Pozdrav iz bolnice

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jul 2010 14:27

Evo, se malo javljam. Jaz sem super, hodim okrog po celi Sloveniji in uživam poletje. Danes sem bila tudi pri zdravnici in kar ni se mogla načudit, kako zgledam. Če vas zanima kar organizirajte srečanje, pa se boste prepričale. Z Dušanko bom kontaktirala naslednjič ko bom šla na kontrolo. Je pa res zelo zoprno čakat na poseg in to da ti ga prestavljajo je sila tečna zadeva. Upajmo na najboljše. lp Vesna

Anaa  

član od: 2.4.2007

sporočila: 83

22. jul 2010 14:57

Veliko veliko sreče, obema, ...in mnogo pozitivne energije!!! Srečno! Anaa

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

22. jul 2010 15:50

Tudi jaz obema želim vse dobro in lepo, trdne volje in ja ...... polno mero pozitivnih misli in vere v  boljši jutri.

Tudi jaz držim pesti za Dušanko!

Balenka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

22. jul 2010 17:33

Dušanka se nam bo zgleda kmalu oglasila, ker odhaja jutri iz bolnice domov.

Kaj več bo pa sama povedala, če bo želela, novice pa niso slabe.

 

 

Nena

Sporočilo je spremenil(a) nb dne 22. 2010 17:33

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jul 2010 23:15

Točno tako. Sem danes govorila z njo in se že veseli. Mislim, da se obetajo novi albumi. lp Vesna

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

24. jul 2010 0:41

Dober večer oz. dobro jutro vsem znanim in neznanim kulinarikom in kulinaričkam. Najprej vsem 100x hvala, tistim, ki ste me obiskali /ančka bančka, galja, riba raca rak z boljšo polovico vred, japaja, reca, nb - upam, da nisem naredila nikomur krivice, pa vsem, ki ste me poklicali, poslali sms-se, tudi slikce dvojčkov, ki mi jih je poslala majamarko, pa seveda vsem, ki ste mislili name in pošiljali pozitivne misli - in po sedmih tednih sem zmagala brez operacije - tudi z vašo pomočjo. Takoj po prihodu so odkrili tri smotane bakterije v rani in jih pregnali z 8 infuzijami dveh močnih antibiotikov dnevno, a pri tem nehote uničili žile, kri se je kljub infuzijam železa malo popravila in kasneje, ko niso imeli več kam "namontirati" kanalčka, so mi predpisali tablete in se je ponovno poslabšala. Počakali so nekaj časa,. da se žile malo okrepijo, ponovno infuzije železa, 3 x po delnem izboljšanju prestavili rok za operacijo in ko naj bi končno bila v sredo, ko sem že čakala pripravljena, da grem pod nož, so izvidi ponovno pokazali novo bakterijo - in operacijo odpovedali vsaj do jeseni. Trenutno antibiotika ne morejo dajati, ker so žile fuč, na rano mi dajejo neke strašno drage obloge v upanju, da bodo učinkovite in se po čudežu morda same zacelijo, železo v žilo pa v upanju, da najdejo kje kakšen košček žile, da vstavijo kanal. Sem prosila v bolnici, naj mi ga pustijo, da jim bo v domu vsaj danes uspelo spraviti nekaj železa v moje žile - ma kot bi vrtali nafto.... Sedaj bom hodila 3x tedensko na preveze v UKC, ker si teh oblog dom pač ne bi mogel privoščiti. Morda vas morim s to razlago, a saj ni kaj skrivati. A vsa čast zdravnikom in sestram UKC-ja - ne samo, da so se maksimalno trudili, da mi dajo po dveh lanskih operacijah še tretjo možnost, da bi se končno rešila teh ran (6 let stara golenska razjeda - presajena koža, a jo je en del telo zavrnilo in je ponovno nastala rana, sicer mnogo manjša, in ponovno nastala še ena na odvzemnem mestu) - ponovno so me po 6 letih postavili na noge in jaz spet H O D I M - no natančneje racam s pomočjo posebne hodulje - mislim, da mi uspe prehoditi več kot 30 m. Morda se vam ne bo zdelo kaj posebnega, a ob upoštevanju, da sem do aprila lani prehodila z malo hoduljo maksimum 6 m, od julija pa nisem več bila na nogah, je to ogromen uspeh in sem, prav ponosna sama nase in neznansko hvaležna zdravniku, sestram in seveda fizioterapevtkam, da jim je v 7 tednih to uspelo. Ne morete si predstavljati navdušenja, ko sem popoldne po povratku iz bolnice v dom iz sobe peš primaširala v kavarno...... Pa še nekaj kilc sem uspela sklatiti, odkar "hodim". No, na maraton ravno ne bom šla, a če dnevno prehodim nekajkrat po 30 m, sem naredila mnogo - pa vedno boljše bo šlo!!! Zdajle je čas, da neham, a morda že jutri naju obe z Reco spoznate v albumu. Še enkrat hvala PRAV VSEM, odlični ste! Dušanka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

24. jul 2010 1:07

Dušanka, suuuupeeeeer! Drži se Mateja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jul 2010 4:44

Lepo, Dušanka!

Vanja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. jul 2010 5:10

To je pa lepa novica! Ce bi znala, bi ti za voljo, pogum in dobro voljo, ki jo premores, naredila eno velikooo cestitko! Ampak zdaj, ko si doma, si jo lahko naredis kar sama- sebi. Sem ti obljubila, zdaj podcrtam, res te bom enkrat prisla obiskat...ker spoznati take ljudi, kot ste nekateri na kulinariki, je ne le lepo, je privilegij... Vso sreco! Tudi Reci seveda. lp lučka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jul 2010 8:22

Dušanka, . Kar neizmerno občudujem pri tebi, je neizmerna volja po napredku, pa čeprav bi bilo veliko bolj enostavno vreči puško v koruzo in se smiliti sama sebi. Le tako naprej, v mislih sem s tabo!

 

Reca - iskrene čestitke, sem vesela, da se je dobro izteklo .

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti