki si jo opisala, je 50 EUR veliko premalo. Upa lahko samo, da se bo pri tem tudi končalo, ker najbrž nista ničesar napisala in jo lahko spet poišče. Meni pa se je že zgodilo, da mi je oškodovanec hotel pripisati še škodo, ki jo je imel že prej na avtu. Rešil me je šele cenilec. kara

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

8. dec 2010 9:19

zzak1977 je napisal/a:

Če bi nekdo meni ruknil avto, in mu rečem naj mi plača, mu delam uslugo in če od mene zahteva pisno dokazilo, takoj pokličem policijo, pa se gremo lepo po predpisih. Ponavadi tako ali tako potegne takratko tisti ki vzame denar. Se gremo zaupanje ali se ga pa ne gremo.

Sem imel kar nekaj takih primerov in vedno je šlo brez problemov.



Commis débarrasseur

Ne drži - niti slučajno tu ne potegne kratke tisti, ki denar vzame, ampak tisti, ki ga izroči.

Ponavljam, da boš lažje razumel:

Pri zavarovanjih avtomobilske odgovornosti so izključitve pobeg s kraja nesreče, alkoholiziranost, vožnja brez vozniškega dovoljenja in naklep. Reciva, da se jaz zaletim vate in se sporazumeva za 100€, ki ti jih na licu mesta izročim. Čez eno uro si ti premisliš, se zapelješ na policijsko postajo in poveš, da se je vate zaletel tak in tak avto, s tako in tako registrsko tablico in dobiš podatek o moji zavarovalnici. Policisti pridejo k meni, pogledajo avto in opazijo poškodbe na mojem vozilu, o čemer naredijo zaznamek.

Naslednji dan ti prijaviš škodo na moji zavarovalnici, ki me pozove, da povem svojo plat. Poškodbe so na tvojem in mojem vozilu, za zavarovalnico obstaja temelj in tebi izplača odškodnino. Ker sem z vidika zavarovalnice pobegnila s kraja nesreče, mi zavarovanje tega ne krije in zavarovalnica uvede proti meni regresni zahtevek za vso odškodnino, ki ti jo je izplačala (in če dodaš še malo bolečin, izpada dohodka, strahu in okrmnjenega vsakdanjega življenja, lahko govoriva o visokih številkah) . Moje dopovedovanje, da sva se zmenila in da sem ti plačala na mestu nesreče ne pomaga nič, ker o tem nimam dokazila, zavarovalnica ni sodišče, da bi odločala o tem kdo laže, dejstvo pa je, da na licu mesta nisem izpolnila evropskega poročila o nesreči, pustila podatkov o svojem zavarovanju ali počakala prihoda policije - eno od tega pa sem po splošnih pogojih zavarovalne police dolžna storiti.

Razumljivo?

 

Če bi se jaz zaletela, hotela plačati škodo in mi soudeleženec ne bi želel podpisati, da je od mene prejel denar - tisti trenutek bi mi bilo jasno, da njegovi nameni niso čisti. Za vsak znesek, ki ga damo iz roke, dobimo potrdilo (običajno račun, ne?), zakaj tu ne bi smela pričakovati, da mi nekdo potrdi da sem nekaj plačala?

Issi

Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 08.dec 2010 09:25

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. dec 2010 9:38

Dobro jaz razumem postopek, jaz sem samo podal mnenje, če delam nekomu uslugo, da mu ni treba izročiti zavarovalniškega kupona ali celo kakšne kazni s strani policije pričakujem zaupanje glede mojega dejanja. Če tega ni, pokličemo policijo in se reši stvar z vsemi papirji vred, kaj ti tukaj ne razumeš?

In tvoj zadnji odstavek govori ravno o tem, zakaj so ljudje nezaupljivi. Jaz sem vedno za pogovor in kompromis, če je pa tvoje mišljenje da moji nameni niso čisti, ker nočem podpisati nekega papirja, čeprav sem ti voljan narediti veliko uslugo, potem je rešitev samo ena. In  lahko povem da sem imel samo primerov ko se mi je nekdo zaletel v rit nekih 5, in vedno smo rešili vse brez kakršnihkoli podpisov ali policije, razen ko je bilo škode res veliko smo izmenjali podatke in kupon.

 

 

Commis débarrasseur

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

8. dec 2010 9:45

In hvala bogu, da imaš tako dobre izkušnje.

Jaz pa vsakodnevno vidim preveč ravno nasprotnih, ljudi, ki mi zgroženi dopovedujejo, da so se "vse lepo zmenili".

In nikar ne bodi tako prepričan, da nekomu delaš strašansko uslugo, če želiš da ti plača na roke. Ker mu je v veliko primerih ne. Veš, tudi od zavarovalnice se da odkupiti škodo, in povzročitelj ne izgubi bonusa, ali pa ima že zavarovanje prve škode.

Issi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. dec 2010 9:50

Vidim da imaš vse naštudirano, si ena takih ki bo naredila vse da le ne bo prikrajšana za kak evro?

Meni ogromno pomeni da mi ni treba skakat po zavarovalnicah, vrtet telefona, biti brez avtomobila in ostalih nevšečnosti. Čas raje porabim za stvari ki jih rad opravljam.

Commis débarrasseur

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

8. dec 2010 10:00

Niti slučajno ni potrebe po tem, da delaš neke zaključke o meni in (čeprav zelo prikrito) žališ.

Iz tega, da "imam vsakodnevno opravka z določenimi situacijami", bi lahko sklepal, da se s tem srečujem poklicno - kaj in kako imam naštudirano v svojem življenju, te pa prav nič ne briga.

Vidim, da ti niso jasne osnovne stvari (brez avtomobila si po prometni nezgodi v vsakem primeru, ne glede na to ali ti popravilo plača zavarovalnica, sam ali pa ti ga plača nekdo drug), zato se drži svojega zadnjega stavka. Saj med stvari, ki jih rad opravljaš verjetno ne sodi pametovanje in dokazovanje svojega prav na spletnih forumih, ali pač?

Issi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. dec 2010 10:08

Pvi stavek je vprašalni, ničesar nisem sodil.

Vprašal sem pa ravno zato, ker vidim da si v fohu in niti ne vem kaj bi rada od mene, sam gledam na to stvar pač tako.

In ne, mogoče avta ne bom popravil če ne bo nujno, med stvari ki me veselijo v življenju ne sodi čist in nepopraskan avto. Se zmeniva da mi da za tisto prasko, za pivo ali dve in sva oba zadovoljna. Če se pa gremo po reglcih in dobim kupon (no, teh ni več) pač bom popravil avto, in takrat bom brez in potem posledično nadlegoval bližnje z mojimi problemi.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 08.dec 2010 10:10

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

8. dec 2010 10:30

Vidim, da te danes (spet) razganja -ena najina kolegica bi rekla, da to ni seksi- zato; DA DRAGI, PRAV IMAŠ.

Upam, da si zadovóljen in zadovoljên.

Issi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. dec 2010 10:35

Očitno.

Če zaključim, napisal sem le, da sam ne podpišem ničesar če nekomu delam uslugo, če mu to ne odgovarja, pokličemo policijo.  Ne gre se pri stvari ali imam prav ali ne, tako bom naredil, draga.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti