Torte in matematika

tema je zaklenjena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. nov 2009 8:37

Nima smisla delati torte za dve osebi. Pri pitah, in raznih variacijah lotarinške pite itd...obstajajo manjši pekači, v Leclercu je te robe kar nekaj in se človek malo z obsegi in ploščinami in razmerji ukvarja, malo pa po principu, ki ga je tortica opisala. Če je kdo že kdaj naredil "preveč" nadeva....in ni vedel, kaj z njim...potem pa ima itak hujši problem kot matematiko. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. nov 2009 8:37

1,28 pecilnega, ta je dobra ja

Drugače jaz, če kaj preračunavam in pride 3,5 jajc, vzamem tri debelejša ali 4 drobnejša (pri domačih kokoših itak ni problem, ker niso vsa enaka).

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. nov 2009 8:45

Sicer pa, eno jajce gor ali dol - taka odstopanja niso kritična niti pri omleti, nikar pri celotnem pecivu. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

11. nov 2009 9:33

Dan ste mi polepšali... Mamamia

mamamia

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

11. nov 2009 19:18

Sramota me je priznati (sama pred seboj tudi) da sem nekdar v gimnaziji bila med najboljšimi matematiki ampak od takrat je že 40 let!!! Sedaj pa niti to ne vem na katerem drevesu rodi npr ploščina korga in vsa ostala čuda na to temo!!! Tudi lena sem. Seveda, mi je jasno, da na decimale nima smisla. Niti sem nameravala. A nisem odbrala štirikotno. Saj, zakaj naj bi bilo preprosto, ko je lahko tudi komplicirano. Kaj se pa tega tiče ali se izplača ali pa ne!!! Misliš Vendelina, da človek ko je sam, nima želje jesti torte? In to takšne katere bi sam kreiral, saj kuharija je umetnost in kreacija. Če nisem imela doslej časa za takšne zadeva, pa saj sedaj, saj občasno! Hvala za te matematične uganke. Bom se sedaj potrudila. KornelijaPT

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

11. nov 2009 22:11

Vidiš, Kornelija, hote ali nehote - padla si v vseživljenjsko izobraževanje,....naj vama torte teknejo. Ja, splača se jo naredit za dva, zakaj pa ne.

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. nov 2009 0:49

Kornelija, ena možnost je tudi, da spečeš biskvit za eno plast, ga prerežeš na pol in imaš dva polkroga. Pa za spremembo narediš polkrožno torto.

Atina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. nov 2009 1:36

Kornelija, viška torte nareži na primerno velike koščke, daj na pladenj in v zmrzovalnik za toliko časa, da zmrzne. Potem kose prestavi iz pladnja v plastično posodo ali pa kar vrečko. Potem lahko svojo boljšo polovico kar tako nekega lepega večera presenetiš s sladico. Do sedaj se mi še nikoli ni nobena stvar pokvarila.

Vanja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

12. nov 2009 7:34

Jaz to naredim kar po občutki, se ne ukvarjam z matematiko, ker mi sploh ni pri srcu in porabim preveč časa. Pa mi do sedaj nobena stvar ni šla narobe. Najprej sestavine, nato pa poiščem pekač ki ustreza taki količini mase ki sem jo naredila. Je pa res, da imam ogromno različnih pekačev. Ko da bi imela lastno pekarno doma, Lep dan vsem... mina20

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2009 7:38

Joj, november in spet užaljena duša s klicaji, ajoj. Kornelija, daj ne dramatiziraj na suho, no. Tista, " a misliš, da je človek, ko je sam, da ne bi naredil torte...." je pa res odveč. Poglej, kaj si sama (ja, ti sama) napisala v osnovno vprašanje. Read it carefully, girl. Ti sama si povedala, da imaš manjši odjem desertov in potem pač človek logično sklepa, da tisti, ki sprašuje, ne želi da bi iste ljudi več dni nažiral z eno-te-isto torto in ergo, a je kakšna racionalna rešitev. Racionalan rešitev je, draga Kornelija, kupi zadevo v kakšni korektni slaščičarni. Emocionalna rešitev, ddraga Kornelija, je pa to, da se naredi orgiastična torta in tisti, ki se imamo radi, jo zmoremo jesti tri dni, pa magari smo v paru, pa še komu ponudimo. Pa nesemo malo v službo in rečemo, pri nas mso pa pekli, pa malo ponudim... Pa pokličemo kakšne sosede (ja, to obstaja celo v mestu) in se družimo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti