Kajenje

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 18:21

Mislim, da kajenje lahko označimo že kar za množični družbeni problem mladih. Žalostno je, ko vidiš že osnovnošolce in dijake na vogalu z čikom ali še huje - jointom. Hočem reči, to je svobodna izbira posameznika, ali se odloči za kajenje ali ne. Nič nimam proti kadilcem. Ampak pomislite! Pomislite! Da nek šestnajstletnik med poukom v glavnem odmoru na hitro skoči do kadilskega vogala na en kratek joint. Potem pride k pouku in ni več sposoben minimalne koncentracije, kaj šele prisebnega razmišljanja. In najhuje je to, če veš, zakaj to počnejo. Zato - ker je kul. Čisto resno. Ne nakladam, govorim, kar opažam pri sodijakih. Mi reče sošolka: "Hej, punči, reči, da bom zamudila, ker moram na hladno, ja?" In kaj je z mano? Lahko samo žalostno zmajam z glavo nad tolikšno neosveščenostjo o lastni prihodnosti. Navsezadnje, briga me za njo. Ampak vseeno ne moreš mimo tega, kako narobe je to. Kaj bo pa pri tridesetih? Zafiksana prostitutka? Ali brezposelna nekvalificirana tovarniška delavka? Kajenje - prav, kdor hoče: zaradi mene naj. Ampak ne med poukom! Možgane potrebujemo! ***amy***

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. jan 2011 18:42

***amy*** je napisal/a:
... in ni več sposoben minimalne koncentracije, kaj šele prisebnega razmišljanja. Kaj bo pa pri tridesetih? Zafiksana prostitutka? Ali brezposelna nekvalificirana tovarniška delavka? ***amy***
No, no, ne streljaj, če nimaš puške. In ne žali ljudi. s0ncek*

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2011 18:45

No offense, ampak mene že samo ob tem, ko te berem, zamika, da bi skadila kak joint, kaj šele, če bi morala biti vse dopoldne s tabo in tebi podobnimi v razredu... lp, proxima

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

13. jan 2011 18:51

No, pa imamo rešitev! Če prfoksi ne bi bli tako zateženi, šolarji ne bi imeli potrebe po zdravljenju razpoloženja s travco.

Sergej

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 18:51

Prav, bila sem preostra. Se opravičujem, nikogar nisem hotela užaliti. Ampak bojim se, da te ne razumem prav, proxima. Zadet med poukom - pa kaj, ali kako? ***amy***

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. jan 2011 18:57

proxima je napisal/a:
No offense, ampak mene že samo ob tem, ko te berem, zamika, da bi skadila kak joint, kaj šele, če bi morala biti vse dopoldne s tabo in tebi podobnimi v razredu... lp, proxima
s0ncek*

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2011 19:03

Ti bom poskušala razložit. Tam enkrat od 13. leta dobiva človek telo in možgane in nagone odraslega človeka, vobče mu pa manjka izkušenj, med drugim tudi spoznanja, da kljub velikim darovom evolucije na področju razmišljanja (glej sosednjo temo, ki si jo odprla) nima vedno prav. In pridobivanje teh izkušenj je boleče, v glavnem za tistega, ki jih pridobiva, pogosto pa tudi za njegovo okolico. Na kratko povedano: z vsakodnevnim treningom obzirnosti, samorefleksije, zdrave asertivnosti in veliko porcijo Zlatega pravila (ne stori drugim tistega, kar ne želiš, da bi kdo storil tebi) imamo možnost, da odrastemo v fajn človeka. V nasprotnem primeru pa ostanemo pain in the ass. lp, proxima

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. jan 2011 19:08

***amy*** je napisal/a:

Kaj bo pa pri tridesetih?
Zafiksana prostitutka? Ali brezposelna nekvalificirana tovarniška delavka?



Možgane potrebujemo!

***amy***
Pazi na besede, kje vse lahko pristane človek z visoko izobrazbo. Poznam kar nekaj ljudi ki imajo konkretne probleme v življenju ravno zaradi konzervativnega življenja kot ga zagovarjaš ti.

Commis débarrasseur

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

13. jan 2011 19:13

Proxima, lepo. To bom vzela kot tako, da ne gre za podcenjevanje osebkov, mlajših od osemnajst let (kar ste navsezadnje vsi nekoč bili), še posebej ker se je izkazalo to, da izdaš starost, ki izdaja tvojo nepolnoletnost, včasih izkazalo kot ne ravno najboljša ideja. Vse, kar si napisala, drži. In trava MED POUKOM spada med to nabiranje izkušenj, ki je NUJNO? zzak1977: Za te svoje besede SE OPRAVIČUJEM. In to je torej konzervativno, če nasprotujem zadetosti MED POUKOM? ***amy***

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2011 19:26

Kaj misliš, čemu se je laže odpovedati: 1. travi ali 2. užitku, ki ga črpamo iz misli, da smo boljši od tistih drugih (= narcisizem minimalne razlike, kot se temu reče v družbeni teoriji)?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti