Šamrole

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

6. sep 2003 7:31

Za NNATALIJO: nad soparo cca 10-15 minut, potem pa, dokler se krema ne ohladi, kar je spet približno 10-15 minut. Pozdrav.

Tanči  

član od: 9.9.2003

sporočila: 54

9. sep 2003 13:42

Enostaven je tudi recept s vanilijevim pudingom. Vzameš 1/2 litra mleka in na njem skuhaš 2 pudinga (tako kot drugače kuhaš na 1 l mleka). Posebej stepeš 250 g margarino v penasto zmes, kateri dodaš malo limoninega soka ali pa kar limonin vanilin in žlico ruma. To zmes sodaš malo ohlajenemu pudingu, še malo zmešaš z mešalnikom, da masa postane enakomerna. In s tem napolniš šamrole. Recept je res enostaven in pri nas se nihče še ni pritoževal, razen zato ker je šamrol pregitro zmanjkalo. Pozdrav Sporočilo je spremenil(a) Tanči dne 09. sep 2003 13:43:03

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. sep 2003 10:33

Kako pa naredite testo za šamrole. Prejšnji teden se kupila "rorčke" in bi jih rada preizkusila. hvala.

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

16. sep 2003 9:56

testo je listnato in ga kupiš kjerkoli. Pazi, da ko navijaš trakce na modelčke, da jih dosti prekriješ (testo čez testo) ker sem jaz prvič delala preveč natančno[;)-in so na pečenih šamrolah nastale špranje. Nisem še sprobala vseh receptov za filo, za katere se zahvaljujem, ampak sem v naglici uporabila kar smetano, in so bile zelo dobre! pozdrav vsem,n

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. sep 2003 10:03

Natalija, ali ste šamrole pojedli takoj, ali lahko stojijo? Ali se testo zmehča, če stojijo nekaj časa? Kakšne so tvoje izkušnje? Mimika

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

29. sep 2003 15:17

Mimika, se opravičujem, ker tako dolgo nisem videla vprašanja. Zaenkrat sem kar sproti nabrizgala šamrole, zato zaenkrat nimam drugačnih izkušenj. En dan v hladilniku je o.k. Napekla sem jih več, potem sem jih sproti nafilala- to je zjutraj, potem so lahko stale cel dan na hladnem - s smetano. lp.n

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti