Pokvarjen štedilnik

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

9. nov 2009 21:04

Hvala vsem!!! Točno to je bilo! Tisto majhno luknjico pa zagledaš šele, ko posvetiš z baterijo...smo spucali in eden že dela kot nov...hvala še enkrat:))) terakota

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

9. nov 2009 21:37

Super. Zdaj pa veselo na kuhanje. dixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

9. nov 2009 22:43

Kako malo je včasih treba......

rimljanka - zasebno mnenje

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

10. nov 2009 7:35

Ponavadi imajo plinski stedilniki tudi varovalo, da se plin zapre, ce slucajno plamen ugasne. Ne vem, sicer, kako to deluje, ampak ce je kakorkoli povezano s temi sobami, potem je verjetno bolje, da vanje ne drezamo. slepakura

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

10. nov 2009 10:18

terakota, me veseli, da si uspela. Moj štedilnik počiva v kleti, ker imam v tem stanovanju zdaj steklokeramiko, sem že mislila, da bom šla v klet pogledat... v 4-ih letih kar sem ga imela sem dvakrat tisto luknjico z iglo spucala, pa enkrat pri mami, ko ji je slabše gorelo. Tak da, ko veš kje in kak, se na hitro reši. klavdija

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

10. nov 2009 10:59

klavdijaB je napisal/a:
terakota, me veseli, da si uspela. Moj štedilnik počiva v kleti, ker imam v tem stanovanju zdaj steklokeramiko, sem že mislila, da bom šla v klet pogledat... v 4-ih letih kar sem ga imela sem dvakrat tisto luknjico z iglo spucala, pa enkrat pri mami, ko ji je slabše gorelo. Tak da, ko veš kje in kak, se na hitro reši. klavdija
Ja, res je-ko veš, je vse tako enostavno. :)Jaz se še nikoli nisem srečala s kakšnimi težavami (pa sem sedaj spet po dolgem cincanju vzela plin in ne steklokeramike), niti moji ne, do sedaj je vse delalo ali pa smo menjali, no, od sedaj naprej bom ta glavni mojster:))) pa lep dan! terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

30. nov 2009 12:48

Evo, zadnjič ste mi tako lepo pomagali, da se na vas obračam še drugič in sicer me zanima kaj v štedilniku bi lahko bilo, da se na bivšem porabi plin v treh mesecih, na drugem pa v mesecu ali manj s tem, da se sedaj kuha manj, ne več!?! Če ima kdo kakšen nasvet bo več kot dobrodošel! hvala! terakota

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

30. nov 2009 17:53

mogoče na to vpliva tudi višina mreže, tako je vsaj pri meni, saj voda v isti posodi in v isti količini zavre dosti kasneje kot pri moji mami, ki ima mrežo kak milimeter nižje, tako, da verjetno ponucam tudi na ta račun kaj več plina. anitram1

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

30. nov 2009 18:36

anitram1 je napisal/a:
mogoče na to vpliva tudi višina mreže, tako je vsaj pri meni, saj voda v isti posodi in v isti količini zavre dosti kasneje kot pri moji mami, ki ima mrežo kak milimeter nižje, tako, da verjetno ponucam tudi na ta račun kaj več plina. anitram1
Evo, točno to je rekla moja mami, da se ji je dogajalo pri prejšnjem štedilniku zaradi previsoke mreže, da je kuhala enkrat na dan malo in porabila plin v mesecu, mesecu in pol. Jaz kuham kar pogosto tekom dneva, sedaj sploh, ko sem doma pri dojenčici in sem ga vedno menjala na tri mesece...je pa res (preverjeno), da imam sedaj malce višjo mrežo in še tiste križce gor...a da bi se to poznalo: plin tri mesece ali pa mesec dni? Ker to pa je velika razlika, vsaj zame ogromna! Jaz tega štedilnika nimam dolgo časa, ampak že takoj, ko sem ga dobila nisem opazila, da bi na plinu se kuhalo kaj počasneje...Hmm, mogoče bi pa se lahko direktno na Gorenje obrnila in povprašala za nižjo mrežico, me po mojem ne bo stalo več kot en plin za zamenjat:) hvala!!! terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti