Domače kisanje zelja

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 1. dec 2009 13:03 | ogledi: 8.005 | odgovori: 4

Hojla!

Dober mesec nazaj smo doma pripravili zelje za kisanje, nismo ga naribali ampak glave razrezali na osmine dodali papriko in sol tako kot lani.Samo da smo lani sod zelja dali kar direkt na balkon in bilo super, letos pa smo ga kisali v kleti kjer je toplo.Po vrhu se je naredila bela pena.Nič kaj simpatično ni za videti. se je zelje kokvarilo?

Prosim svetujte mi kaj naj storimo.

LP.

mijamarija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. dec 2009 13:29

Kolikor vem od tašče, treba zelje vsak teden umivati. Peno torej pobereš stran, ravno tako nekaj gornje plasti in naliješ svežo vodo.

Atina

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. dec 2009 13:35

Mislim, da se ne nalije sveže vode, ampak prekuhano slanico, sicer se slanost shranka (sol je konzervans) preveč razredči. lp, proxima

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

2. dec 2009 14:36

Ta jesen je pretopla in zelje je tudi pri meni naredilo to belo peno.Vsakih 3-4 dni poberem peno-na srečo sem dala nekaj več vode tako da še nisem dodajala druge. golubić

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

3. dec 2009 10:45

Hojla! Meni je ta pena tako "nagravžna" da sploh ne morem tega zelja vzet iz posode kaj da bi ga še jedla, tudi jaz sem to peno že pobrala dol ampak se zelo hitro naredi nova.Danes bom zavrela osoljeno vodo jo ohladila in zalila zelje.Premišljujem da bi posodo z zeljem postavila na balkon kjer je hladno tako kot lani.Prejšnji teden sem v trgovini kupila kis. zelje, ko sem odprla pokrov mi je zelo čudno dišalo in tudi okus ni bil dober,zato bi še kar vstrajala s svojim zeljem čeprav mi ni nič kaj simpatičen na pogled.Če vzamem to zelje ven iz posode ali ga moram oprati? Prosim svetujte mi ker bi to zelje skuhala za vikend(dobim domače koline) in seveda obiske. Želim vam lep dan. mijamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti