Slovenske jedi v parizu

Parižan  

član od: 20.11.2010

sporočila: 4

29. nov 2010 18:10

Super ideje ste mi dali in me malo opogumili. Vmes sem že skoraj obupal pa so me Francozinje (hehe) prepričale da naj sodelujem. Sicer me je groza jutrišnjega dne, bo že, dobite slike! Parižan

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

29. nov 2010 18:22

Parižan je napisal/a:
Super ideje ste mi dali in me malo opogumili. Vmes sem že skoraj obupal pa so me Francozinje (hehe) prepričale da naj sodelujem. Sicer me je groza jutrišnjega dne, bo že, dobite slike!Parižan

Bomo držali pesti

Blanchy

Parižan  

član od: 20.11.2010

sporočila: 4

1. dec 2010 14:02

Raport: Ljudje ki so nakupovali robo so mi zagotovili da bodo vse potrebne sestavine sami poiskali. Vse sem jim podrobno opisal s tekstom in slikami. Ko sem prišel v kuhinjo sem z grozo ugotovil da mi več kot pol stvari manjka (mislil sem narediti prekmursko). Imel sem 150g celih orehov , skute ne poznajo, maka niso našli... začuda jim je uspelo nabaviti jabolka in super mini vlečeno testo. Skoraj sem ubupal, malo posrfal po forumu in se odločil da naredim svoj prvi štrudelj. Od tu dalje se je začelo eksperimentiranje z rozinami, orehi, jabolkami etc. Na koncu sem bil z rezultatom zadovoljen, stvar je bila preveč sladka, so bili pa kosi zato super majhni in so pošli v dveh minutah - nekaj ljudi me je celo pohvalilo. Parižan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. dec 2010 14:16

E, pravilno si ravnal. Dokazal si, da se tudi z improvizacijo marsikaj doseže, če ni točno tako,kot si pričakoval, pa tudi ničhudega: ko postrežeš, se delaj, kot da je točno tako, kot si naredil, tudi moralo biti (to je izposojeno iz Venelinine zakladnice idej o samozavesti in ti reče, da funkcionira v nulo).

 

Mamamia

mamamia

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

1. dec 2010 14:20

Super! Veliko ljudi bi se ustrašilo, češ, kaj pa zdaj, ko nimam vsega, kar potrebujem (glede na recept), in ne bi nič naredili. Dobro si rešil, tvoj drugi štrudelj pa bo tudi manj sladek in še boljši. Le nadaljuj! ;) s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. dec 2010 14:27

Parižan, zdaj si pa One of Us

Vendelina jr.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

1. dec 2010 22:04

Hihi, všeč mi je, drugič boš pa Francozinje še pospremil v trgovino perpetua

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

1. dec 2010 22:28

No, pa se je srečno končalo ;)) Bravo! BTW Vanja: jaz pa se moram pohvalit, da sem imela same dobre izkušnje s konzulati in ambasado v ZDA, pa sem jim vedno težila (ampak res težila). So me pa enkrat skoraj z... iz Avstrije ... Čarli08 Sporočilo je spremenil(a) Čarli08 dne 01.dec 2010 22:31

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

2. dec 2010 11:00

Parižan super, da je tvoja prva predstavitev uspela : Naslednja bo še boljša . Morda še ideja za drugič oz. za koga, ki se bo znašel v podobni zadregi: belokranjska pogača. Ni je težko narediti, sestavine se dobijo povsod (še kumina pomoje ni problematična), je slovensko in dobro ter ni težko postreči. Če je pa zraven še dobro slovensko vino, je uspeh po mojem mnenju skoraj zagotovljen. Aja, pa še na seznamu zakonsko zaščitenih tradicionalnih jedi iz Evropske unije je :) Glede sodelovanja z veleposlaništvi za promocijo Slovenije pa menim, da je pametno stopit do njih, če gre za nek uraden ali vsaj pomembnejši dogodek, recimo predstavitev Slovenije na fakulteti/v nekem mestu/ob razstavi. Za manjše boljkone interne in neuradne zadeve, kot je bila, kakor razumem (če razumem narobe, se opravičujem), tudi Parižanova pogostitev, se mi pa zdi brez pomena obremenjevat veleposlaništva. Še predvsem, ker se danes da s pomočjo interneta in tiskalnika narediti marsikaj. Ker če bomo skakali do njih za vsako figo, na koncu ne bodo kooperativni niti v nujnih in pomembnih zadevah, ker bodo preprosto siti "obiskov". motovilčica

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

3. dec 2010 11:05

Dragi Parižan, po mojem mnenju je največje znanje, ki ga v življenju lahko dobimo, to, da se naučimo, kje in pri kom poiskati informacije in pomoč. In ker si se obrnil za pomoč na tale forum, kjer kraljujejo mojstri in mojstrice za vse, celo za kuhanje, ti je uspelo. Veliko posrečenih kuharskih poskusov še naprej in zasnežen pozdrav iz domovine, helenag

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti